امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23 : چگونه در میان گذاشتن تراز نامه با راهنما تعهد مرا نسبت به برنامه NA بیشتر م
سوال 23 : چگونه در میان گذاشتن تراز نامه با راهنما تعهد مرا نسبت به برنامه NA بیشتر میکند ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5
به این گونه که کارکرد این قدم نشانگر تمرین اصل روحانی تعهد در من است. زمانی بودمن فقط راحتی میخواستم ولی حالا قدم کار میکنم ،اعتماد میکنم ،به جلسه میروم، از اعتماد سوء استفاده نمیکنم، من کجا این کارها را میکردم ،پس اینجا من به خودم متعهدم که نشانگر تمایل بیشتر من برای رهایی از بیماری میباشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، Nazer 5
من در قدم دوم و سوم متوجه شدم که گرفتن راهنما و ارتباط با او و اجرایی رهنمودهای او یعنی اجرایی اصل روحانی تعهد و در قدم پنجم مسلما با اعتماد به راهنما و در میان گذاشتن تراز نامه و اسرار خود به او باعث می شود ارتباطم قویتر شود در واقع تعهد به راهنما همان تعهد به برنامه است وقتی راهنما نقاط ضعف مرا شناسایی می کند و به من کمک میکند تا برنامه بهبودی ام را به اجرا بگذارم و من متعهد به اجرایی ان میشوم در واقع این اصل را به کار گرفته ام متوجه نقاط مشترک خود با راهنما شدم و وقتی دیدم او به برنامه متعهد است به او اعتماد کردم و رابطه ام را با او گسترش دادم و متعهد به کار کردن روی برنامه شدم در نهایت متوجه شدم که در واقع خود راهنما نیز قسمتی از تعهد به برنامه است 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ssaeedg ، AMAN56
درمیان گذاشتن ترازنامه با راهنما یعنی اقرار به ذات دقیق خطاهایم وانجام این کاراصول روحانی شهامت ،صداقت واعتماد رادرمن قوت می بخشد وتاثیرش ، پذیرش خطاها واشتباهاتم است.

تسلیم  من عمیق ترمی شود و کمکم
می کند تا شناخت بیشتری از خودم
پیداکنم ونسبت به فرایند بهبودی اعتمادم  بیشتر شده واین اعتماد نشان
دهنده تعهد من نسبت به برنامه می
باشد.

اصل روحانی تعهد دربرنامه درشرایط
سخت کمکم می کند که مسئولیت هایم
را دربهبودی به بهترین شکل انجام دهم .
پاسخ
تعهد محصول تمام اصول میباشد.
رعایت اصل اعتمادبه راهنما،مرا نسبت به اصولم متعهد میکند
چگونگی یعنی بصورت صادقانه ،جستجوگرانه،و بی باکانه ،به این شکل میباشد
متعهد که میشوی،نزدیک شدن احساسات به وجود می آید
بین من وراهنما از مأثر بودن اصول متوجه میشوی که متعهد هستی 
تسلیم من قویتر میشود،همدردی و همدلی پیدا میکنی
احساس نیاز به بهبودی را درخود بیشتر میبینی
از تو خدمتگزار خوبی میسازد?درNA واجتماع
پاسخ
وقتی درک میکنم من هم انسان هستم و همان اشباهات و خطاهایی را که بسیاری دیگر نموده اند منهم به همان شکل گاهی بیشتر و گاهی کمتر در فرمتهاو شکلهای و شرایطی گوناگون نموده ام و در نتیجه به این باور میرسم که من هم به بیماری اعتیاد مبتلا بوده و فارغ از مذهب و نژاد و جنسیت و اصول اعقاید رفتاری و خانوادگی و تربیتی به بیماری لاعلاجی گرفتارم و تا عمر دارم باید عضو بمانم میفهم که بخاطر خودم باید در گروه خدمت کنم با دیگر اعضائ دوست شوم و به بهبودی خودم و شرکت مرتب در جلسات مشارکت و قدم کارکردن رابطه با خداوند و راهنما متعهدانه عمل نموده و رشد کنم
پاسخ
در قدم اول ما به این  درک
 رسیدیم که اگر چه در برابر
بیماری خود مسئول نبوده و
نیستیم اما در قبال بهبودی
خود مسئول هستیم و بهبودی
ما  در  گروی برنامه  انجمن
 معتادان گمنام  و دوازده قدم
 است
پاسخ
سلام
-چگونه در میان گذاشتن تراز نامه با راهنما تعهد مرا نسبت به برنامه NA بیشتر می کند ؟
انجمن یک سری اصول دارد که اجرایی هستند و باید آنها را به عمل رساند و ترازنامه و گفتن ان با راهنما یکی از این اجرائیات هستند و با این کار من تمرین می کنم که کمتر اشتباه نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، Mehran270
اقرارودرمیان گذاشتن ترازنامه یعنی کارکردن درست
وموثرقدمهابقول کتاب بهترین روش کارکردن قدمها
انجام دادن این کاربایک راهنماست
زمانی که من بشخص دیگری اقرارمیکنم تسلیم اصول
برنامه هستم ورازی وجودنداردواین روشی
برای سپردن اراده بخداونددراین قسمت است
پاسخ
وقتی من رازی را با راهنما در میان میگذارم و به چگونگی خطایم اقرار میکنم یعنی متوجه اشتباهم هستم و جهت تکرار نکردن اشتباه ان را در میان میگذارم و این یعنی تعهد به بهبودی و برنامه Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر۱۸

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان