امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 53:در نتیجه کارکرد قدم ده ، چه کارهایی را متفاوت با گذشته انجام می دهم ؟
سوال 53:در نتیجه کارکرد قدم ده ، چه کارهایی را متفاوت با گذشته انجام می دهم ؟
پاسخ
قدم دهم فرصتی را در اختیار ما قرار می‌دهد تا نقص‌هایمان را شناسایی کنیم و کمتر از آنها استفاده نماییم ، همچنین امکانات زندگی در کنار دیگران و روابط طولانی را برایمان مهیّا می‌کند، آماده‌مان می‌کند برای سفر روحانی و تغییرات عظیم در زندگی، راه بخشیدن و بخشیده‌شدن را به ما می‌آموزد، شهامت و توانایی عذرخواهی، مسوولیت اشتباهات را به گردن گرفتن و جبران خسارت را به ما ارزانی می‌کند و در کل گام دهم روی معتاد بی‌نظم خط می‌کشد و با نظم و انضباط و ایمان ما را به خداوند نزدیک‌تر می‌کند.
پاسخ
سلام
چیزهایی که فراموش می کنم برایم یاداوری میشود.اشتباهات خود را متوجه می شوم.درهای خودم را می بینم.مشکلات روحی و احساسی و عاطفی خود را می بینم‌.
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش
سوال 53:در نتیجه کارکرد قدم ده ، چه کارهایی را متفاوت با گذشته انجام می دهم ؟(قدم ۱۰) 
سوال گفته در نتیجه کارکرد این قدم ؛ 
یعنی در نتیجه تمرین تـراز قدم ۱۰ ؛ 
دیگه یه اشتباه را بارها و بارها تکرار نمیکنم ، میتوانم زودتر از آنچه که اشتباه کوچکی که در حین انجامش هستم به مشکل اصلی زندگی من و مشکل بزرگ زندگی من تبدیل بشه آن را تشخیص بدم و جلوش را بگیرم و مثل شاخه های هرز درخت آن را هرس کنم .
باانجام منظم تراز دیگه  اشتباهاتم را انکار نمیکنم و مسؤلیت آنها را به گردن این و اون نمی اندازم .
خودم رامی پذیرم ، به خودم سخت نمیگیرم و همیشه در صدد اقرار و جبران اشتباهاتم هستم .
قبلا به دیگران فرصت اشتباه نمیدادم ،اما الان نتنها این فرصت را میدم ،بلکه دستم رو کلاه خودمه که باد نبره .
انجام منظم و مستمر این قدم ما را آماده برقراری ارتباط آگاهانه با خداوند میکند .
پاسخ
همین که اشتباهاتم را تکرار نمیکنم این خودش متفاوت با گذشته عمل کردنه
پاسخ
درود به همه دوستان همدردم

ترازنویسی و کارکرد قدم دهم، مثل دیاگ ماشین هست. مشکلات رو پیدا میکنه و از انباشته شدن اونها جلوگیری میکنه.
وقتی مشکلاتِ حل نشده و نواقصِ من، روی هم جمع نشوند و به صورت روزانه برای آنها کاری انجام دهم (بر اساس اصول بهبودی) نتیجتاً خطاها، احساسات بد و نیز سردرگمی های من به تدریج کاسته و من به حال متعادل نزدیک می شوم.

کارکرد قدم دهم یعنی کارکرد همه قدم ها؛

وقتی اقرار به عجز کنم، ناتوانی هایم رو فراموش نمی کنم در نتیجه وارد زمین بازی نمیشم، یار بازی نمیگیرم و به توپ بازی نزدیک نمی شوم.
وقتی اقرار به نادانی و نداشتن سلامت عقل کنم، در نتیجه در کارهایم مشورت می کنم و نتیجه بهتری میگیرم.
وقتی اراده و زندگی ام رو به خداوندی که درک میکنم میسپارم، در نتیجه ترس هام کمتر میشه، کنترل نمی کنم و تلاشم رو همراه با مشورت می کنم. و اراده آشوبگر من، من رو به تباهی نمیکشه.

* قدم 10 یعنی حفط تغییرات مثبتی که در بهبودی در من به وجود اومده و همچنین دور شدن از نواقصم.

* قدم 10 به من نظم داده و استمرار و پشت کار رو برام معنی میکنه.

نتیجه قدم 10 = حال خوب (تجربه شخصی من)
پاسخ
سلام
قطعا برای بهبودی ام نتیجه یاداوری و عملکرد دارد و به من در این که چقدر اشتباه یا درست تشخیص داده ام کمک می کند...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان