امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 49:چگونه تمرین اصل روحانی انضباط شخصی دراین قدم برروی کل بهبودی من تاثیر میگذارد
سوال 49:چگونه تمرین اصل روحانی انضباط شخصی دراین قدم برروی کل بهبودی من تاثیر میگذارد ؟
پاسخ
انضباط شخصی در بهبودی به معنای انجام کارهای خاص علی‌رغم احساس است که نسبت به انجام آن داریم انضباط شخصی موجب می‌شود تمام جنبه‌های بیماری خود را هر روز مرور کنیم، در نظر گرفتن بیماری به‌طور روزانه موجب می‌شود از بهبودی خود مواظبت کنیم و با هدف‌دار کردن زندگی انگیزه‌ی بیشتری پیدا کنیم .

برنامه‌ریزی موجب می‌شود هر روز به جلسه برویم و به دیگر معتادان خدمت کنیم و برای دعا و نیایش هم وقتی را در نظر بگیریم ما با پیگیری روزانه در بهبودی خود تاثیر می‌گذاریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ali ghobadi ، Nazer 5
انضباط شخصی صداقت و درستکاری با بیماری اعتیاد متضاد هم هستند و بیگانه با هم . از هم پاشیدگی رفتارها و شخصیت ما باعث دردسرهای ی شده بود افراط وتفریط بی جا و شلختگی بی برنامه بودن ..هدف قدم دهم برای انضباط ماست چون منظم نبودیم اما وقتی تراز گرفتیم با خود صداقت صادق شدیم چون بجز صداقت در تراز نمی توان چیزی گفت .انضباط شخصی یک اصل روحانی قرار دارد برای اینکه یک معتاد انضباط شخصی پیدا کند تمام مشکلاتش حل می شود وقتی انضباط شخصی بیاید در تمام امور می توان موفق بود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، Nazer 5 ، ssaeedg
داشتن نظم و انضباط فردی کار سختی به نظر می رسد،(شخصا از بی انضباطی خیلی ضربه می خورم)
ولی تاسف خوردن بابت بی نظمی،
و از دست دادن فرصت ها به خاطر بی انضباطی،
بسیار دردناکتر از سختی منضبط بودن است.
سختی ای که روند ایجاد انگیزه در شما را تسریع می بخشد.
انضباط شخصی انجام کارها را دقیقتر می‌کند.
افراد منظم بهترین کارمند و مدیر محسوب می شوند.
اما مثل همیشه میزان آن بسیار مهم است،(افراط و تفریط)
بطوریکه که کم آن مشکل و شلختگی محسوب می‌شود
و زیاد آن نیز وسواس و بیماری.

سنگینی انضباط چند کیلوگرم است، و سنگینی افسوس چند تن.

دلیلش هم این است که تأسف اثری دارد که وقتی به دنبال انضباط ساده نروی،
یک سال بعد، دو سال بعد و تا آینده همینطور روی هم جمع می شود.
مثل این است که دندانت پوسیدگی داشته باشد. دندانپزشک می گوید: «اگر الان درستش کنیم، 500 هزار تومن خرجش می شود و اگر ولش کنیم، یک روز خرجش 5 میلیون خواهد شد.»

پس ساده تر است که رنج پرداخت کمتر و اندکی نشستن بر روی صندلی دندانپزشک را تحمل کنی،
اما اگر ولش کنی، همه چیز سخت تر و سنگین تر می شود.
زیرا می دانی که پوسیدگی خود به خود بهتر نخواهد شد.
چیزی که لازم است در موردش کاری انجام دهی را نمی توان با #آرزو_و_دعا پیش برد،
زیرا این کارها کمک زیادی نمی کند و اقدام و عمل لازم است.

پس هر چیزی که لازم است در موردش کاری انجام دهی، فقط برای امروز  اصلاحش کنی.
پاسخ
سلام
همیشه یک کار را کامل نمی کردم.حتی ترک های قبلی هم نصف و نیمه بود و هیچ گاه یک کار تمام نمی کردم.حال این انظباط در نوشتن روزانه تراز به من کمک می کند در هر شرایط ادامه دهنده مسیرم باشم و باز کار و هدفی را نصف و نیمه رها نکنم.
پاسخ
مسلما بهتر اشتباهاتم را میبینم و عادت میکنم به انجام کار درست
پاسخ
سلام

وقتی در زمان اجرای قدم ده یا بگیرم که چه تاثیری نوشتن مرتب ترازنامه برایم دارد و نیز از خودم بهتر اگاه شوم در قدم های دیگر نیز یاد می گیرم که در صورت مرتب جلسه رفتن ویا تراز قدم 4 با احساسات ناخوشایند کمتری درگیر هستم ومی توانم بهبودی خود را بهتر دنبال نمایم...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان