امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 46: رابطه من با همسایگان چگونه بوده است ؟ آیا الگو یا فرم خاصی وجود دارد که علیر
الگو یک چارچوب دارد مثل? الگوی آرایش مثلا مدل رپ و یا مدلهای دیگر. و اینکه الگو باید به روز باشد و مرتب به روز شود.?
<< فرمول یک سری قواعد دارد >>

سوال می‌گوید?شما چگونه الگویی برای همسایگان بوده اید و آیا فرم های ( قاعده و قانون ) آنها را رعایت کرده اید ؟?
سوال می‌گوید?در هرجا که هستیم و زندگی می کنیم به قانونمندی آنجا احترام بگذاریم و برای ارزش ها ، اعتقادات و باورهای آنها احترام قائل شویم یعنی متناسب با محیط تنظیم رابطه کنیم و فرهنگ قانونمندی را یاد بگیریم.?

رابطه با همسایگانم به خاطر نداشتن ثبات فکری ، اخلاقی و رفتاری متزلزل و شکننده است چون در این روابط از نواقصی مانند?خودخواهی ، قضاوت ، کنترل ، سوءاستفاده ، سوءظن و غیره.....استفاده می کنم و همین رفتارهایم باعث ایجاد توقع از آنها می شود و به دنبال آن بی ملاحظگی من باعث بوجود آمدن رابطه ای سرد و بی روح می شود✌️
 اما اکنون به خاطر تاثیر Na و اصول ساده آن در رفتارهای من باعث شده که سعی در حفظ احترام متقابل به آنها داشته باشم.?

هرچه روابط بر اساس صداقت ، درک متقابل و احترام باشد رابطه سالم تر و ماندگارتر و رضایت بخش تر است.?
با این اوصاف باید با همسایگان همدردی کنم ?
جویای احوال آنها شوم ?
از آنها توقع بیجا نداشته باشم ?
 در سلام و احوالپرسی پیشقدم شوم و در مراسمات آنها شرکت کنم.?

در آخر یک رابطه سالم با همسایه رابطه ای است که به حق و حقوق آنها احترام بگذاریم و موقعیت شناس باشیم یعنی موقعیت آنها را در نظر بگیرید.?

در نتیجه?
در روابط با همسایگان گرم و صمیمی هستم - در رابطه با همسایگان مقایسه می کردم و می خواستم مانند کسی دیگری عمل کنم? 
خودکم بینی ، خودبزرگ بینی ، خودخواهی و نداشتن اعتماد به نفس بر روابط من با همسایگان حاکم بود ?
خون گرم بودم ولی ممکن بود زود رابطه را به خاطر مسئله جزئی برهم بزنم ?
 مظلوم نمایی ، بدبینی سوءاستفاده ، بددهنی در روابط من نقش داشتند? 
 در رابطه با دیگران باید ذهن خود را پاک کرده و با ذهنی خالی ارتباط برقرار کنم.?

برخی از اصول ارتباط??
تضادهایمان برطرف شود ( تظاهر شخصیتی )?
به خاطر ترس از آزار دیدن رابطه را خراب نکنم?
دوستی های افلاطونی را فدای روابط رومانتیک نکنم?
از روی اجبار رابطه برقرار نکنم?
در دام تکرار نیفتم?تکرار در روابط ?
با همسر و خانواده صمیمی باشم?
در رابطه تعهد داشته باشم?
رابطه های مهم (نزدیکان) را اصلاح کنم نه مقطع?
احساسات خود و دیگران را در نظر بگیرم?
احساس قربانی بودن در روابط نکنم?
از دیگران بت نسازم✌️
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 46: رابطه من با همسایگان چگونه بوده است ؟ آیا الگو یا فرم خاصی وجود دارد که علیر - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۱۰:۰۱ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان