امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 17: آیا امروز هیچ یک از الگوهای رفتاری قدیم را در زندگی خود تجربه کردم ؟ اگر آری
سوال 17: آیا امروز هیچ یک از الگوهای رفتاری قدیم را در زندگی خود تجربه کردم ؟ اگر آری ، کدامین الگو ؟
پاسخ
تجربه نشان داده است که هر گاه هر یک
از ما برای مدتی از برنامه فاصله بگیریم ،
بعضی از رفتارها و الگوهای رفتاری و
نقایص ما پررنگ شده و مجددا فعال
می شوند.

الگوهای رفتاری ما در مسائل مالی ،
جنسی ، عاطفی و اجتماعی مان  بررسی می شود.?

مالی : قرض کردن پول ، اتکا به دیگری در دریافت وجه برای مسئله ای ، خرج کردن پول بدون برنامه ریزی ( افراط و تفریط ) ، سوء استفاده از دیگری بصورت نقدی یا غیرنقدی ، بی توجهی و بی برنامگی در کار و امرار معاش و فروش اموال.

جنسی : روابط غیر اخلاقی ، غیر
انسانی ، غیر قانونی ( همجنس و غیر
همجنس ) ، چشم چرانی ، خودخواهی و
ناصادقی ( روابط زناشویی ) ، استفاده از واژه های عشق ، محبت و ... برای ایجاد روابط جنسی ، استفاده از شهوت برای پر کردن خلاء روحانی و تنهایی.

عاطفی : سوء استفاده از اعتماد دیگران، بی توجهی به احساسات ، نیازها ونظرات اطرافیان ، حق به جانبی و خودمحوری در روابط توقع و انتظار بی جا ، بی ملاحضه گی ، مسئولیت گریزی در روابط.

اجتماعی : ناسازگاری با اجتماع خود ، تایید طلبی و کنترل اطرافیان ، سربار دیگران بودن.
پاسخ
هر وقت برای مدتی از برنامه و اصول بهبودی فاصله بگیرم،
ممکنه بعضی از رفتارهای مخرب، الگوهای رفتاری و نقایص من دوباره فعال بشن.

پس باید به ترازنامه نویسی مرتب روزانه برای شناسایی الگوهای رفتاری مخرب قدیمی ادامه بدم.
مثلا اخیرا
حق به جانب بودن، بی ملاحظگی، مسئولیت گریزی، کنترل کردن دیگران، بی توجهی به خانواده و ... در من پررنگ تر شده.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، davoudna ، hooria ، ناظر9 ، ناظر10
Essi.toobchi نوشته است:تجربه نشان داده است که هر گاه هر یک
از ما برای مدتی از برنامه فاصله بگیریم ،
بعضی از رفتارها و الگوهای رفتاری و
نقایص ما پررنگ شده و مجددا فعال
می شوند.

الگوهای رفتاری ما در مسائل مالی ،
جنسی ، عاطفی و اجتماعی مان  بررسی می شود.?

مالی : قرض کردن پول ، اتکا به دیگری در دریافت وجه برای مسئله ای ، خرج کردن پول بدون برنامه ریزی ( افراط و تفریط ) ، سوء استفاده از دیگری بصورت نقدی یا غیرنقدی ، بی توجهی و بی برنامگی در کار و امرار معاش و فروش اموال.

جنسی : روابط غیر اخلاقی ، غیر
انسانی ، غیر قانونی ( همجنس و غیر
همجنس ) ، چشم چرانی ، خودخواهی و
ناصادقی ( روابط زناشویی ) ، استفاده از واژه های عشق ، محبت و ... برای ایجاد روابط جنسی ، استفاده از شهوت برای پر کردن خلاء روحانی و تنهایی.

عاطفی : سوء استفاده از اعتماد دیگران، بی توجهی به احساسات ، نیازها ونظرات اطرافیان ، حق به جانبی و خودمحوری در روابط توقع و انتظار بی جا ، بی ملاحضه گی ، مسئولیت گریزی در روابط.

اجتماعی : ناسازگاری با اجتماع خود ، تایید طلبی و کنترل اطرافیان ، سربار دیگران بودن.
پاسخ
 سپاس شده توسط hooria ، ناظر9 ، حـمـیـد
سلام
بله
ترس و نگرانی از جابه جا شدن و رفتن به شهر دیگری برای بهتر شدن وضعیت و شرایط زندگی به دنبال راهی برای این کار هستم و نگران از تغییر نکردن شرایط.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
من هرزمان که با بیماریم زندگی کنم، درهمان لحظه بدون فکرکردن به پیامدهای این رفتارها،
ازالگوهای رفتاری قدیم متناسب با بیماری استفاده می کنم،
امروز سعی میکنم اصول روحانی راجایگزین الگوهای غلط رفتاریم بکنم.
امروزه هم میترسم ولی خیلی کمتر،
دروغ میگویم ولی خیلی کمتر،
دست ازخودخواهی برداشته ام بیشترخدمت میکنم،
تاییدرادوست ندارم اماتشویق مصمم ترم میکند
دیگرخودمحوری نمیکنم ومشورت راخیلی دوست دارم،
سعی میکنم بیشترروی بهبودیم کارکنم
وبدون حاشیه این مسیر روحانی راطی کنم
وباکمک خداوندکمترازالگوهای غلط رفتاری گذشته ام استفاده کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

-الگوی رفتاری قدیم مانند ترس از آینده و نگرانی از این که ممکن است موفق شوم یا نشوم- پرخاشگری و متوقع بودن...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
بله استفاده کرده ام
امروزباخستگی زیادوبدون
استراحت کافی کارکردم
بخودم گرسنگی دادم
اندکی تودمشغول شدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
بله...صبحانه نمیخورم و عصبانی میشوم و کارکردم پایین میاد...تایید طلبی در خیالاتم دارم...گذشته دررخیالاتم تایید بقیه رو میگرفتم الانم تصور میکنم در جمعی در حال صحبتم و همه منو تایید میکنن و این الگوی مزخرف رو هر روز دارم و کنترل کردنش سخت شده

نقص تنبلیم که حوصله حموم رفتن رو ندارم...نیاز جنسی همسرم رو نادیده میگیرم چون خودم تمایل ندارم ....
و خیلی چیزهه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سلام
== بله==قضاوت وکنترل و نیز مقداری خشم...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، ناظر10
بله
یه الگویی که دارم اینه وقتی از کسی رنجش دارم به صورت فیلم کردن و مسخره بازی کارهاش رو عنوان میکنم
و امروز شرایطی پیش اومد که تکرارش کردم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
 سلام
تردید و خشم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
بله امروزتوافکارم تنبلی وبی تفاوتی بودودلم میخواست دیگرازاری کنم واشتباهات دیگرانوبرخشون بکشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
بله امروزنقشه کشی وخودمحوری داشتم منفعت طلبی وبی برنامگی داشتم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
بله امروزتنبلی داشتم وصبح دلم نمیخواست بلندبشم وتوجیح اینکه امروزتعطیله روداشتم
پاسخ
 سپاس شده توسط راکی ، ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان