امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه لیست خسارت
سلام
تجربه خود را از نحوه نوشتن لیست خسارت تراز قدم هشت را بارگزاری کنید؟
پاسخ
♦ تماسِ ناهماهنگ و بی هدف ممکن است به آبرو و اعتبارِ ما بیشتر ضرر برساند تا اصلا تماس نگرفتن....

"اصولِ راهنما  ۲۷۶"

اگ
ر در تجربه ی گذشته ی خود پیام را بیابیم ، آنگاه دورانِ گذشته مفید به نظر خواهد رسید...

"اصولِ راهنما  ۲۵۹"
پاسخ
تماسِ ناهماهنگ و بی هدف ممکن است به آبرو و اعتبارِ ما بیشتر ضرر برساند تا اصلا تماس نگرفتن............

"اصولِ راهنما  ۲۷۶"
پاسخ
سلام

- در نوشتن تراز نامه قدم هشتم من فقط باید لیست خسارت ها را بنویسم ( جسمی.مالی و...)که خودم در اولویت هستم وفکری به حال بعدشان نداشته باشم -این که من شهامت این را پیدا نمایم تا لیست خسارت ها را علی رغم خسارت هایی که خورده ام بنویسم وآنها را بپذیرم تا بتوانم در مورد جبران آنها با مشورت واجازه راهنما در صورت لزوم کاری انجام دهم...
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270 ، حـمـیـد
برای نوشتن لیست ترازقدم ۸دقیقامانندقدم چهارم عمل کردم وقسمت
بقسمت مطالبونوشتم همکلاسها همکاران خانواده مذهب خداوند
مالی جسمی عاطفی شخصیتی جنسی......وکارسختی هم نبودچون
هرکدام راهروقت یادم میامددقیقاهمون موقع یادداشت میکردم
قدم هشت قدم جبران خسارت نیست فقط نوشتن لیست تساراتیست
که زده ام واین موردترسم راکم کردمن قسمت بقسمت
برای همچیزنوشتم حتی طبیعت همسایگان محیط زیست
رنجشهای ضمنی وهرانچه که یادم بودویادرطول زمان یادم امدرانوشتم
وهنوزهم اگرخسارتی بزنم یاخسارات قبلی که یادم میاید
راسریعابرای فراموش نکردن درجامینویسم

البته ابتداتیترواردریک دفترنوشتم وبعدا
بطوردقیق بانوع خسارت حتی کسانی که برحمت
خدارفته اندیادیگرندیدمشان راوارددفترکردم تایکی یکی
وقسمت بقسمت لیستشان رادرترازنامه نوشتم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
درود بر دوستان همدردم

تهیه لیست من بر اساس روابط معمولاً انجام شده. (خانواده، بچه محل، همکلاسی ها، همکاران، افراد غریبه و ...)

اما جهت یادآوری دقیق میتوانم از تهیه لیست بر اساس تقدم و تاخر زمانی هم بهره بگیرم. (مثلا دوران کودکی و دبستان، دوره نوجوانی، دوره جوانی و ...)

اندکی صبر سحر نزدیک است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
تجربه خود از نحوه نوشتن لیست خسارت قدم هشت را بارگزاری کنید؟
مسئله اول این است که ما نمیتوانیم فهرست را در خاطر خود نگه داریم،پس لازم است که ما اسم تک  تک افراد و مکان ها و چگونگی صدماتی که به آنها رسانده ایم را بر روی کاغذ بیاوریم .
از خداوند درخاست کمک میکنیم،نوع خساراتی که وجود دارد (مالی،جانی،عاطفی،احساسی ، ..)را در سرتیتر دفتر خود یاداداشت میکنم و با رجوع به آنها شروع به نوشتن میکنیم ، اگر جایی لازم بود اسامی یا مکان ها را به حالت رمز مینویسیم ،و این لیست را فقط برای امروز سعی میکنم کامل بنویسم ، و اگر روز دیگر اسمی یادم آمد این لیست باز است.
پاسخ
سلام من عباس معتاد
برای نوشتن لیست قدم 8 بسیار با آگاهی و فکر کار کردم هیچ عجله ای نکردم مانند قدم 4 وقت گذاشتم بهترین مکان را برای این کار انتخاب کردم از لحاظ روحانی بودن آرامش و سکوت و فقط لیست نوشتم اسم ارگان سازمان و... و به هیچ چیز دیگری فکر نکردم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان