امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9: تسلیم من در این قدم چگونه عمیق تر می شود ؟
باسلام خدمت همگی.
بنظر من تسلیم من زمانی عمیق تر میشه که متوجه میشم من هیچ کاری نمیتونم برای نواقصم انجام بدم بنظر من بدچشمی، بددهنی ،پرخوری، دزدی یاهر چیزدیگه‌ای نقص نیست بلکه اینها رفتارها و اعمالی هستند که از روی نقص به حرکت درمیان به عنوان مثال من آدم طمع کاری هستم و میرم دزدی میکنم پس نقص من دزدی نیست،نقص من طمع هست دزدی فقط عملی هست که من از روی نقص طمع انجام میدم من باید به فکر نقص طمع باشم چون تا طمع من برطرف نشه هرروز درگیر یک رفتاریم یکروز پرخوری،یک روز تحمیل گرایی، یک روز دزدی یک روز...... وهم هم از نقص طمع سرچشمه میگیرن و زمانی تسلیم من عمیق تر میشه که میبینم من هیچ کاری نمیتونم برای نقصم انجام بدم وهرچی بیشتر زور میزنم جلوشو بگیرم قدرتمند تر میشه من فقط باید قدم یک،دو چیه رو به اجرا بزارم مثل همون مواد مخدر. باید پرهیز کنم از کارهایی که میدونم بده، مشورت بگیرم و باور کنم که خداوند می‌تونه اینو برطرف کنه و فقط وجود و تاثیر حضور خداونده که اینو کمرنگ می‌کنه و سپردن به خداونده که تسلیم منو عمیق تر می‌کنه و این چیزی نیست که یه شبه درکش کنم و بفهممش بلکه نتیجه کلی بالا پایین زدن،زور زدن ،دعا کردن و..... هست که متوجهش میشم واین یک مسیر کاملا طبیعیه مثلاً من خودم الان بعد از 3سال پاکی هنوز نمیدونم فرق بین زور زدن و تمرین اصل روحانی تمایل تو قدم شیش چی هست  و این هم یک فراینده که به مرور زمان به وسیله کار کردن قدم‌ها درست میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، Mehran270 ، ناظر2 ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 9: تسلیم من در این قدم چگونه عمیق تر می شود ؟ - توسط سیدمرتضی - ۱۴۰۱/۶/۱۹، ۰۹:۴۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان