امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1 : چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است؟
سوال 1 : چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، ناظر14
به عقیده من برای تداوم در بهبودی و پاک زندگی کردن ، ضرورت این قدم مشخص میشود

بخشی از بیماری من میبایست همیشه مورد بررسی قرار گیرد در غیر اینصورت در بهبودی دچار رکود میشوم ، بررسی رفتار ، اعمال و انگیزه ها کمک میکند که اصول را بهتر درک کرده و آنها را راحتتر به اجرا درآورم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، Nazer 5 ، محمدمهدی ۱۲ ، عباس23 ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر14
ده قدم قبلی بمن کمک میکنند تا بکمک اصول روحانی که یاد گرفتم به یک ثبات نسبی در رفتار و اعمالم و نگرش هام برسم .کار قدم ده و نوشتن تراز هرشب اگاه کردن من نسبت به انها میباشد .ک باعث میشود بطور مرتب اون ده قدم قبلی رو انجام بدم تا از اون کیفیت زندگی که بدست اوردم زیادی دور نشم .نوشتن قدم ده بطور کلی منو انلاین با بیماریم نگه میداره
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، Nazer 5 ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر14
از ابعاد مختلفی میتوان این ضرورت و بررسی کرد.
مهمترین دلیل ان تکیه بر اصل روحانی تکرار و تمرین است.
و یادمان نرود مهمترین ویژگی برنامه عملی بودن آن است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر10 ، ناظر14
باسلام واحترام.اولا،برنامه عملی است که باتکراروتمرین مستمر،بیشترین بازدهی رادارد.ازطرفی تکیه روزانه به برنامه ملازمه بابهبودی مستمردارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، ناظر14
زیرا بیماریه من هرروز بروز میشه ومن برای عقب نموندن از بهبودی لازمه که قدم دهم و نوشتن ترازنامه رو بطور مرتب انجام بدم تا ازیکسو اشتباهاتم رو کمتر کنم و از سوی دیگه اقداماتی رو که باعث بهتر شدن روابطم باخودم ، خداوند و دیگران میشه رو به مرحله اجرا بزارم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ssaeedg ، ناظر14
دیدن انچیزی که هستم راحت نبود ایجاد نظم و داشتن برنامه برای رسیدن به اهداف مورد نظر زمانی امکان پذیراست که به صورت مداوم خودم و عملکردم را زیر نظر بگیرم و نقش خود و دیگران را در طول روز ببینم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر14
(۱۳۹۹/۷/۱۶، ۱۱:۲۴ صبح)ناظر 6 نوشته است: سوال 1 : چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است؟
سلام
خدا قوت به همه خدمت گزاران این سایت بسیار خوب و کاربردی
متشکرم از همه
سئوال یک قدم ده 2 بار تکراری است.

با تشکر و سپاس فراوان
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
با انجام قدم دهم  در روند عملکرد بیماریم قرار میگیرم و اعمال خود را مشاهده و می سنجم تا بتوانم در ادامه ، بهبودی خودم را بروز رسانی کنم و سطح آگاهی خودم را از خود وبیماریم بالا ببرم . این کار باعث می شود دچار خود مشغولی نشوم و از پرداختن به افکار مخرب جلوگیری کنم ، همچنین باورهایم را مورد بررسی قرار می دهم و تمرین صداقت می کنم . انجام قدم دهم باعث می شود من به بیماری اعتیاد خودم اجازه پیشرفت ندهم و سریعاً به اشتباهاتی که مرتکب شده ام اقرار کرده و در ترازنامه نقشم را پیدا کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط عباس23 ، ناظر2 ، ناظر14
به دلیل وجود بیماری اعتیاد ضمانتی وجود ندارد که تغییرات حاصل از ۹ قدم قبلی پایدار و دائمی باشد و امکان بازگشت به نقطه اول و حتی بدتر به عقب تر از آن هم وجود دارد و من دوباره مثل سابق شوم . ما باید به رشد خود ادامه دهیم و برای تداوم بهبودی و رشد قدم دهم یک ضرورت است . من باید هر روز در تماس دائم با واقعیت بیماری و بهبودی ام باشم و از خودم غافل نشوم و گرنه رنجش ها ترس ها و خود خواهی و خود محوری و نامادری و خسارت ها و و عدم پذیرش مسئولیت دوباره در من عود می کند و شاید منجر به لغزش من شود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
سلام
زمان گذشته  هیچ کاری رو کامل انجام نمی دادم و همیشه کارها نیمه رها می کردم.قدم ده یک راه برای انجام یک اقدام هدف و کار است که به صورت مداوم به کار گرفته می شود و باعث تغییر الگوهای رفتاری اشتباه می شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، آریا داریوش ، ناظر14
مابه عنوان افرادی که دارای بیماری اعتیادهستیم مرتبا درمعرض خطر قرارداریم و امکان دارد در هر مقطعی پاکی که قرارداشته باشیم در زندگیمان تاثیر منفی بجای بگذارد بنابراین باید مرتبا با بکارگیری قدمها بهبودی خود را بطور روزانه دنبال کنیم واز آن مراقبت نماییم و همیشه دریک وضعیت روحانی مناسبی قرارگیریم و ابزار انجام اینکارقدم ۱۰ است
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر14
سلام

- انجام کارهایی که به من در زندگی کمک می کند وبرای بهتر زندگی کردن من نیاز دارم در یک کار مداومت داشته باشم وبرای بهبودی ام تلاش نمایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر14
تنبلی وبی تفاوتی دودشمن درونیست که باعث برگشت 
اعتیادفعال میشود بنابراین برای من عملی بازبینی روزانه
بصورت عملکرددرنوشتندترازضرورت دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، ناظر10 ، ناظر14
سلام
بدست اوردن اشتباهاتی که در طول روز ممکن است انجام بدهم و برای ادامه بهبودی لازم هستند...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر14
کار قدم دهم تداوم بخشیدن به رشد روحانی و معنوی ما میباشد ، و باعث میشود تا ما متوجه خودمان باشیم و نظم و انضباط شخصی را در زندگی مان رشد دهیم. این قدم ما را از زیر بار اشتباهات روزانه مان آزاد میکند تا متوجه شویم که اعمال و گفتارمان چگونه  بر روح و روان و زندگی دیگران تاثیر میگذارد. قدم دهم یادآور میشود تا برای مراقبت از بهبودیمان به نوشتن تراز روزانه و شخصی خود ادامه دهیم و هرگاه در اشتباه بودیم سریعا به آن اقرارکرده و جلوی پیشرفت بیماریمان را بگیریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر۴
امروز بعد از طی چند سال حضورم در انجمن معتادان گمنام و آشنایی با شخصیت خودم که مدتی است در برنامه دچار تغییرات زیادی شده نیاز دارم که زندگی به روال برنامه را روزانه تمرین کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، ناظر۴

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان