امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23:رفتار و منش من هنگام خدمت چگونه است ؟ آیا NA بدون من به حیات خود ادامه خواهد
سوال 23:رفتار و منش من هنگام خدمت چگونه است ؟ آیا NA بدون من به حیات خود ادامه خواهد داد ؟
پاسخ
من برای اینکه درمسیربهبودی ورشد باشم نیاز دارم مدام درحال خدمت کردن
باشم واحساس ارزش ورضایت درونی پیداکنم ، درچنین مواردی من به خدا نزدیکتر شده وخلاء معنوی من برطرف می شود . خدمت نیازبه نیروی محرک وانگیزه مناسب دارد .

زیربنای خدمت من تایید طلبی واحساس تملک و توجه طلبی نیست وNAنیازی به من وخدمت من ندارد ومن جهت رشد نیازبه خدمت کردن دارم ومن همیشه باید به انجمن احساس تعلق داشته باشم وبا انگیزه درست ورعایت منش انسانی ومناسب خدمتگزار خوبی برای انجمن و همدردانم باشم وفقط تجربه خودم رابه دیگران ارائه دهم .
پاسخ
در سنت یک گفته شده که هم انجمن به ما نیاز دارد هم ما به انجمن اما بطور کلی انجمن پپپپپویاست و امروزه جلسات زیادی در سرتاسر جهان برگزار میشود.قطعا اعضای انجمن بودن مرا به عنوان یک عضو دوست دارند اما اگر من خودم نخواهم از انجمن استفاده کنم این انجمن راه خود را ادامه میدهد.وقتی من در جلسات شرکت نکنم خودم متضرر میشوم..... رفتار من هنگام خدمات باید همراه با اصول بهبودی و اموزش باشد.من هنگام خدمت میبایست ضمن مطالعه سنتها و قدمها در جلسات اموزش شرکت کنم و در کارگاههای خدماتی فعال باشم چرا که همانطور که در اکثر ادارات قسمتی بنام اموزش ضمن خدمت دارند در انجمن نیز خدمتگذارانی که با اموزش خدماتشان را انجام میدهند موفق تر عمل میکنند
پاسخ
من چرا باید پیام برسونم؟
نکته کلیدی سئوال اینجاست
پیام رسوندن برای این نیست که من به خودم خدمت می کنم
پس رفتار و منش من باید حاوی همون عشق بدون شرط باشه
نباید فک کنم که حالا کسی شدم و رهجو ملک شخصی منه و همه چیزش باید تحت نظر من و با اجازه من باشه.
اگه فک کنیم که رهجو بدون من نمیتونه پاک بمونه
کلا اصول برنامه و قدم و 12 رو درک نکردیم.
تو قسمت دوم سئوال هم، ما قطعا یک وسیله و ابزار تو NA هستیم برای اجرای خواست و اراده نیروی برتر.
پاسخ
سلام
راهنمابه من نمی گفت که کی زنگ بزنم.هر زمان که تماس می گرفتم و یا حضورا او را می دیدم از من استقبال می کرد.در جلسه پس از خدمتی من را تشویق می کردند و در کمیته های خدماتی من را تایید می کردند و به من انگیزه میدادند بدون چشم داشت.من هم همین گونه عمل می کنم.انجمن بدون من بوده،هست،خواهد ماند.
پاسخ
رفتار ما در خدمات نشان دهنده رشد روحانی و بلوغ بهبودی ماست چیزی که درقدمها و اصول روحانی اونها نهفته است.
اصل روحانی ملاطفت و مهربانی . دوراز تایید ولی همراه با تشویق . فروتنانه عمل کردن . پذیرش و صبر داشتن . نگاه بالا به پایین نداشتن وووووتمام اینا میتونه کمک بکنه که من متعهدانه خدمت بکنم و بارفتارم کسی رو از انجمن دور نکنم.
ب...انجمن بدون من شروع شده و قطعا همانطور که تا به امروز به حیات خودش ادامه داده ازاینجا به بعدش هم پر قدرت ادامه میده مهم اینه که من چقدر ازاین سفره ای که پهنه استفاده میکنم.
پاسخ
خدمت عاشقانه وایثارگرانه وبدون شرط تجلی دهنده عمق سپاسگزاری ما به درگاه خداوندمهربان ونیروی برترمان میباشد.
اعتقادوباورامروزمن این است که خدمت زیباترین حالت یادگیری،تعهدپذیری،وقت شناسی وبرنامه ریزی است وخالصانه ترین وعمیق ترین حالت تجلی،عشق بدون شرط میباشدهمیشه سعی کرده ام بدون چشمداشت وبدون هیچ منتی وبدون اینکه خودم رابالاتروبرتروآگاه تر ودانشمندترازدیگران بدانم تجربه هایی را که باعشق ومحبت وازخودگذشتگی و بدون هرگونه توقعی به رایگان در اختیارم گذاشته اند من هم با عشق وباسپاس ازخداوندکه این فرصت خدمت رابمن داد باتواضع وفروتنی دراختیار همدردانم قراربدهم.
زیربنای خدمت باید صادقانه وبی ریا باشد ومن ازنیروی برتر،اصول روحانی، راهنمایم وتجربه های دوستان بهبودی بایددرمسیرخدمت کمک بگیرم خصوصا ازمشورت وتجربه های راهنمایم برای هرچه پربارتر شدن این خدمت بهره مند شوم.
بایدازکتابهاونشریات وتجربه هایی که باعث رشد وپیشرفت روزافزون انجمن خوش ناممان شده به نحواحسنت استفاده کنم وبادیگردوستان همدل وهمسان باشم.برای من اصول مهمتراز هرچیزی است حتی خودم.
میزبان وصاحب انجمن ما خداوند است.
بله NAحتمابدون من به حیات خود ادامه خواهد داد،این من هستم که بدونNAخواهم مردوهرگزنخواهم توانست بدون اصول روحانی وبدون بهبودی،به زندگی وحیات خودادامه دهم من جزئی از کل هستم من قطره ای از دریایNAهستم وبایدامنیت انجمنم رارعایت کنم،بایدمراقب خودم،اصولم، بهبودیم وزندگیم باشم.
قطره قطره جمع شود وانگهی دریاشود.?
پاسخ
خدمت یک بخشی ازسپاسگزاری است من وقتی خدمت میکنم درحال سپاسگزاریم سپاسگزاری ویاهمون خدمت یک بعدروحانی می باشد من درزمان خدمت اصول روحانی قدمها وسنتهایم رابه مرحله اجرا گذاشته ام ونمیتوانم بخشنده وباگذشت نباشم نمیتوانم نامهربان باشم نمیتوانم صداقت نداشته باشم خدمت بمن کمک میکند تا اصول روحانی در رفتاروگفتارم نمود پیداکند وبمرورزمان برای من بخشی ازتعالیم برنامه خواهدبود که جزو وجودمن میشود رفتارمن میبایست درخوریک خدمتگزار ان ای باشد
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیزم هادی هستم یک معتاد.                               خدمت در انجمن موجب شناخت و آگاهی بیشتر از خودم میشه و این فرصت رو به من میده تا جزیی از کل بودن معنا پیدا کنه و رشد و تغییر برام رقم بخوره خدمت از خودم شروع میشه و به خودم برمیگرده و این خود خدمت و اصول خدمت هست که در انجمن جاری هست و خدمتگزار وسیله و اسباب اونه
پاسخ
انجمن معتادان گمنام همچون قطاری است که چه ما سوار شویم و چه سوار نشویم این قطار مسیر روحانی خود را طی می کند.
من برای اینکه درمسیربهبودی ورشدباشم نیاز دارم مدام درحال خدمت
کردن باشم واحساس ارزش و
رضایت درونی پیداکنم ، درچنین مواردی من به خدانزدیکترشده وخلاء
معنوی من برطرف می شود . خدمت نیازبه نیروی محرک وانگیزه
مناسب دارد . زیربنای خدمت من تایید طلبی واحساس تملک و
توجه طلبی نیست وNAنیازی به من خدمت من ندارد ومن جهت رشد
نیازبه خدمت کردن دارم ومن همیشه
باید به انجمن احساس تعلق داشته باشم وبا انگیزه درست ورعایت منش
انسانی ومناسب خدمتگزار خوبی برای انجمن و همدردانم باشم وفقط
تجربه خودم رابه دیگران ارائه دهم . خدمت تنها یک فرصت برای من
است برای رشد روحانی.
پاسخ
ما باید با رفتار و منش خود به گونه ای عشق خود را نثار همدردانمان کنیم که نشانگر نیت خیر ما و در راستای رسیدن به هدف والای انجمن یعنی پیام رسانی باشد به صورتی که به رهجوی ما کمک کند که در مورد مسائل و حل مشکلات خود دارای حق انتخاب و قدرت تصمیم گیری شود تا بتواند به گونه ای عمل کند که در مسیر رشد بهبودی قرار گیرد ما باید اصل روحانی از خود گذشتگی را به انها بیاموزیم تا انها نیز در خدمات خود به همدردان ایثار گرانه و بدون چشمداشت عمل کنند و خدمت را ابزاری برای ابراز کردن خود یا کسب مقام و رتبه تصور نکنند بلکه بیاموزند خدمت به همدردان یعنی ابزار دست خدا بودن ، و در اینده بتوانند این اصول را در امور زندگی و بهبودی خود به کار گیرند.در واقع نوع راهنما بودن مسئله ای کاملا شخصی است.عده ای ترجیح میدهند بگذارند رهجو
خودش تصمیم بگیرد.عده ای رهجو را اصطلاحا هل میدهند.اما واضح است که من به عنوان راهنما میبایست در امور خانوادگی رهجو دخالت نکنم و قدم سوم را در مورد وی بکار گیرم و سعی کنم الگوی خوبی برای وی باشم.در برنامه نصیحت کردن وارشاد کردن نداریم بلکه فقط تجربه خود را بازگو میکنیم.بهترین پاسخها برای این سوال در کتاب راهنما و رهجو امده است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، Darush sistan ، حـمـیـد
سلام

- سعی می نمایم تا اصول را به اجرا در آورم وهر جا که اصول زیر پا گذاشته شود من روی تذکر خود می ایستم.
-اما انجمن بدون من هم بوده و خواهد بود...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
تمام سعیم درگمنام بودن وفروتنیست انتقادپذیرباشم
تک روی نکنم وپیرواساسنامه هاوسنتهاباشم 
بله ان ای بدون من بامن یابدون هرکسی براهش 
ادامه خواهددادوسالهاست که متوقف نشده
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
درود

همکاری کردن در خدمت خیلی برایم جذاب است واین که بتوانم قسمتی از بهبودی ام را دنبال نمایم و بر اساس احساسات عمل ننمایم. انجمن بدون من هم بوده اما من باید همکاری را داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان