امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8 - چگونه می توانم احساس کنم که آیا قلبم برای پذیرش تازه واردان باز است یا بسته
سوال 8 - چگونه می توانم احساس کنم که آیا قلبم برای پذیرش تازه واردان باز است یا بسته ؟ چه کاری می توانم برای کمک بهتر به معتادان در حال عذاب انجام دهم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
بیادآوردن روزهای اول ورودم بهna،رساندن پیام به تازه واردین،ردوبدل کردن شماره تماس،آیاتماس میگیرم به یادش هستم،اسمش رابه خاطرمیسپارم یانه،محبتکردن وگوش کردن به مشارکت تازه واردین،امیددادن وآموزش اصول به تازه واردین،دادن فرصت اشتباه به آنها وقتی خودم درراستای اصول هستم خودم رعایت میکنم آنهاهم ازمن الگومیگیرندوامیددرانهازنده میشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر11 ، آرین ی
اگر با انها ارتباط برقرار میکنم بعد از جلسه در کنار انها مینشینم شماره تلفن ردو بدل کنم و با لبخند با آنها احساس همدردی کنم و با گوش دادن به احساسات و حرفهایشان آنها را همراهی میکنم حتما قلبم برای پذیرششان باز است ..
و برای کمک بهتر خودم را در دسترس معتادان در حال عذاب قرار دهم و از مشارکت تجربیات خودم برای دیگر اعضا دریغ نکنم و هرگونه خدمتی که ازم برمیاد و توانائیش را دارم برایشان انجام بدهم ..
پاسخ
بانظر نگرفتن رنگ.نژاد.سن.مذهب.موادمصرفی وحس همدلی مثل کسانیکه روز اولم به من خوشامد گفتن قلبم را به روی تازه وارد باز میکنم.کارهای که انجام میدم گوش کردن به حرفهایش است سعی میکنم در حد یک تازه وارد سخن بگم خرید یک نشریات ونوشتن شماره تلفن ودادن به تازه وارد خیلی وقتها کارساز است به اوپیشنهاد شرکت درجلسه بعدی را میدهم اما اسرار نمیکنم احساس پذیرش زمانی شکل میگیرد که سهم ونقش خودم رادر گروه بیان کنم یعنی به وجود آوردن فضای امن برای یک تازه وارد..
پاسخ
رساندن پیام در فضای روحانی_داشتن عشق و احترام متقابل_تمرین اصول روحانی ایثار،محبت،عشق،همدردی و دلسوزی_از بالا به پایین نگاه نکردن_غلو و بزرگ نمایی نکردن_ارائه خود همانطور که هستم_و توضیح اینکه ،اتحاد،عشق و همدلی با اتحاد تک تک اعضا میسر میشود و همه ی اعضا مهم هستند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، ناظر11 ، ناظر9
سلام
البته که با کارکرد قدم ها جلوی خیلی از خودمحوری ها و غرور و منیت و نصیحت گری و...گرفته می شود‌.من نباید فراموش کنم که اعضاء انجمن در زمانی که من تازه وارد بودم چگونه به من خدمات ارائه می دادند.بدون هیچ چشم داشت که من احساس تعلق بیشتری نسبت به جلسات کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، آریا داریوش
باتوجه بدون حاشیه به انهاخریدن نشریات براشون شماره دادن به انها
وقت گزاشتن وراهنماشدن گوش دادن بحرفشون احترام وارزش دادن به انهالبخندزدن وبامحبت ومهرباانهابرخوردکردن تشویق اونابرای شرکت درجلسات وازتجربه خودم توزمان اوایل پاکی اروم وروون وقابل فهم حرف زدن براشون واینکه تافته جدابافته نباشم وحکومتی عمل نکنم 
دادن حس همسانی مهمترین کاربرای من است جاذبه بودن وبی ادعاهمه رابعنوان عضوبدون کوچیک وبرگ دیدن
پاسخ
سوال 8 - چگونه می توانم احساس کنم که آیا قلبم برای پذیرش تازه واردان باز است یا بسته ؟ چه کاری می توانم برای کمک بهتر به معتادان در حال عذاب انجام دهم ؟(سنت۱)
ماباید درک کنیم که همه مان در یک قایق پارو میزنیم .
همه ما در یک صف و برعلیه یک دشمن مشترک میجنگیم.
یادمه رفتم یک جلسه و دیدم جلسه شروع شده وبیشتر اعضابیرون جلسه دور هم صحبت میکنن و فقط چند عضو داخل جلسه نشسته بودن،موقع اعلام پاکی متوجه شدم که آن جلسه تازه وارد نداشته .(پذیرابودن یک تازه وارد یک نفع مشترک هست)
امروزسعی میکنم کارهایی که به حفظ اتحاد کمک میکنند را انجام دهم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان