امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معتاد کیست؟
#1
؟
پاسخ
#2
ما به عنوان معتاد، کسانى هستیم که مصرف هرمادّه اي که افکار و احساسات را تغییر دهد، در هر قسمت زندگیمان تولید اشکال مى کند ییمارى اعتیاد، به مراتب فراگیرتر از مصرف موادمخدراست .بسیارى از ما معتقدیم که این بیمارى مدتها قبل از اولین بار مصرف، در ما وجود داشته است.اکثر ما قبل از آمدن به برنامه معتادان گمنام، خود را معتاد نمیدانستیم و اطلاعاتى که در دسترس داشتیم از جانب کسانى بود که خود اطلاعات نادرستى داشتند .ماتصور میکردیم تا وقتى که بتوانیم مصرف خود را براى مدتى متوقف کنیم، اشکالى در کار نیست .ما به توقف هاي مان نگاه میکردیم نه به مصرفمان .هر چه بیمارى ما پیشتر مى رفت کمتر به فکر توقف مى افتادیم وفقط وقتى درمانده مى شدیم گاه از خودمىپرسیدیم : آیا ممکن است ربطی به مواد مخدر داشته باشد؟ Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر8 ، حـمـیـد ، Nazer 5 ، admin ، HesamB
#3
براى هر یک از ما کارهایى هست که هیچ وقت در زندگى انجام نداده ایم، اما نباید اجازه دهیم که این موضوع بهانهاى براى مصرف دوباره به دستمان بدهد .بعضى از ما به دلیل تفاوت هایى که با سایر اعضا داریم، خودمان را تنها حس میکنیم.این احساس، باعث میشود که به راحتى نتوانیم از عادات و روابط گذشته خوددست برداریم
پاسخ
#4
ما معتاد شدن را خودمان انتخاب نکردیم، ما از بیماریى رنج مىبریم که عوارض خود را به صورت رفتارى ضد اجتماعى نشان مىدهد و در نتیجه تشخیص، طبقه بندى ودرمان آن بسیار دشوار است.
پاسخ
#5
منم برای جواب دادن به این سئوال احتیاج به فکر کردن ندارم . یک زمان تمام فکر و ذهن من مشغول مواد مخدر و مصرفش بوده ؛ اما امروز تمام فکر و ذهن من مشغول فضای مجازی شده . 
من از اینستاگرامی رنج میبرم که عوارضش بصورت جدایی از خانواده ( البته به ظاهر پهلوی هم نشستیم ) و دلگیر شدن فرزندانم شده که همیشه از این کار من شاکین و حتی اعتراض هم کردن بصورتیکه در زندگیم تولید اشکال کرده چون خود به خود و ناخواسته به طرف عکسهای مبتذل کشیده میشوی و در چنگال اینستا گرفتار میشوی و دقیقا از همین نقطه مشکلات و ناملایمات شروع میشه و عاقبتش هم مثل روز روشنه تنهایی ؛ انزوا ؛ افکار پریشان و نهایتا مصرف ....
پاسخ
#6
ایول‌الله Heart، ممنون بابت آگاهی رساندن‌تون
پاسخ
#7
ما بنابر تجربه خود، معتقدیم که هر معتاد و یا هر کس که گرایش به اعتیاد را دارد، ازیک بیمارى لاعلاج جسمى، فکرى و روحى رنج مى برد. ما گرفتار مشکل لاینحلى بودهایم، که چاره آن ماهیتى روحانى دارد، بنابراین در این کتاب مسائل روحانى مورد بحث قرار خواهد گرفت.
پاسخ
#8
(۱۳۹۹/۹/۶، ۰۸:۰۱ صبح)admin2 نوشته است: ؟
با سلام و خداقوت . یک سئوال از مدیران یا ناظرین داشتم .
این قسمت کتاب پایه که به تالار اضافه شده برای من  نامفهومه  چون من متوجه نشدم که باید تجربمون رو از فصل های کتاب بنویسیم یا اینکه یک قسمت از داخل فصل که بهمون کمک شده رو بنویسیم و در موردش یک تجربه عملی رو . ممنون میشم اگه جواب بدین .
ببخشین چون سئوالم در مورد این بخش فصل های کتاب پایه بود اینجا مطرح کردم  ... Huh Huh
پاسخ
#9
مرگ، پايان غم انگيز زندگي يك معتاد نيست. سوختن و خاكستر شدن؛ مردن عاطفه؛ لگد مال شدن شخصيت و لكه دار شدن اعتبار و آبرو، تصورات غلط يك معتاد به مواد مخدر است.تا به کی در پیله بیهودگی در خود تنیدن؟ زندگي پاك و بدون مصرف مواد مخدر سراب نيست.دوباره مي توان بپاخاست. دوباره مي شود از اسارت نفس رها شد و بجاي نفرت، عشق را ارزاني داشت. دوباره می شود جوانه شد و به دریای سبز چمنزارها پیوست. حتي مي شود اميد و باور درمانده ای شد و اگر جايي غم باشد شادي بپا كرد. آري دوباره مي شود از درد اعتياد نمرد تا آنجا که بشود خدا را در آغوش كشيد.

راه na راه و رسم زندگیست
راه تسلیم خدا و بندگیست...
پاسخ
#10
با سلام....
معتاد منم که بین افکارم یعنی چیزهایی که به آن فکر میکنم و اعمالی که انجام میدهم تعادل و همخوانی وجود ندارد.
در بیشترین قسمتهای زندگیم از روی وسوسه و اجبار و عادتهای خودمحورانه عمل میکنم.
در شکل گیری اولیه اعتیادم هیچ نقشی نداشتم و توسط اطرافیان و جامعه به من داده شد ولی در ادامه دادن اعتیاد و انتخاب این شکل زندگی معتاد گونه انتخاب خودم بود.
معتاد منم که فکری در افکارم شکل میگیرد بعد روی احساساتم تاثیر میگذارد بعد واکنشهایی نشان میدهم که با عقل و منطق و عرف جور در نمیاید.
معتاد منم که بخاطر اعتیاد مواد مخدر مصرف میکردم و به خودم مجوز میدادم که با هر کسی هرجوری که راحتم رفتار کنم.
پاسخ
#11
به نام خدا هوشیار هستم یک معتاد .
ما تمام عقده های دوران کودکیمان وکمبود های دوران نوجوانیمان وعدم اعتماد به نفس در بزرگسالی خودمان را در پوششی به نام اعتیاد قرار دادیم چون از همه ی اینها گریزان بودیم ومی خواستیم به آنها فکر نکنیم وتنها راه را فرار وپناه آوردن به مواد مخدر می دانستیم ولی روزی متوجه شدیم که نه تنها گذشتهمان پاک نشده بلکه باعث خرابی حال اطرافیان نیز شدهایم ومعتاد ماییم چون هیچ تعادلی بین حرکات ورفتار های خود نداشتیم وسعی در صحنه سازی در تمام زندگی خود داشتیم با این حال همه را مقصر وخود را بی گناه می دانیم .
پاسخ
#12
براى هر یک از ما کارهایى هست که هیچ وقت در زندگى انجام ندادهایم، اما
نباید اجازه دهیم که این موضوع بهانهاى براى مصرف دوباره به دستمان بدهد.
بعضى از ما به دلیل تفاوت هایى که با سایر اعضا داریم، خودمان را تنها حس
مىکنیم. این احساس، باعث مىشود که به راحتى نتوانیم از عادات و روابط
گذشته خود دست برداریم. Heart Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ
#13
پس از پیوستن به انجمن معتادان گمنام متوجه شدیم که ما افرادى بیمار

هستیم و از بیماریى رنج بردهایم که علاج شناخته شدهاى ندارد. Heart Heart Heart
پاسخ
#14
یکى از مشکلات ما این است که آموختهایم تغییر دادن دیدمان نسبت به واقعیات، به مراتب آسانتر از تغییر دادن واقعیات است. ما باید از این طرز تفکر قدیمى دست برداریم. ما باید با این حقیقت روبرو شویم که زندگى و واقعیات چه ما بخواهیم و چه نخواهیم بجلو مىروند.  Heart
پاسخ
#15
اگرچه پدیده بیدارى روحانى، به صورت گوناگونى در شخصیتهاى مختلف
انجمن ما نمایان مىشود. لیکن بیدارىهاى روحانى جنبههاى مشترکى نیز
دارند که شامل از میان رفتن احساس تنهایى و به وجود آمدن جهت و مسیر در
زندگى است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
#16
سلام
هر زمان که افکار و احساس و رفتارهایم با هم متفاوت باشم و از نواقص استفاده کنم و با ترس هایم زندگی کنم و نتوانم در جلسات به راحتی صحبت کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط Essi.toobchi ، ناظر10
#17
ما معتاد شدن را خودمان انتخاب نکردیم، ما از بیماریى رنج مىبریم که
عوارض خود را به صورت رفتارى ضد اجتماعى نشان مىدهد و در نتیجه
تشخیص، طبقهبندى ودرمان آن بسیار دشوار است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، ناظر10
#18
معتادفردیست درانزواکه همیشه بخاطراحساس بدی که داره سعی میکنه ازکسی چیزی ....انرژیشوتامین کنه واین وابستگی بصورت افراطی وزالووارهنه توان درست بروزدادن احساسشوداره ونهدمیتونه بازندگی روزمره خصوصامشکلات درست کناربیاداکثرامیان بورمیزنه خشمگیندعصبانی طلب کارودروعگوست ارتباطاتش ظاهری سست وبی پایه است خودخواهی وخودمحوری توتمام زندگیش موج میزنه واشفتگی وشکست جزولاینفک تمام مسایلش شده
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان