امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سمبل ما
 برنامه یک برنامه جهانی است. یعنی از تمام نژادها و از تمام مذاهب، فرقه ها، می توانند به این برنامه بپیوندند و از داستان بهبودی استفاده نمایند و آن را در زندگی روزمره خود بکار بندند. کار این برنامه نیّتی خیر خواهانه می باشد و خود آگاهی از داستان بیماری اعتیاد است. با وجود اینکه چهار اضلاع این دایره جهانی، خود،خداوند خدمت و جامعه می باشدکه این یک فرایند است که به آزادی برنامه قول آن را داده است برسد و این ابزار به راحتی در دسترس تمام کسانی که خواهان بهبودی و رهایی از درد اعتیاد است را قرار داده که بطور یکسان و به راحتی در اختیار عموم قرار گیرد. یعنی بها دادن به دیگران، به خود، خداوند و اجتماع می باشد.
وقتی به خودم ارزش دادن و دوست داشتن را آموختم، می توانم دیگران را هم دوست داشته باشم. امروز به خودم بها می دهم و ارزش قایل می شوم تا بتوانم به طور واقعی دیگران را همانطور که هستند دوست داشته باشم و چون بیماری در وجود من بود، خودخواهی، خودکامگی، لذت جویی، افراط، تفریط و در کل نفی ارزشهای انسانی، هیچ وقت نمی توانستم رابطه کار آمدی با خداوند داشته باشم.
فقط در حد داد و ستد کردن بود اگر خداوند حاجتم را برآورده میکرد، من هم کاری انجام می دادم. ولی با کارکرد قدم ها و سنت های معتادان گمنام به یک درک شخصی به خدای خودم رسیدم تا یک رابطه کار آمدی با آن خداوندی که خودم درک کرده ام، داشته باشم و با خدمت به خودم و سپاسگزاری از خداوند یک فرد مسئولیت پذیری بشوم. در انجمن شروع به تمرین کردن می کنم و خواهم کرد. از قبیل خوش آمد گویی به دوستان تازه وارد، منشی یک جلسه شدن یا گرداننده یا راهنما شدن تا حتی مشارکت کردن صادقانه، چیدن میز جلسه، تجربه دادن، تجربه گرفتن تا بتوانم در زندگی بکار بندم. تاوسعت این کار را در جامعه  و اجتماع باور کنم. تا بتوانم یک فرد مسئول، قابل قبول و سازنده اجتماع خود بشوم تا با آن به رهایی یا آزادی که در رأس اضلاع این هرم می باشد، برسیم. و حال هر چه در داستان بهبودی بیشتر قرار بگیرم، اصول روحانی این برنامه را لحظه به لحظه در زندگی امروزم بکار بندم، وسعت و دامنه آن بیشتر میشود تا بتوانم فقط برای امروز را زندگی کنم تا بتوانم بیماری اعتیاد را در یک نقطه از فعالیت باز دارم و در راستای بهبودی قرار گیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، عباس23 ، hadisadeghi ، hooria ، Amir_ash ، ناظر9 ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
سمبل ما - توسط admin - ۱۳۹۹/۹/۶، ۰۸:۰۱ صبح
RE: سمبل ما - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۹/۷، ۰۶:۲۰ عصر
RE: سمبل ما - توسط امیر عباس.ک - ۱۳۹۹/۹/۹، ۰۵:۳۹ صبح
RE: سمبل ما - توسط امیر عباس.ک - ۱۳۹۹/۱۰/۷، ۰۳:۴۹ عصر
RE: سمبل ما - توسط sepher1877 - ۱۴۰۰/۴/۲۴، ۰۹:۴۲ صبح
RE: سمبل ما - توسط Essi.toobchi - ۱۴۰۰/۶/۱۶، ۱۱:۴۲ صبح
RE: سمبل ما - توسط Darush sistan - ۱۴۰۰/۶/۱۷، ۰۵:۳۵ صبح
RE: سمبل ما - توسط Essi.toobchi - ۱۴۰۰/۶/۱۸، ۰۹:۵۷ صبح
RE: سمبل ما - توسط sepher1877 - ۱۴۰۰/۶/۱۹، ۰۶:۵۶ صبح
RE: سمبل ما - توسط Essi.toobchi - ۱۴۰۰/۶/۲۰، ۰۶:۳۲ صبح
RE: سمبل ما - توسط Essi.toobchi - ۱۴۰۰/۶/۲۴، ۱۲:۵۴ عصر