امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 11:چگونه دعا می کنم ؟
سوال 11:چگونه دعا می کنم ؟
پاسخ
دعا برای من شامل راز ونیاز و درد ودل باخداوند است و می تواند درخواست کمک و راهنمایی و سپاسگزاری از خداوند باشد . بهترین دعا آگاهی از خواست و اراده خداوند می باشد ، چیزی که مهم است این است که دعا در درون من تاثیر مثبت می گذارد ، اول ازهمه اینکه من رابه نیروی برترم وصل می کند و دوم اینکه کمکم می کند از دردهای درونم با خداوند صحبت کنم ، آنها را بیرون بریزم وسبک شوم ، حتی درمواردی که به اشتباهاتم اقرار کنم ودرپناه خداوند وبخشش او قرارگیرم می توانم خودم راهم ببخشم .

ضمن اینکه دعاکردن مرادریک وضعیت سپاسگزاری قرارمی دهد تابتوانم درمسیربهبودی حرکت کنم ومهمترازهمه اینکه دعا به من سمت وسو می دهد وکمکم می کند که درمعرض خطر قرارنگیرم ویادرمواجهه بامشکلات زندگی رفتارم سالم باشد .

من روش ساده ای برای دعا کردن دارم و آن این است که هر روز صبح با
بکاربردن کلماتی با خداوند ارتباط برقرار
می کنم .مثل خواندن دعای آرامش ، دعای قدم سوم ، نماز و...

سپاسگزاری و سپردن قسمتهای مختلف زندگی خودم به خداوند و انجام
سهم و حرکتم مرا به خداوند نزدیکتر
می کند ، بعضی مواقع شامل درد و دلهای من ، مشکلاتم واحساساتم است که کمک کننده است و در پایان روز و یا در شرایطی که لطف خداوند شامل حالم
شده است سپاسگزاری می کنم ، اما در
اکثر مواقع دعا با زندگی من درآمیخته
شده است و سپاسگزاری من عملی است
و من از طریق رفتارم سپاسگزاری می کنم .
پاسخ
دعا یعنی درخواست کردن از خداوند
دعایعنی احساس نیاز
دعایعنی تشکروسپاسگزاری
دعایعنی خداوندامن همیشه محتاج نوهستم کمک کن که راه درست زندگی کردن را بیاموزم تاحال و هوای روحانی داشته باشم
پاسخ
دعا نجوای درونی من با خداوند است و حرفهای صادقانه دعا کردن حال در جلسه یا در خلوت خود احساس و افکار مرا به تعادل میرساند وقتی دعا میکنم با فروتنی و تواضع از دردها و ضعف هایم میگویم ...
پاسخ
سلام
پیدا کردن یک روش شخصی برای دعا همین که یک خواسته و یا نیاز را به زبان بیاورم ودرخواست رفع آن را داشته باشم دعا محسوب می گردد.نیاز به ابزار خاصی ندارد و نیازمند روش پیچیده ای نیست .فقط به زبان بیاور.
پاسخ
تقریباً همه ما در زندگی تحت شرایطی قرار می‌گیریم که از ما خواسته می‌شود که در انجام کاری که از لحاظ اخلاقی ناپسند و قابل سرزنش است شریک شویم یا حداقل در مورد آن سکوت کنیم و اجازه دهیم تا انجام شود. ممکن است کار تواَم با شهامت این باشد که آشکارا به این مسئله اعتراض کنیم، که البته اینکار ممکن است پی‌آمدهای شدیدی نیز به همراه داشته باشد. تصمیم ما در آن لحظه تعیین کننده است و ممکن است بر همه تصمیمات و انتخاب‌های که در آینده و تا آخر عمر خواهیم داشت تاثیر بگذارد.

راهنمای کارکرد قدم
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44 ، omed44 ، حسین یاری ، فریبرز۶۵
دعا کردن وشکر گزاری کلیشه ای هیچ احساسی به من دست نمیده، ولی وقتی دعا وشکر گزاری آگاهانه قلبی باشه احساس امنیت، شادابی وحس قدر شناسی بهم دست میده که باعث ارتباط خوب با اطرافیانم میشم، البته دعا ودرخواست از خداوند نباید به یک معامله دوطرفه تبدیل بشه، من همیشه طوری دعا میکنم که انگار خدا قبلا همه چیز بهم داده ومعمولا تو دعا هام بیاد گرفتاری دیگران هم هستم وکمتر برای خودم بتنهایی چیزی رو درخواست میکتم، درک من از دعا کردن یه گفتگو وراز نیاز با خداونده، درک من از دعا اینه که دعا پل ارتباطی بین منو خداست.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44 ، omed44 ، حسین یاری ، حمید65
سلام
محسن معتاد

_این ماهیت باورهاواعتقادات ماست که تعیین کننده نوع وچگونگی انجام دعاهای ماست.
فقط باید مطمئن باشیم که نظام اعتقادات وباورهایمان وخداوندی که خود درک کرده ایم درلحظه برایمان کار میکند.
دعاکردن نام قسمتی ازرابطه زیبای من با خداوندمیباشد که درآن مشغول راز ونیاز وگفتگومیگردم بدون هیچ واسطه ای.
دعاکردن برای من یعنی صحبت کردن من وشنیدن وگوش کردن خداوند،یعنی درمیان گذاشتن شادیها وغمهایم بانیروی برترم،البته این دعا لزومأ نبایدهمیشه بصورت حرف زدن باشد.
درنهایت نوع دعاکردن فقط به میل ونظر شخصی خودم بستگی دارد.
زمانیکه باعجزفراوان واردانجمن شدم و خودم راتسلیم خداوندواصول برنامه کردم گویی تمامی دعاهایم مستجاب شدند،من دعامیکنم چون دعاکردن بمن آرامش واعتمادبنفس میدهد،وشهامت رابرای پاک زندگی کردن ودرمسیربهبودی بودن را بمن بازمیگرداند.
وقتی دعامیکنم صلح وآرامش وقدرت مافوق نیروی برترم رااحساس میکنم وحس میکنم قویترشده ام وشروع به همدلی ودرک دیگران میکنم چیزی که درزندگی گذشته ام باآن بیگانه بودم.
من دعاکردن رابرای آگاهی ازآنچه که خداوندبرایم میخواهدانجام میدهم وپس از آن است که متوجه قدرت دعا ومسئولیتی که پیدامیکنم میشوم،پس میتوانم ازقدم یازده به عنوان یک چراغ روشن راه دربرنامه روزانه ام استفاده کنم.
من ازبابت درک وفهم این قدم ازخداوند سپاسگزارم چون متوجه شده ام که چیزهایی که دریافت کرده ام به صلاح من بوده است نه خواست واراده شخصی خودم.
وچه زیباست که این دعا،ساده،بی ریا، و صادقانه ومنظم باشد
پاسخ
سلام علیکم:
زینال بندری هستم یک معتاد 
با آرزوی سعاد و پیروزی برای همه کسانی که ازبیماری اعتیاد رنج میبرند وامروزبا شرکت در جلسات و پیروی از برنامه واصول روزهای امید و موفقیت را پله پله ویکی ویکی با موفقیت  طی میکنند . برای دعا کردن انسان باید سعی کند پاک باشد واز  کسی که از او برتر است وگوش به حرف وسخنهایش میدهد سخن بگوید .هنگام دعا کردن باید برای دوستان و دیگر مریض ها دعا کرد بعد برای خودش .تواضع وفروتن باشد .هنگامدعا باید انسان شکرگزار نعمت والطاف الهی باشد که خداوند اراده کردهاست امروز دنبال بهبودی وپاکی باشد.درهنگام دعا کردن باعث آرامش واعتماد بهنفس میشود برای همین است که دعا می کنم برای دیگران وخودم تا موفق باشم درکارهایم. ومن الله توفیق Angel Angel Angel
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
دعاتنهابه مفهوم درخواست ونجوانیست دعاکردن درعین حال دریافت کردن است دعاکردن جاده ای است کاملاخصوصی بایدچگونگی سفرخودراباراهی که مخصوص خودمان است پیش ببریم دردعابایدبازبان ونطق ازخداونددرخواست کرد(درقدم۴برای خداخواندیم)یکسری از دعاهای ماعادتی است دعاهای خودانگیزوبی اختیارمعمولاوقتی که دردل طبیعت دارودسته نخورده واقع میشوند.دیدن زیباییهاویایکسرس کسانی هستند که ازمن درخواست دعامیکنند.امانوع دعاکردن بستگی به حالات روحی وروانی من داردمثلاوقتی حالم خوب است وسرکیفم دعاهای انجمنی میخوانم دراین حالت دعای من ازسروجدوشادی است گاهی اوقات بدبختی بدبیاری مشیت ملاحظه کرده دراینگونه مواردعاجزانه دعا میکنم تجربه به من نشان داده که دعاهای عاجزانه من زودتراجابت میشوددعاساده ترین روش ارتباط باخداونداست درمجموع اینکه دعالفظی وزبانی است برای ارتقابخشیدن به رابطه خودم باخداونددرگیرکردن اودرحیطه شخصی خودم سایه می اظهارتمایلات و مشاوره باخداواحساس نزدیکی و صمیمیت ولی توهین تکلیف نمی کنیم معامله گرایانه دعانمیکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حوریا ___Bu ، حـمـیـد
دعا یعنی حرف زدن ما با خدا ،
لزوماً نباید همیشه بصورت سخن گفتن باشد .
باید جواب نیاز روحانی مان را بدهد .
 یک شکل از دعا که همه اعضاء NA به طور عام از آن استفاده می کنند ،
 دعا شروع و یا خاتمه جلسات NA است .
خداوندا
آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم
شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم
و داتشی که تفاوت این دو را بدانم
آمین
اما در نهایت نوع دعا کردن شخصی ما
 به  نظر شخصی  خودمان بستکی دارد .
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
سلام

- فکر کردن نیز خودش یک نوع دعا است من با فکر کردن به کار یا هدفی که دارم می توانم برای خودم آرامش درخواست نمایم ودرهدفم مصمم شوم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
دعای من خیلی ساده وکارامده برام بزبان خودم و
بطریق خودم بانیروی برترم ارتباط کلامی ودلی برقرارمیکنم
وازاودرخواست میکنم که دعوت مرابپذیردومرادرزندگیم یاری وراهنمایی کنداین نوع دعای من مکان یاشرایط خاصی نداردزبان خاص یااداب خاصی نداردنوع ارتباط من بانیروی برتری که من درک میکنم کیفیت دعای من رامشخص میکند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی
با زبان فارسی....یه زمان هایی با دعاهایی که در دینم اومده
بیشتر مواقع همون زبان مادریم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان