امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط با یک نیروی برتر
ارتباط با یک نیروی برتر
بسیاری از ما هنگام ورود به جلسات متوجه می شویم آن اعضایی که بهبودی داشته و در خودشان احساس راحتی می کنند, نورانی بنظر میایند. آن نو ر روح, زیباترین چیزی است که ما می توانیم ارائه دهیم و آنقدر که ما تصور می کردیم ظریف نیست, اگر اینطور بود از اعتیاد فعال مان جان سالم بدر نمی برد! بخشی از مراقبت از این نور ,شامل پرور ش شورواشتیاق درونی مان بوده و بخشی دیگر فرایندی است که ما در آن, به تدریج تمام چیزهایی که ما را ازخودمان پنهان می کند ,لایه لایه ازمیان برمی داریم .نقائص ما "در تاریکی رشد می کنند" و داشته هایمان درپرتو نور بهبودی شکوفا می گردند .
ما می توانیم درک های متفاوتی از اصطلاح "تمرین این اصول" داشته باشیم. ما تمرین می کنیم و همیشه اصول را آنطور که باید و شاید رعایت نمی کنیم. کتاب پایه در رابطه با قدم ششم چنین می گوید: "زمانی که مرتکب اشتباهات جدید می شویم متوجه می شویم داریم رشد می کنیم.".... با تمرین نمودن مستمر ما می توانیم مهارت خود را درهرکاری افزایش دهیم, چه آن مربوط به آموختن یک زبان جدید, یا داشتن یک زندگ ی روحان ی اصولی و مملو از پاداش باشد و چه در رابطه با نواختن یک آلت موسیقی. ما نه تنها مهارت های جدید کسب می کنیم, بلکه عادات قدیمی خود را نیز درهم می شکنیم. بعضی از این عادات به قدری در ما ریشه دوانده اند که گویی جزئی از آنچه که هستیم شده اند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، sepher1877 ، Essi.toobchi ، admin ، عبدالرحیم_بوشهر
یکی از راه های موثر برای برقراری ارتباط با نیروی برتر و به باور رسیدن –مرور کردن و دیدن شواهد و اثار وجود او در زندگی می باشد که هر چه بیشتر این شواهد را مرور کنیم بیبشتر به باور می رسیم و در واقع ما بررسی می کنیم که نیروی برتر قادر است که چه کارهای برای ما انجام دهد –لازم نیست که بدانیم این نیرو کیستت و یا دقیقا چیست – تنها لازم است بدانیم وجودش را باور کنیم و این تمایل را داشته باشیم که از او کمک بگیریم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، خلیل ن ، حـمـیـد ، sepher1877 ، Essi.toobchi ، admin ، عبدالرحیم_بوشهر
گفته می شود آنهایی که درپی کشف یک سرزمین جدید هستند باید مدتهای طولانی را دردریا سپری کنند برخی اوقات
که تصورمی کنیم در دریا قرارداریم ممکن است از خود سؤال کنیم آیا این برنامه هنوز برایمان اهمیت دارد از شک
و تردید داشتن خوف داریم چرا که می دانیم ممکن است به مرگمان منتهی شود اما ترس از مورد سؤال قرارداد ن راه
جدید زندگی مان می تواند باعث شود با خودمان صداقت نداشته باشیم هد ف NA این نیست که ما یادبگیریمفرمانبردار باشیم هدف ما ایجاد رابطه ای با یک نیروی برتراز خودمان است رابطه ای که می تواند یک کمیمتلاطم باشد.
پاسخ
????????

وب‌سایت رسمی انجمن معتادان  گمنام:
WWW.NA-IRAN.ORG
نرم‌افزار آدرس جلسات:
Meeting.na-iran.org
تالار گفتگوی معتادان گمنام ایران:
http://forum.na-iran.org
آموزش ثبت‌نام در تالار گفتگو :
http://na-iran.org/?p=354704
دفترچه تلفن خدماتی نواحی :
Phone.na-iran.org
اپلیکیشن آدرس جلسات:
http://na-iran.org/?p=354277

????????
پاسخ
ما می توانیم درک های متفاوتی از اصطلاح "تمرین این اصول" داشته باشیم. ما تمرین می کنیم و همیشه اصول را
آنطور که باید و شاید رعایت نمی کنیم. کتاب پایه در رابطه با قدم ششم چنین می گوید: "زمانی که مرتکب اشتباهات
جدید می شویم متوجه می شویم داریم رشد می کنیم....". با تمرین نمودن مستمر ما می توانیم مهارت خود را
درهرکاری افزایش دهیم, چه آن مربوط به آموختن یک زبان جدید, یا داشتن یک زندگ ی روحان ی اصولی و مملو از
پاداش باشد و چه در رابطه با نواختن یک آلت موسیقی. ما نه تنها مهارت های جدید کسب می کنیم, بلکه عادات
قدیمی خود را نیز درهم می شکنیم. بعضی از این عادات به قدری در ما ریشه دوانده اند که گویی جزئی از آنچه که
هستیم شده اند.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
ایجاد و توسعۀ ارتباط با چیزی برتر از خودمان, پروژه ایست که طی نخستین با رکارکرد قدمها, آغاز می کنیم,
پروژه ای که در مابقی بهبودی مان نیز ادامه خواهد داشت. برخی از ما روزهای خود را با استفاده از انضباط
روحانی مانند دعا و مراقبه, شکل می دهیم. بعضی دیگر از ما تلاش می کنیم دعاهایمان را زندگی نموده و کلیۀ
اعمالمان را به عنوان هدیه, تقدیم نیروی برترمان کنیم. هرطور که بنانمودن چنین رابطه ای را تمرین یا تجربه کنیم,
رابطه مان با نیروی برترمان به طرز ارتباطمان با دنیای اطراف و همچنین درکمان از خودمان شکل می دهد. اعمال
و انگیزه هایمان ارزشها و باورهایمان را منعکس می نمایند. زمانی که ما با نیروی برترمان هماهنگ هستیم, به نظر
می اید که بهتر می توانیم همسوی امواج زندگی شنا کنیم.

(پاک زیستن)
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد
عملکرد همیشه قابل رویت نیست. برخی اوقات برای حرکت نمودن به جلو مجبور خواهیم شد بی حرکت باقی بمانیم.مراقبه می تواند بسیار دشوار باشد چرا که ایجاد سکوت درونی و صرفأ درلحظه توقف کردن و حضور داشتن,می تواند برایمان بسیار ناراحت کننده باشد. اما در این زمان است که ما تقاضای کمک نموده و برای دریافت پاسخ گوش فرا می دهیم, درچشمان خود نگاه می کنیم, آنچه را که هستیم و آنطور که هستیم را مشاهده می کنیم. زمانی که بتوانیم بی حرکت و ساکت بمانیم و بدون قضاوت, اطرافمان را مشاهده کنیم, شفافیتی را که برای تشخیص آنچه که برایمان درست بوده و آنچه که درست نیست, دریافت می کنیم.
((پاک زیستن))
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، آریا داریوش
درک من از نیروی برتر مانند یک معجزه نبود که یکباره شرایطم را تغییر دهد بلکه این آغاز دیدن مسائل با نگرشی تازه بود.
هر روز صبح چنین کاری را تکرار می کردم و تغییرات ظریفی را به چشم می دیدم.احساس می کردم کسی دستهایم را گرفته بود و راهی را که باید طی می کردم به من نشان می داد و بعد از مدتها این اولین باری بود که حس می کردم در امنیت به سر می برم و کسی دوستم دارد.از آن به بعد هرگز حس نکردم که در کشتی بدون سکان در اقیانوسی خروشان در حال حرکتم.می دیدم نوری مرا به سمت خشکی و یک زندگی بهتر هدایت می کند.قبل از آنکه به نیروی برتر پی ببرم هرگز به یاد ندارم که چنین چیزی را تجربه کرده باشم..
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، آریا داریوش
درود
 من باید بتوانم به یک نفر اعتماد نمایم کسی که قویتر از بیماری و اعتیاد من باشد تا بتوانم به خودم کمک نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، Darush sistan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان