امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 29:آیا امروز دعا و مراقبه کرده ام ؟
سوال 29:آیا امروز دعا و مراقبه کرده ام ؟
پاسخ
آری ، چرا که آن را بصورت یک نیاز
روزانه می بینیم . زندگیمان ( واقعی و
ارزشمند ) در گرو انجام آن و مرگمان در
گرو بی تفاوتی و بی حوصلگی نسبت به
آن است.

دعا یعنی حرف زدن با خدا ؛ که هم
زبانی هست و هم عملی . وقتی ما
مشغول اجرای خواست خداوند هستیم ،
بواقع در حال دعا کردن هستیم . وقتی
ما در خدمت دیگران هستیم و از خود
ایثار و فداکاری نشان می دهیم ، یعنی
در حال دعا هستیم و وقتی سکوت
می کنیم و به خواست و اراده خداوند
گوش می دهیم و خواست و اراده خود
را در نظر نمی گیریم ، بواقع مشغول
مراقبه هستیم.

وقتی در جلسه سکوت می کنیم و به
مشارکت دیگران گوش می دهیم ، یعنی
مشغول مراقبه هستیم . مراقبه یعنی
سکوت و گوش کردن .
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، ناظر9 ، omed44
اکثر روزها روزم را با دعا شروع میکنم با این مضمون که خدایا یک روز دیگر مرا کمک کن تا پاک بمانم وپس از ان دعای ارامش و دعاهایی که معمولا اصول انجمن را داراست.در مورد مراقبه بیشتر در جلسات و گوش دادن به صحبتهای اعضا انجام میدهم و بعضی شبها در سکوت به مراقبه میپپردازم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44
سلام به خدمت گذاران محترم سایت و فروم na-iran
این سئوال مربوط به قدم یازدهم می باشد
سپاسگزارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44
(۱۴۰۰/۲/۲۸، ۱۲:۵۸ عصر)ssaeedg نوشته است: سلام به خدمت گذاران محترم سایت و فروم na-iran
این سئوال مربوط به قدم یازدهم می باشد
سپاسگزارم
سلام و درود سپاس از اینکه ما را یاری میفرمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44 ، ssaeedg
(۱۳۹۹/۴/۲۹، ۰۸:۵۵ صبح)ناظر 13 نوشته است: سوال 29:آیا امروز دعا و مراقبه کرده ام ؟
هیچ چیز نه باید باعث این شود که دعا و مراقبه را فراموش کنیم چون اگر فراموش شود آن روز دربهبودی نخواهیم بود بیماری ما بیماری روزانه و نیاز به درخواست کمک و دعا از خداوند مهربان دارد قدم جلسه راهنما دوستان بهبودی یک ابزار هستند ولی شفای این بیماری به دست خداوند است
پاسخ
سلام بله دعا و مراقبه روزانه جز مسیولیت ها اصلی من شده .و برای قسمت روانی و روحانی من نیاز اصلی من است
پاسخ
سلام داریوش معتاد
بله من قبل از هر کاری و یا شروع اولین حرکت به نیروی برتر خود اعتماد کرده و او را فرامی خوانم. و در حین انجام کار سکوت می کنم و سعی می کنم که فکرم را آزاد بگذارم و منتظر پاسخ نیروی برتر بمانم.
پاسخ
سلام 
بله
زمانی که وارد جلسه می شوم مراقبه می کنم.وقتی برای شروع کار می روم تا برای زندگی فعالیت کنم و بتوانم شروع دوباره داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44 ، ssaeedg
_زمانیکه متوجه قدرت دعاومراقبه وتأثیرآن دربهبودی وزندگیم شدم ازقدم یازده به عنوان یک راهنما وچراغ راه واز دعاومراقبه به عنوان یک برنامه روزانه درزندگیم استفاده کردم.من سپری محکم ترو مطمئن ترازدعاومراقبه وشکرگذاری دربرابربیماری اعتیادندارم.
من درهرلحظه دعامیکنم چون به من آرامش واعتمادبنفس وشهامت خاصی میبخشدوکمکم میکندتاهمیشه در تقویت روند ایمان آوریم باشم وبتوانم درلحظه به نیروی برترم ایمان واعتمادداشته باشم وبهترین وصحیح ترین تصمیمات رابگیرم،تابتوانم انگیزه های خودخواهانه وخودمحورانه ام راکناربگذارم ودست از احساس دانایی وتوانایی بردارم وطلب هدایت وراهنمایی را از نیروی برترم داشته باشم،چیزی که قبل از کارکردن این قدم ها برایم ممکن نبوده ومفهومی نداشت.
دعاومراقبه روزانه،باعث میشودتادست از اراده شخصی بردارم،سپردن رافراموش نکنم وخواست واراده خداوندراجایگزین خواست واراده بیمار خودم بکنم.
من هر روز دعاومراقبه میکنم خصوصا زمانیکه درجلسات بهبودی هستم ودعای آرامش رادست در دست همدردانم با عشق وهمدلی میخوانم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44
سلام بله دعا و مراقبه روزانه جز مسئولیت ها اصلی من شده است ، 
و برای قسمت روانی و روحانی من نیاز اصلی من هستش.

پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، omed44
سلام
لزوما برای دعا شرایط خاص متصور نمی شم همین که بتونم احساس یا فکرم را با نیرویی برتر در میان بگذارم دعا محسوب میشود و هرگاه افکارم را در آرامش بگذارم مراقبه کرده ام خواه در مکانی ساکت باشم خواه در جلسه بهبودی...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9
سوال 29:آیا امروز دعا و مراقبه کرده ام ؟(قدم۱۱)
بله، این یک تعهد روزانه است .
کتاب پایه میگوید کسانی که زندگی شان بر مبنای یک روال روحانی معقول ادامه پیدا کند،این تعهد تضمینی برای بهبودی و رشدشان میباشد.
و بدون انجام این قدم احتمال زیادی برای رسیدن به یک بیداری روحانی وجودندارد، و پیام مؤثری برای جذب تازه واردین نداریم.
بقای روحانی ما به این' تعهد ' بستگی دارد .
پاسخ
سلام

. دعا کردن به خود انگیز خوب است. اما برای مراقبه به هر حال باید تجربیاتی را امتحان کرد. من به دقیقترین روش مراقبه ندارم اما برای مواقعی دعا و مراقبه انجام می دهم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
بله این کارراکرده ام دعایی ک صرفابرای ارتباط
من بانیروی برترمه روانجام دادم ومراقبه بعداز
دعاروهم داشته ام مثل رفتن جلسه ازسکوت اول
تاسکوت اخروگوش دادن فعال
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی ، ناظر10
بله با اصولم و دعای زبانی و خواهش قلب ام در جهت پاک زندگی کردنم و تشکر از تمام نعمت هاش
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان