امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 26: آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟
سوال 26: آیا علیرغم احساسی که دارم اصول روحانی را تمرین می کنم ؟
پاسخ
داشتن پشتکاروثبات قدم دربکارگیری اصول روحانی کمکم می کند تا اجازه ندهم بیماریم باعث شود ازتعادل خارج
شوم وبراساس احساسات منفی عمل
نمایم .

اما درواقع اینطورمی باشد که من بخاطر نداشتن ثبات قدم لازم ومهاذت کافی دربکارگیری اصول روحانی درمواقعی که دروضعیت روحانی مناسبی نیستم مثلا وقتی که به من ظلمی شده سخت است که بتوانم اصول روحانی رابکارببندم.

بعضی مواقع دچارترس وسردرگمی می شوم وتنها چیزی که کمکم می کند تا دررعایت اصول روحانی ثبات وپشتکارومهارت پیداکنم این است که رعایت اصول علیرغم هراحساسی که درآن لحظه دارم برایم احساسات خوبی رابه همراه دارد وباعث رشد من می شود.

پس رعایت اصول کمکم می کند ثبات قدم واعتمادم به اصول بیشترشود وتنها چیزی که کمکم می کند تا بتوانم اصول روحانی رادرهرموقعیتی رعایت کنم تجدید بیعت با خداوند وبهبودیم درهمان لحظه است.
پاسخ
بله چرا که در قدم قبلی و قدم 4 متوجه منفی بودنم شدم وفهمیدم هر جور علی رغم باید دنبال اصئول باشم بی اهمیتی به اصول روحانی مرا به سوی لغزش فرا میخواند

امروز بهبودی مهم تر از احساسی است که به سراغم میاید
پاسخ
علیرغم هر حس و احساسی که دارم، باز هم اصول برنامه رو انجام میدم

چه حالم خیلی خوب باشه یا بد یا خسته باشم،

یا احساس کنم که در برنامه پیشرفتی ندارم، باز هم اصول برنامه رو انجام میدم.

بهبودی از هر حس و حالی برای من مهمتر است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام
بله.تمرین روزانه اصول روحانی در زندگی باعث خوب شدن احساس می شود.با اصول روحانی و به کار گیری آنها است که می توان فرق بین کار خوب و رفتار نادرست را تمیز داد و برای تجربه احساس بهتر عمل کرد.مثل استفاده از اصل روحانی خدمت. 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
درسهایی که درطول بهبودی گرفته م  یا تجربه هایی که بدست آورده م یا احساساتی که داشته م‌ شاید گاهی تلخ ودردآوربوده  و بامشارکت 
هامان درمورد این تجربه ها واین درسهاو دردها نتوانستیم از دردکشیدن
معتادی دیگر جلوگیری کنیم ، شاید حال واحساسمان هر لحظه بالا و
پایین بشه  کمبودهای من  و یا نیازهای مالی از زندگی و ادامه مسیر خسته دلسردم کرده باشه شاید دنیا بر وفق مرادم نچرخیده شاید غمگین باشم  ، در هرحال هیچ فرقی نمیکند. اگر بخوام در مسیر بهبودی و
رعایت اصول روحانی قراربگیرم  وثابت قدم باشم ب اینو میدونم که باید در همه حال و باهرنوع احساسی که دارم درحا ل تمرین روزانه اصول روحانی باشم زمانی که درحال تمرین اصول روحانی
نیستیم حتما در حال تمرین اصول
بیماری اعتیاد و استفاده از نواقصم 
هستم علیرغم هراحساسی که درطول روزدارمسعی میکنم حتی دربدترین شرایط کاردرست را انجام دهم،انتخاب کار درست
یا همان اصول روحانی بمن کمک میکند
تا از نواقصم استفاده نکنم و به خودم و دیگران آسیب وخسارت نزنم و بجای پناه بردن به خودمحوری  به اصول روحانی پناهنده شوم تا متحمل درد اضافه نشم  داشتن پشتکاروثبات قدم دربکارگیری اصول روحانی کمکم می کند تا اجازه ندهم بیماریم باعث شود ازتعادل خارج
شوم وبراساس احساسات منفی  یا کمبودها ونیازهایم عمل
کنم‌. اما ن بخاطر نداشتن ثبات قدم لازم ومهارت کافی دربکارگیری اصول روحانی درمواقعی که دروضعیت روحانی مناسبی نیستم مثلا وقتی که به من ظلمی شده سخت است که بتونم  اصول روحانی رابکارببندم. بعضی مواقع دچارترس وسردرگمی  بی ارزشی می شم
وتنها چیزی که کمکم می کند تا در رعایت اصول روحانی ثبات وپشتکار
ومهارت پیداکنم این است که رعایت اصول علیرغم هراحساسی که درآن
لحظه دارم برایم احساسات خوبی به همراه دارد وباعث رشد من میشه
پس رعایت اصول کمکم می کنه ثبات قدم واعتمادم به اصول بیشتر
شود وتنها چیزی که کمکم می کند تا بتوانم اصول روحانی رادرهر
موقعیتی رعایت کنم تجدید بیعت با خداوند و بهبودیم درهمان لحظه
است .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

- بهبودی در کنار دیگر اعضاء با نگرش ها ومسائل متفاوت سخت است. تمرین اصول در کنار چند بیمار که از نظر فعالیت بیماری خود در شکل های مختلف هستند بسیار سخت است.اما تمرین اصول روحانی به من کمک می نماید تا بتوانم بهبودی خودم را دنبال نمایم وبرای بهتر کردن شرایط زندگی تلاش نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
بله اصول روحانی راروزانه حالان صددرصدولی تاحدتوانم
انجام میدهم چه حالم خوب باشه 
چ بدسعی درتکراروتمرینشون دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
درود

اگر بخواهم تحت شرایط بهبودی ام را دنبال نمایم که نمی شود پاک ماند.من نباید تحت تاثیر رفتارهای دیگران و احساسات خود قرار بگیرم بلکه باید به بهبودی خود بپردازم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان