امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال49: آیا هرگز در باشگاه یا سازمانی عضو بوده ام ؟ در مورد افراد دیگر در آن باشگاه ی
قسمت اول? منظور از تشکلات ، سازمان ها و باشگاه ها یک سیستم است مثلا؛ Na ، دانشگاه ، اداره و غیره .....?

در تشکلاتی که ما قرار می گیریم باید تابع قانونمندی آن باشیم - باید حق عضویت بدهیم - انضباط را رعایت کنیم - اخلاق را رعایت کنیم یعنی در کل عضو هر سازمان یا تشکلاتی شدیم تابع  قانونمندی آنجا باشیم.?

قسمت دوم? احساس کنترل ، قربانی شدن ، نفرت ، تنفر ، بیزاری رنجش ، حسادت ، غبطه ، انتظار انتقام وغیره....
در کل احساسات ما بستگی به نوع رابطه ما دارد.?

قسمت سوم?در مجموعه اگر یک عضوی از آن مجموعه با من رفیق است نباید از او سوءاستفاده کنم -  هیچ وقت باید از او توقع نداشته باشم - به جایگاه او لطمه وارد نکنم ( چون موجب می شوم موقعیت او بخطر بیافتد ).
و این که اگر با آن مجموعه سر و کار داشتیم قانونمندی آنجا را رعایت کنیم تا بتوانیم یک رابطه سالم برقرار کنیم.?

مجموعه های که ما معمولاً با آنها سر و کار داریم مثل?اداره آب ، برق ، گاز ، دادگستری ، آموزش و پرورش وغیره...می باشد.?
اگر وارد آن مجموعه‌ ها شدیم باید تابع قانونمندی آن مجموعه ها باشیم و هیچ انتظاری از کسی نداشته باشیم و اگر دوستی از ما در آنجا کارمند بود او را در منگنه قرار ندهیم و از او انتظار نداشته باشیم که کار های ما را سریع و غیر قانونی انجام دهد چرا که باعث آبروی او می شویم.?

قسمت چهارم?توقع موجب تخریب می‌شود.?
در هرجا که عضو شدیم سعی کنیم توقع زیاد نداشته باشیم که موجب ترد ما می شود مثلاً?در باشگاه ما توقع نداشته باشیم که در مدت کوتاه به کسی که سال‌های سال است تمرین می‌کند برسیم یا در Na توقع نداشته باشیم که یک روزه به کسی برسیم که سال هاست برای بهبودیش زحمت می کشد چرا که نمی‌توانیم و همین عدم توانایی موجب ناامیدی ما می شود و در نهایت از آنجا ترد می شویم.?
سعی کنیم توقعات مان معقولانه باشد و اینکه اگر در جای عضو شدیم از دیگر اعضای آنجا توقع نامعقول نداشته باشیم مثلاً?در Na یا در گروه قدم توقع نداشته باشیم همیشه دیگران کارهای ما را انجام دهند. و یا اینکه اگر من کارمند اداره هستم توقع نداشته باشند که رئیس آن اداره کارهای مرا انجام دهد یا اینکه دیگران کارهای خلاف مرا نادیده بگیرند.?

قسمت پنجم?توقعات من همیشه ناسالم و توهمی بود که به همین دلیل برآورده نمی‌شدند..?

نقش من در آن شرایط تنبلی ، انتظار ، خلاف ، قانونگریزی ، عملکرد نداشتن و در کل استفاده من از نواقص بود.?

در آخر? مشکلات من در عضویت تشکلات مختلف از این قرار بود قضاوت ، پیش داوری ، عجله ، شتاب ، توقعات بیجا و غیره...?

در نتیجه?
باید الگوی رفتاری جدید و مثبتی را پیدا کنم - تشکل ( فاتحه خوانی ، عروسی ، راهپیمایی ، هیئت سینه زنی و غیره...) - در واقع باید خود را پیدا کنم تا بدانم در تشکلها چگونه رفتار کنم ?
مثلا?وقتی به عروسی می روم حساب جیب خود و دیگران را بکنم ، هنگام کار باید توانایی های خود را بشناسم تا پیشرفت خود را بشناسم و بدانم اندازه توان من چقدر است که اگر به اندازه دیگران رشد و پیشرفت نکردم ناامید نشوم ) - ?
باید نقش خود را در شرایط مختلف بدانم تا متوجه ضعف ها و قوت‌های خود شده و به اندازه خود توقع داشته باشم?
باید قانون محیط ها و مکان ها را بپذیرم ( اما لازم نیست شکل محیط ها را بپذیرم، حقوقی رفتار کنم اما اخلاقی باشم مثلا?قرض خود را پرداخت کردن حقوقی است اما کمک به فقرا اخلاقی زندگی کردن است براساس شخصیت خودم ).?
در تشکلی به نام عشایر ، خانواده مردسالاری ، شهری عشایری ، کشوری مذهبی بزرگ شده ام باید برای شناخت خود از این قالب ها خارج شوم تا بتوانم خود را پیدا کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، admin1 ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال49: آیا هرگز در باشگاه یا سازمانی عضو بوده ام ؟ در مورد افراد دیگر در آن باشگاه ی - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۱۰:۰۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان