امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2 : ایا اعتقاد داشتم که می توانم مصرفم را کنترل کنم ؟ چند مثال در در مورد تجربه
مواد مخدرو سیگار -روابط با دوستان نا موفق بهبودی خشم که هر موقع خواستم کنترل کنم بدتر هم شد کنترل شهوت و سکس دروغ گویی رابطه کنترل شده استفاده موفقیت امیز از نواقص اخلاقی
نکته عجیب : انکه من با دیدن تمام شواهد و اینکه بارها به من ثابت شد که نمی توانم مصرفم را کنترل کنم اما باز هم احساس می کردم که کنترل در دست من است * احساس کنترل یعنی شروع بیماری *
پیام سوال : من همیشه در توهم کنترل هستم و فکر می کنم که انقدر عاقل هستم که کنترل مصرف مواد و یا دیگر رفتارهای ناشی از روی بیماریم را داشته باشم
اما این مثالها و و تجربه ام در برنامه به من ثابت کرد که اولین دلیل نداشتن سلامت عقل من نداشتن کنترل روی رفتارهای من است در این بخش دوباره نگاهی به قدم اول می اندازیم که که عدم سلامت عقل من چگونه باعث خرابی زندگی من شده بود اما حتی ممکن است که دوباره مصرانه مصرانه مسائل را توجیه کرده و وانمود کنیم که کنترل هنوز در دست ماست اما نهایتا نتیجه این کارها این بود که دیگر نمی توانستم خودم را تحمل کنم و و وقتی نگاه واقع بینانه ای به خود می اندازیم متوجه می شویم شدیدا کنترل از دست ما خارج شده و عمیقا نیازمند بازگشت سلامت عقل هستیم من هر گاه فکر می کنم کنترل در دست من است عملات عاجز بودن خود را رد می کنم و مصرف کنترلی بزرگترین دروغی است که معتاد به خود می گوید تا مجوز مصرف بگیرد وضعیت امروز من بزرگترین شاهد است تا درک کنم نتوانستم کنترل کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، ناظر9 ، hesam.jv60 ، ناظر10 ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 2 : ایا اعتقاد داشتم که می توانم مصرفم را کنترل کنم ؟ چند مثال در در مورد تجربه - توسط shapor z - ۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۷:۰۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان