امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 21:چگونه اصل روحانی عشق بدون شرط را دررابطه با معتادانی که سعی می کنم به آنها ک
سوال 21:چگونه اصل روحانی عشق بدون شرط را دررابطه با معتادانی که سعی می کنم به  آنها کمک کنم . را تمرین می کنم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر6
اگرقرار است که ازطریق کمک کردن به دیگران به احساس ارزش وفروتنی لازم برای بهبودیم دست پیداکنم می بایست زیربنای کمکم عشق بلاشرط باشد ، یعنی صرف نظر ازنتیجه وبدون انتظار ومزد و پاداش همراه باعشق وسپاسگزاری باشد . 

من ازطریق وقت گذاشتن ، شرط وشروط نگذاشتن ، توقع وانتظار نداشتن ، حفظ روحیه فروتنی ، طبقه بندی نکردن افراد وجداشدن ازنگاه بالا
وپایین میتوانیم این اصول را تمرین
کنیم .

?ازموارد دیگرتمرین اصول روحانی
ایجاد احساس تعلق در درون فرد با یک
رفتارصمیمی ، کمک درپیداکردن وجوه
تشابه وارائه تجربیات بهبودی وبدون
چشم داشت وقضاوت نکردن وسرزنش
نکردن دیگران وحمایت معنوی ازطریق
یک لبخند ویا صدا زدن اسم کوچک یک
فرد می باشد .
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر6 ، Reza.z1362
هیچ فردی نیست که مانند یک معتاد طالب بهبودی نیاز به عشق بدون چشمداشت و بلا عوض باشد.در واقهع هنگام رساندن پیام از تازه وارو چیزی درخواست نمیکنم.نباید انتظار تشکر و قدردانی داشته باشمومن فقط میباید حامل پیام بهبودی و امید باشم و اجرای ان توسط تازه وارد را کنترل نکنم.منظور این نیست که از کسی سواستفاده کنیم یا اجازه سواستفاده دهیم.بنا بر گفته کتاب بهترین راه کمک و دوست داشتن اینست که بعضی اوقات امکان و توان مصرف را از کسی بگیریم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر6
"عشق بدون شرط" یکی از مهم ترین اصول روحانی قدم دوازده هست
هدف نهایی هر گروه NA و هدف نهایی هر فرد معتاد برای کار کردن قدم ها در درجه اول "رساندن پیام " به معتادان در عذاب هست.
پس همانطوری که عشق بدون شرط به من معتاد در بدو ورود به NA کمک کرد تا "پیام" رو بگیرم،
الان هم اصل روحانی عشق بدون شرط برای من ضروری هست،
هیچ کس به اندازه یک معتاد، محتاج عشق بدون شرط نیست،
عشقی که در ازاش چیزی از طرف نمی خواهیم.
پول نمیخوایم
تشکر هم نمی خوایم
با عتاب و خطاب و منت هم همراه نیست
حتی لازم نیست که رسما عضو شوند یا ثبت نام کنند یا حتی "پاک" شده باشند
خیلی ساده چیزی که داریم رو بهشون می دیم
البته عشق بدون شرط نباید مانع از اجرای احتیاط و دوراندیشی لازم بشه، باید همه جوانب رو نگاه کنیم،
چون ما خودمون هم معتادیم.(مثلا تنهایی به منزل یک معتاد در حال عذاب نمیریم و حتما با چند عضو انجمن میریم).
ولی در داخل جلسه کاملا رها و بی قید و شرط عشق خود و هر چه که داریم (اصول برنامه) رو تقدیم یک معتاد در حال عذاب می کنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد ، ناظر6
کلا بکارگیری هر اصلی مستلزم بهبودی فردی است ، خدمت کردن بر اساس بهبودی یکی از ویژگی های رهبری است که بتوان در خدمات بسیار تأثیر کذار بود ، با ابزارهای بهبودی در خدمات میتوان معتادان گمنام را به جلو هدایت کرد و باعث رشد و توسعه معتادان گمنام شدلاکن صرف وقت کافی ، تمایل و توانایی در خدمات و داشتن ایمان به هدف اصلی برنامه ، همان ایثار و از خودگذشتگی است که باعث جاذبه و خوش نامی معتادان گمنام میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6 ، Reza.z1362
سلام
از نصیحت کردن سرزنش کردن و متوقع بودن دست بر میدارم.همیشه پاسخ گو هستم.گوش می دهم برایش وقت می گذارم و به احساسش گوش می دهم و هیچ گاه از کلماتی که باعث ناراحتی روحش میشود استفاده نمی کنم.نباید طوری عمل کنم که آنها از دست انجمن خسته شوند.برای تجربیات و تماس هایی که جواب می دهم منتی به کسی داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6
سلام

-وقتی در انجمن برای بیان احساس وافکارم شرط خاص راهنما برایم در نظر نمی گیرد وساعتی مشخص نمی نماید ویا حتی قضاوت نیز نمی نماید من هم یاد می گیرم برای گوش دادن نباید شرطی بگذارم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6 ، ناظر10
درود

به فکر خودم تنها دیگر نیستم. تغییرات بزرگی در رفتار ومنش زندگی ام دارم.نمی خواهم تا تجربه تخل من را دیگران نیز تجربه کنند.به احساس دیگران احترام می گذارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، Darush sistan ، ناظر10
سخت به آنها نمی‌گیرم با محبت و عشق و خنده سرویس می‌دهم در بیشتر شرایط به تلفن آنها پاسخ می‌دهم در خدمت، کمترین نه را می‌گویم توقع اجرای اصول ،بعد از مشورت با من را ندارم عجله نکردن در صحبت کردن ،هنگام مشارکت آنها اگر انجام نمی‌دهی ،برو انجام بده
وقتی می‌روم جلسه ،تجربه و احساس واقعی و با احترام در اختیار دیگران می‌دهم یا اینکه سکوت می‌کنم اما اگر خداوند را دخیل کنم این عشق بلاشرط است?
اما اگر در کمک کردن‌هایت خداوند را همراه نکنی ،عشق بلاشرط نیست اما اگر خداوند در میان نباشد ،نمی‌توان عشق بلاشرط داد
اگر خداوند را دخیل نکنی همیشه یک پای من در آن وجوددارد وابن نمیتواند عشق بلاشرط باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، Darush sistan ، ناظر10 ، Reza.z1362
همانطور که تازه واردین مهمترن، اعضای قدیمی هم به همان اندازه با اهمیت هستند ما نباید فراموش کنیم که آن عضو قدیمی با هر مقطع پاکی باز به اندازه همان عضو تازه وارد به احترام و عشق نیاز دارد گاهی یک تماس ساده با یک عضو و دعوت آن فراتر از عشق است چیزی مثل نجات دادنش از عاقبت تلخه. بقای ما به بقا همدیگر بستگی دارد و زمانی یک جلسه فضای با عشق و احترام توش باشه بدون شک همه اعضا با اتحاد در راستای هدف اصلی در حرکت هستن ،زمانی که به این درک برسم که همه یک هدف مشترک داریم تمام سعیم بر این است که کمکم براساس نیت خیر باشد یعنی دنبال عوض کمکی که میکنم نباشم، همیشه تو خدماتم تراز بگیرم که زیر بنای این کمک آیا نیت خیر هست، بررسی کردن خودو صحبت با راهنما به صورت مرتب و موثر بهترین تمرین برای در چرخه ماندن عشق دادن بدون شرط و از خودگذشتگیه چون محور من فقط خواهان کمک زیر بنادار هست محور من خواهان دریافت عوض  آنچه ارائه میدم هست و بیدار ماندن توسط قدم ها و در چرخه قدم ها زندگی کردن  بدون شک بی تاثیر نخواهد بود، 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سعی میکنم در ایجاد رابطه و حفظ رابطه با دیگر دوستان مخصوصأ تازه واردین  یک نگاهی به ابتدای پاکی خودم و دورانی که به شدت نیاز به حمایت از سمت دیگر اعضاء انجمن داشتم بیندازم و مروری کنم بر کمک ها و عشق بدون شرط هایی که نسبت به من انجام دادند و باعث شد من در انجمن احساس امنیت کنم و ماندگار شوم .
امروز هم این رسالت و این وظیفه بر دوش من هست تا نسبت به دیگر اعضاء کاری که از دستم بر می آید را به بهترین شکل ممکن‌انجام دهم و منتظر نتیجه دلخواه خودم نباشم و فقط و فقط کمک ام را بکنم و وقت و انرژی کافی رو برای آن دوست بگذارم و نتیجه رو به خداوند بسپارم….
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان