امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هدیۀ امید
هدیۀ امید
ما دارای نقاط قوت بسیاری هستیم ,شنونده های خوبی بوده و می دانیم چطور نیرو و امید را درتجارب مان پیدا کنیم .ما در یک مسیر قرارداشته و از سفرمان آگاهیم. هرکدام به نوع خودمان با محبت, مهربان و سخاوتمند هستیم .NA یک کمپ اجباری محبت است. آنچه که اکثرما درسال اول بهبودی مان راجع به همدردی یاد می گیریم, اکثرمردم درطول عمرشان نمیاموزند .آنچه که در انجمن راجع به زندگی کردن میاموزیم در دنیای بیرون نیز کاربرد دارد و بدون توجه به اینکه دیگران در بهبودی هستند یا خیر, می توانیم دوست خوبی برای آنها باشیم .ابزار و اصولی که در اینجا یادمی گیریم می توانند درخدمت دیگران, چه درداخل و چه دربیرون انجمن بکارگرفته شوند. وقتی که دربیرون از انجمن با دیگران ارتباط برقرارمی کنیم, قادر به کشف این واقعیت می گردیم که چقدرمی توانیم مفید واقع شویم. ما از تجارب یکدیگر میاموزیم و آنهایی که قبل از ما این مسیر را طی کرده اند, راهی را که اکنون درحال طی کردنش هستیم, برایمان هموارنموده اند. همچنانکه طی سفرخود پیشروی می کنیم, پایمان را درجای پای یکدیگر می گذاریم .
مسئولیت پذیری را با مشاهدۀ دیگرانی که مسئولیت پذیر بوده اند یاد می گیریم. بازگو نمودن حقیقت راجع به خودمان ,تنها منجر به آزادی خودمان نمی گردد ,الگوی رفتاری ما دیگران را نیز آزاد خواهد نمود. می توانیم حتی طی دردناک ترین لحظاتمان, هنوز دورنمایی از آنچه که امکان دارد, باشیم. اگر تمایل داشته باشیم رهجوهای خود را درواقعیت لحظات دشوار خود شامل کنیم, می توانیم آنها را به خود نزدیکتر نماییم. طی عبور از یک چالش, آنها می توانند حمایت و اطمینان خاطری را که به شدت نیازداریم, برایمان فراهم کنند .با اینکار, فرصت آموختن از تجارب و اشتباهاتمان را نیز دراختیار آنها گذاشته ایم. ما می توانیم برای دیگران نمونه ای از قدرت و پشتکار بوده و درعین حال از دیگران امید بگیریم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin1 ، ناظر6 ، حوریا ___Bu
سلام امید داشتن تعهد به انجام دادن کار بدون  اینکه نتیجه کاری اهمیت داشته باشم وجود نیروی برتریعنی داشتن امید
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، Essi.toobchi ، حـمـیـد ، ناظر6 ، حوریا ___Bu
وقتی جایگاه خود را پیدا می کنیم, همانند قطعه ای در یک پازل درجای خود قرار می گیریم و احساس تعلق می کنیم.
" بهبودی تحت شرایطی که آزادی مطلق برای خلاقیت داشته باشیم" بدین معنی است که می توانیم هم به قلبمان و هم
به نیروی برترمان گوش فرادهیم و آن مسیر را تا آنجایی که ادامه دارد طی کنیم. اولین باری که باورمی کنیم می
توانیم پاک بمانیم شروع با درک این موضوع می کنیم که درزندگی حق انتخاب داریم. اما زندگی کردن انتخابهایمان
به شهامت, صبر و پشتکار نیاز دارد. باید تمایل داشته باشیم تحت شرایط دشوارو همچنین زمانی که به نظر میرسد
پیشرفتی نکرده ایم, نیز به کارمان ادامه دهیم. ما به انجام کارهایی که برای مراقبت از خود بدان نیازداریم, ادامه داده
و به سمت جلو حرکت می کنیم. همان ابزاری که در ابتدا آزادی را برایمان به ارمغان آوردند, هنوزکارمی کنند,
مشروط براینکه ما با همان تمایل اولیه آنها را بکار گیریم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu
سلام داریوش معتاد
همیشه برای ادامه هر مسیر و کاری درزندگی مشکل داشتم.زمانی که به اتاق معتادان گمنام آمدم متوجه شدم ادامه دادن هر مسیر یعنی امید.وقتی که به جلسات می امدم و احساسات مختلفی تجربه می کردم و باز به جلسه رفتن ادامه می دادم امید را دنبال می کردم.امید داشتن در هر کاری مسیر تازه ایی را به من نشان می داد.
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، ناظر6 ، حوریا ___Bu ، ناظر10
 سلام
امید یک موهبت الهی و درونی است و ربطی به دنیایی بیرون دارد من می توانم بدون یک سری امکانات هم امید داشته باشم همان گونه که بدون امکانات خاصی قطع مصرف کردم .انجمن امید را به من داد...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حوریا ___Bu ، ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان