امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا اینجا هستیم؟
؟
پاسخ
فصل سوم چرا این جا هستیم .قبل از پیوستن به انجمن معتادان گمنام،ما اختیار زندگىً  خود را کاملا از دست داده بودیم ودیگر نمیتوانستیم مانند دیگران زندگى کنیم و از آن لذّت ببریم .براى زندگی به چیزى متفاوت نیاز داشتیم و تصور میکردیم که آن را در موادمخدر پیدا کرده ایم .براى ما مواد مخدر مهمتر از خانواده، همسر و فرزندانمان شده بود و مى بایستى آنرا به هرقیمتى بدست می آوردیم .در این راه به بسیارى از مردم لطمه هاى شدید زده آیم اما بیش از همه خودمان را آزار دادهایم.ما به خاطر نداشتن جنبه قبول مسئولیت هاى فردى، در واقع خودمان براى خودمان گرفتارى درست میکردیم واینطور به نظر می رسید که نمیتوانیم زندگى را آن طور که هست قبول کنیم Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، admin ، HesamB ، ناظر10 ، ناظر14
پس از پیوستن به انجمن معتادان گمنام متوجه شدیم که ما افرادى بیمار هستیم و از بیماریى رنج بردهایم که علاج شناخته شدهاى ندارد. اما به هر حال مىتوان آن را در نقطهاى از فعالیت باز داشت و پس از آن امکان بهبودى هم وجود دارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، admin ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
اگر نگاهی به فصل اول کتاب پایه داشته باشیم در مورد شخصیت معتاد مثال های زیادی را زده اند ونکته قابل توجه به بیماری اعتیاد هم هست چرا که این بیماری را قبل از اولین بار مصرف داشته ایم واز قابلیت های عالی تر فکری و احساسی به خوبی استفاده نمی کردیم.
 در فصل دوم با ابزار برنامه آشنا می شویم و راه تمایل بدون مصرف مواد مخدر را پیدا کرده و شروع به پذیرفتن آنها در زندگی می کنیم چرا که با همان اتحاد هم سانی و امیدواری تداوم بهبودی را قبول می کنیم وفصل سوم نقطه متوقف کردن بیماری اعتیاد است زندگی به روال برنامه شخصیت سازی خود و اعتماد به نفس داشتن و چرا باید در این جا باشیم؟
ما می دانیم که برنامه na کار می کند این برنامه مارا قانع کرد که به جای سعی در تغییر دادن مردم و شرایط محیط باید خودمان را تغییر دهیم. 
اینجا هستیم  تا از تجربیات جدید برای زندگی جدید درس بگیریم با سنت ها و مفا هیم گروهی آشنا شده ودر گروه و اجتماع خود بکار گیریم تا به یک عضو سازنده اجتماع خود تبدیل شویم.
شدم معتاد وبا اقرار خود آغاز کردم = امیدی را برای ذهن خود هم باز کردم 
هنوز هم من معتاد هستم = ولی طالب درس چند استاد هستم 
با آمدن وعضو شدن در انجمن معتادان گمنام و تمایل داشتن متوجه بیماری اعتیاد می شویم و این بیماری با ما هست وبا حضور در برنامه می توانیم این بیماری رادر نقطه ای از فعالیت باز داشت و به دنبال بهبودی رفت.
قبل از پیوستن به انجمن (na) معتادان گمنام، ما یا خیلی خوش ویا شدیدا" افسرده بودیم . احساسات منفی که از خودمان داشتیم با نکته های مثبت عوض شده ( عاجز بودن در مقابل بیماری اعتیاد . زندگی  قابل اداره . به فکر دیگران بودن . خویشتن داری و پذیرش. بیرون آمدن از مثلث خود مشغولی . کارکرد قدم ها وغیره).......... وحال اینجا هستیم تا هنوز هم برای شناخت بیماری خود راهی را با کمک و مشورت دوستان همدرد پیدا کنیم و از این موهبت بزرگ نیروی برتر در زندگییمان به خوبی استفاده کنیم و لذت و آرامش داشته باشیم .
پاسخ
 سپاس شده توسط عباس23 ، ناظر2 ، admin ، حـمـیـد ، ناظر14
براى ما لازم بود که به آخر خط خود برسیم، تا تمایل به ترك را پیدا کنیم.
نهایتاً انگیزه درخواست کمک در مراحل آخرى اعتیاد در ما پیدا شد. سپس به
راحتى توانستیم نابودى ، فلاکت و سراب مصرف موادمخدر را ببینیم. در حالی
که مشکلات رو در روي مان قرار گرفته بودند انکار اعتیادمان سختتر شده
بود. Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر10 ، Darush sistan ، ناظر14
ما به دنبال کمک بودیم، اما پیدا نکردیم. اکثر پزشکان از مسئله بغرنج ما
چیزى سر در نمى آوردند و میخواستند با تجویز دارو به ما کمک کنند. زنان،
شوهران و عزیزان مان هر چه داشتند به ما میدادند و به امید بهتر شدن و یا
قطع مصرف ما، تمام انرژى خود را از دست میدادند. سعى مىکردیم به جاى
موادمخدر مصرفى، نوع دیگرى را جایگزین کنیم، اما این کار فقط رنج ما را
طولانى تر مىکرد Heart Heart Heart Heart

1 ما در مقابل اعتیاد عاجزیم و زندگىمان غیر قابل اداره است.

2با آن که ما مسئول بیمارى خود نیستیم، اما مسئول بهبودى خود هستیم

3ما دیگر نمىتوانیم مردم، جاها و چیزها را به خاطر اعتیاد خود سرزنش کنیم
و باید با مشکلات و احساسات خود روبرو شویم.
Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر14
شاید ما نتوانیم حتّى یک کلام، یک نفر ویا فکرى را از اولین جلسه خود بخاطر بیاوریم، اما به وقت خود
خواهیم توانست با آرامش از فضاى بهبودى لذّت ببریم. شرکت در جلسات به بهبودى ما استحکام مىبخشد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
پند و اندرز، پیام ما را تار و غبار آلود مىکند، پیامى که در ما تاثیرمىگذارد، یک پیام ساده و صادقانه بهبودى از
اعتیاد است
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
ما به دنبال کمک بودیم، اما پیدا نکردیم. اکثر پزشکان از مسئله بغرنج ما
چیزى سر در نمى آوردند و میخواستند با تجویز دارو به ما کمک کنند. زنان،
شوهران و عزیزان مان هر چه داشتند به ما میدادند و به امید بهتر شدن و یا
قطع مصرف ما
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر10 ، حـمـیـد
سلام
من بدنبال راهی بودم که تحت تاثیر مواد مخدر نباشم و بتوانم زندگی کنم.من همیشه دوست داشتم اعتیاد بر سر اهدافم خللی ایجاد نکند.من توانایی زندگی بدون مواد مخدر را می خواستم.من برای ادامه زندگی بدون مواد مخدر کارهای زیادی را انجام داده بودم.اما فقط در انجمن معتادان گمنام توانستم راهی برای زندگی بدون مواد مخدر پیدا کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، آریا داریوش ، ناظر14
ما معتادانى هستیم که خواهان بهبودیم. ما در گذشته براى سرپوش گذاردن
برروى احساساتمان از موادمخدر استفاده مىکردیم و براى ادامه مصرف آن به
هرکارى که لازم بود دست مىزدیم. بسیارى از ما خمار از خواب بیدار مىشدیم
وقدرت سرکار رفتن را نداشتیم و یا نشئه به آن جا مىرفتیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
چرا اینجا هستیم چون من به شخصه به آخر خط رسیده بودم و کاری از دستم بر نمی آمد دیگران برایم تصمیم می گرفتند و از سر ناچاری به اینجا آمدم البته اکنون متوجه شده ام که بهترین شانسم در زندگی همین آشنا شدن با اینجا و یادگیری اصول روحانی برنامه بوده است چون جانم را نجات داد و خانواده ام رو دوباره به من بخشید اکنون چون منه معتاد فراموشکارم باید هر روز اینجا باشم تا هم گذشته او یادم نرود و هم چراغی باشم و امیدی برای تازه وارادان
پاسخ
سلام

من برای اینکه بتوانم شرایط بهبودی ام را ادامه دهم نیاز مند این هستم که در جلسات شرکت نمایم یکی از دلایل دیگر این است که بتوانم بهبودی ام را به اشتراک بگذارم وبرای معتادی که منتظر پیام است همکاری نمایم تا او هم مانند من بتواند در این مسیر قدم بگذارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270 ، ناظر10 ، حـمـیـد ، آریا داریوش ، ناظر14
اینجابودن من بخاطرچنددلیل بسیارساده است
دلایلی که عمری مرادرگیرمصرف کردندولی راه حل روحانی ساده وبسیارکاربردی دارندمن اینجاهستم چون باموادوبدوندموادزندگی ارام وروبراهی نداشتم بهبودی من به بهبودی جمع مابستگی دارد پیام رسانی امیدوبهبودی درجلسات ماجاریست نه جای دیگه
ومهمترنبض زندگی من امروزدرجلسات بتپش درامده است
بدون برنامه واصول ان من همان مهران عیرقابل اداره خواهم بود
پاسخ
درود به دوستان همدردم

پس از ویران شدن زندگی ام توسط بیماری فعال اعتیاد
پس از شکست های متوالی در تصمیمات و انتخاب هایم
پس از مایوس شدن از پزشکان و روانپزشکان
پس از تنهایی و انزوا برای سالهای متمادی
پس از طرد شدن توسط دوستان، همکلاسی ها و همکارانم
پس از اشک های زیاد شبانه
پس از بی نتیجه ماندن در هر کاری
پس از کتک خوردن از دست کاسب و مامور
پس از ترورهای شخصیتی

سرانجام جایی را خداوند به من نشان داد که در آن مجدداً متولد شدم.
جایی که دیگر احساس تنهایی نمی کنم
جایی که بهبودی برای من استارت خورد
جایی که شادی و آزادی برای من شروع شد
جایی که شبیه همان بهشتی است که قبلاً در مورد آن شنیده بودم.

آری من به این دلیل اینجا هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
منچراابنجاهستم اگراینجانباشم بایدکجاباشم یا سینه قبرستان یا اوارگی وبدبختی گذشته راداشته بودم پس اینجام تا پاک بمانم اینجام تابیماریم رابهتربشناسم ودرخواست کمک کنم اینجام تاب خانوادم صدمه نزنم
پاسخ
سلام. من اینچام تا بگم نه از مواد متنفرم و نه عشقی به آن دارم. من نسبت به مواد بیخیال شدم. درسته 10 روز از رهایی من از هروئین میگذره ولی درد و رنج این روزها را تحمل میکنم چون 6 سال تخریب داشتم و به این راحتی ها آرامش قبل از اعتیادمو به دست نمیارم.
صبر صبر صبر
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
(۱۴۰۲/۳/۲۴، ۰۷:۰۳ عصر)arash_fa نوشته است: سلام. من اینچام تا بگم نه از مواد متنفرم و نه عشقی به آن دارم. من نسبت به مواد بیخیال شدم. درسته 10 روز از رهایی من از هروئین میگذره ولی درد و رنج این روزها را تحمل میکنم چون 6 سال تخریب داشتم و به این راحتی ها آرامش قبل از اعتیادمو به دست نمیارم.
صبر صبر صبر
درود بر مرد بزرگ
تو می تونی همون طوری که من تونستم-جلسه.جلسه.راهنما-مشارکت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
 سلام
زندگی من آشفته بود.
من نیاز به تغییر داشتم.
من باید الگوی رفتاری دیگری را پیریزی می کردم.
من باید توان خود را دوباره جمع می کردم و به اهداف جدید زندگی ام فکر می کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
من اینجا هستم چون  یک قسمت از بیماری من فراموشی هست 
ویادم میره من  یک بیماری دارم که خواهان شکست من هست
و نمیتوانم به تنهایی درست زندگی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
ما به دنبال کمک بودیم، اما پیدا نکردیم. اکثر پزشکان از مسئله بغرنج ما چیزى سر در نمی آوردند و میخواستند با تجویز دارو به ما کمک کنند. زنان، شوهران و عزیزان مان هر چه داشتند به ما میدادند و به امید بهتر شدن و یا قطع مصرف ما، تمام انرژى خود را از دست میدادند. سعى میکردیم به جاى موادمخدر مصرفى، نوع دیگرى را جایگزین کنیم، اما این کار فقط رنج ما را طولانی تر میکرد. سعى کردیم مصرف خود را محدود و تفننى کنیم، ولى موفق نشدیم. در واقع چیزى به نام معتاد تفننى وجود ندارد. بعضى از ما در مذاهب،فرقه ها و کلیساها به دنبال جواب گشتیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
با سلام
درکم از  این سوال دراوایل پاکیم تا الان که تقریبا چهار ساله پاکم  متفاوت هست در اوایل و تازه واردی  چون ناچار بودم وحتی نمی دانستم که اینجا چکار میکنم تا کم کم احساس تعلق کردم و خواهان هر آنچه این برنامه میگفت برای زنده ماندن و پاک زیستن شدم  و اما امروز تو انجمن معتادان گمنام که یک برنامه کاملا جهانی هست دنبال چرا و چگونه نمیگردم امروز یه بخش حضورم تو انجمن برای متوقف کردن بیماری اعتیادم هست وبهبودیم وبخش مهم دیگش اینجا هستم که حامل پیامی هستم و باید آن را برسانم اینجا هستم که  تعهد دارم ومسئولم در قبال همدردانی که اینجا هستن یا کسانی که اینجا را فعلاپیدا نکرده اند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام نوروزی هستم، من چون از دوستان شنیدم که رفتارهای توام با وسواس فکری از جمله خوردن به صورت نامتعارف و از روی عادت یا وسواس از موارد اعتیاد هست برای درمان این موضوع که سالهاست باعث آزارم شده این جا هستم اگر درست تشخیص داده باشم لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام نوروزی هستم، من چون از دوستان شنیدم که رفتارهای توام با وسواس فکری از جمله خوردن به صورت نامتعارف و از روی عادت یا وسواس از موارد اعتیاد هست برای درمان این موضوع که سالهاست باعث آزارم شده این جا هستم اگر درست تشخیص داده باشم لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام بر دوست عزیز؛ با درود به شما از حسن توجهتان
انجمن معتادان گمنامNA برای کسانی شکل گرفته که مشکل اصلی شان اعتیاد به مواد مخدر و الکل می باشد.اگر مشکلی غیر مواد مخدر دارید ممکن است اینجا برای شما راه حل و تجربه ای پیدا نشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
اوایل ورودم به انجمن بخاطر این بود ی مقداری رنگ و روم خوب بشه بقول گفتنی ی فیلتری عوض کنم بعد برم مصرف کنم ولی عملکرد اعضای قدیمی واستقبال وبغل کردنم ازسمت خوش آمدگو ی حس باارزش بودن در من بوجود آمد که کنجکاو شدم در انجمن بمونم واین شد که امروز ۹سال به بالاست که ماندگار شدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان