امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 34: چرا داشتن یک فکر بسته برای بهبودی من ضرر دارد ؟
داشتن یک فکر بسته به ما احساس کامل بودن می دهد و این فکر بسته همواره انرژی را صرف دفاع از توجیه و بهانه ها و استدلال های معتاد گونه خود محوری کردن و عقاید و باور های اشتباه و کمک نگرفتن از دیگران است اما باید بدانیم کامل نیستیم و به تنهای جواب تمام سوالات را نمی دانیم و یک فکر بسته مانع روشن بینی است و اصول روحانی را نادیده می گیرد مشورت نمی کند در هنگام تصمیم گیری مرا دچار دید تونلی می کند و خود محوری را به دنبال دارد از تجربه دیگران دوری می کند و با تعصب و کوته بینی از عقاید و باورها و اعتقادات ناسالم خود دفاع می کند فکر بسته نه چیزی را می پذیرد و نه چیزی ارائه می کند فکر بسته خاصیت اموزش پذیری را از دست می دهد دریچه افکار را بروی باور های جدید و نو می بندد فکر بسته مرا به دام بیماری اعتیاد می اندازد دچار اشتغال فکری و وسوسه می شوم فکر بسته تنهای را به دنبال دارد در فکر بسته بیماری اعتیاد تصمیم می گیرد و ایینه حقیقتی وجود ندارد فکر بسته همیشه در انکار است - --پس باید اجازه دهیم اصل روشن بینی و فروتنی در افکار ما نفوذ کند و از این ارزش والادر زندگی خود بهره بگیریم
چه چیز فکر بسته را شکل می دهد : خودم همه چیز را بلدم
می دانم و می توانم انجمن چیز جدیدی برایم ندارد حرف های دیگران تکراری است به کمک کسی نیاز ندارم روال گذشته جواب می دهد ..........................
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 34: چرا داشتن یک فکر بسته برای بهبودی من ضرر دارد ؟ - توسط shapor z - ۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۵:۵۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان