امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23:رفتار و منش من هنگام خدمت چگونه است ؟ آیا NA بدون من به حیات خود ادامه خواهد
ما باید با رفتار و منش خود به گونه ای عشق خود را نثار همدردانمان کنیم که نشانگر نیت خیر ما و در راستای رسیدن به هدف والای انجمن یعنی پیام رسانی باشد به صورتی که به رهجوی ما کمک کند که در مورد مسائل و حل مشکلات خود دارای حق انتخاب و قدرت تصمیم گیری شود تا بتواند به گونه ای عمل کند که در مسیر رشد بهبودی قرار گیرد ما باید اصل روحانی از خود گذشتگی را به انها بیاموزیم تا انها نیز در خدمات خود به همدردان ایثار گرانه و بدون چشمداشت عمل کنند و خدمت را ابزاری برای ابراز کردن خود یا کسب مقام و رتبه تصور نکنند بلکه بیاموزند خدمت به همدردان یعنی ابزار دست خدا بودن ، و در اینده بتوانند این اصول را در امور زندگی و بهبودی خود به کار گیرند.در واقع نوع راهنما بودن مسئله ای کاملا شخصی است.عده ای ترجیح میدهند بگذارند رهجو
خودش تصمیم بگیرد.عده ای رهجو را اصطلاحا هل میدهند.اما واضح است که من به عنوان راهنما میبایست در امور خانوادگی رهجو دخالت نکنم و قدم سوم را در مورد وی بکار گیرم و سعی کنم الگوی خوبی برای وی باشم.در برنامه نصیحت کردن وارشاد کردن نداریم بلکه فقط تجربه خود را بازگو میکنیم.بهترین پاسخها برای این سوال در کتاب راهنما و رهجو امده است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، Darush sistan ، حـمـیـد ، ناظر۱۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 23:رفتار و منش من هنگام خدمت چگونه است ؟ آیا NA بدون من به حیات خود ادامه خواهد - توسط حوریا ___Bu - ۱۴۰۱/۵/۲۸، ۰۲:۳۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان