امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 28 : کدامیک از این شرایط بدون آن که من در بوجود آمدنش نقشی داشته باشم ، باعث احس
احساس گناه و خجالت دو نوع است?? 
یکی که من درآن نقش دارم و دیگری احساس و گناهی است که من هیچ نقشی در آن ندارم اما یکسری عوامل موجب این احساس در من میشوند.?
امروز من چون در مسیر بهبودی هستم و نیازمند به بخشش خودم برای ادامه این مسیرم را دارم باید از تمام احساساتی که موجب آزار و اذیت در من میشوند رهایی پیدا کنم تا بتوانم به یک تغییرکلی دست یابم?
 و مهمترین احساسی که موجب خودآزاری من میشود احساس گناه و خجالت است?
 بنابراین باید من نقش خودم را در این احساسات پیدا کنم.?

اما?زمانهایی که شاهد عمل منفی از کسی بودم(مثلا کسی یکی را آزار و اذیت میکرد یا به کسی بی حرمتی میکرد و یا غول 2بازی میکرد)?
دلسوزی کردن--زمانهایی که فقر دیگران را کنترل میکردم--سر و وضع آشفته دیگران موجب احساس گناه و خجالت در من میشود?
زمانی کسی را میدیدم بدی کسی را میگوید--کشیدن تعصب دیگران خصوصا فامیلها ?
خلاف خیلی اقوام ?
(مثل کلاهبرداری ،دزدی ، و تمام کارهای خلافشان)?
گدایی کردن دیگران--اشتباه دیگران و خیلی چیزهای دیگر که واقعا من هیچ نقشی در آنها نداشته ام و اصلا به من ربط نداشته است.?
اما هدف از لیست کردن احساس گناه و خجالت چیست؟??
جدا کردن احساسات واقعی و غیر واقعی--پیدا کردن نقش خودم--حمل نکردن گناه و خجالت--شناخت الگوهای رفتاری--اقرار کردن--پذیرفتن و پذیرش--رسیدن به شهامت--ادامه فراینده بهبودی--تکرار نکردن اشتباه--آشتی با خود--پذیرفتن اشتباه خود و دیگران--شناخت ترس ها--سرزنش نکردن خود--رهایی از احساسات بد و ...
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 28 : کدامیک از این شرایط بدون آن که من در بوجود آمدنش نقشی داشته باشم ، باعث احس - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۰۹:۳۲ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان