امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9 - آیا عقاید من درباره دیگر اعضا باعث جدا شدن من یا جدا شدن آنها از گروه می شود
سوال 9 - آیا عقاید من درباره دیگر اعضا باعث جدا شدن من یا جدا شدن آنها از گروه می شود ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر
تمرکز برروی نقاط مشترک_فرهنگ سازی و بستر سازی برای ابراز عقیده تمامی اعضا_شنیدن و تحمل صدای مخالف_متحد بودن و تابع اکثریت بودن_فرصت خدمت و رشد دادن به تمامی اعضا_

سنت۱به ما کمک میکند که روحمان بزرگ شود و بدون رنجش و دشمنی حرفهای همدیگر را بشناسم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Saghar d ، ناظر11 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر2
تمرکزبرروی نقاط مشترک فرهنگ سازی وبسترسازی برای ابزارعقیده تمامی اعضاشنیدن وتحمل صدای مخالف متحدبودن وتابع اکثریت بودن فرصت خدمت ورشددادن به تمامی اعضا سنت1به ماکمک میکندکه روحمان بزرگ شودوبدون رنجش ودشمنی حرفهای همدیگررابشنویم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر2
مهم ترین عامل جدایی ما از یکدیگر نا سازگاری و اتکاء به دانسته های خودمان می باشد و اینکه هر کس فکر کند جواب همه چیز را می داند. پرداختن به منافع شخصی و شخصیت را به اصول ترجیح دادن و دنبال کردن هدف هایی غیر از هدف اصلی (رساندن پیام به معتادی که هنوز در عذاب است) در مسیر انجمن. شکستن گمنامی شخصی و گمنامی اصول در جامعه ، گذاشتن شرط و شروط برای عضویت، سوء استفاده از استقلال گروه ها در تصمیم گیری ها و در نظر نگرفتن گروه های دیگر و NA در کل- .شخصیت‌پردازی-باندبازی - مشارکت غیراصولی -عملکرد ضعیف خدمتگزاران - عدم حفظ و امنیت جلسات -تحمیل عقاید ناسازگاری کردن-
دامن زدن به اختلافات،  بحث و گفتو گو در رابطه با مسائلی که ربطی به انجمن ندارند- پرداختن به موضوعات شخصی و غیر مرتبط با بیماری اعتیاد- از دست دادن اولویت های خود- فراموش کردن اهمیت تازه واردان- انحصاری کردن خدمات و رعایت نکردن اصل رو حانی چرخش- کم رنگ شدن اصول روحانی از جمله تعهد و مسئولیت پذیری- مهمترین چیزی که باعث به هم خوردن اتحاد می شود ترس است. زمانی که من از روی ترس هایم شروع به مخالفت می کنم ، ناسازگار می شوم ، در جایگاه خدا قرار می گیرم و فکر می کنم که اصرار به روی نظر شخصی ام کمک به اتحادمان می کند و آنجاست که من اصل روحانی انعطاف پذیری را از دست می دهم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر2
سلام
در کل همه اعضاء در انجمن عقاید متفاوتی دارند اما اصل روحانی اتحاد کمک می کند که در یک هدف هم مسیر شویم.عقاید شخصی من که نباید باعث اختلاف شود و نیز عقاید ی که در گروه دارم نیز باید برای کم کردن اختلافات و در راستای هدف انجمن باشد .البته ممکن است اعضاء باشند که عقایدشان باعث اختلاف و یا خود محوری شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، sepher1877 ، ناظر2 ، حوریا ___Bu ، آریا داریوش
شایدزمانی بله بااگاهدنبودن ازسنتهانداشتن فروتنی لازم رازدارنبودن ومخالفت شدیدبابعضی اعضاشایداین کاروکرده باشم ولی سالهاست نه باهمه بخوبی وبامهربانی برخوردمیکنم بعقایدوتفاوتهااحترام میزارم ودرهیچ بحث فرسایشی شرکت نمیکنم عمومادیگهداهل جنگ یاتعییرومخالفت بااعضاخصوصاتازه واردین نیستم
پاسخ
سوال 9 - آیا عقاید من درباره دیگر اعضا باعث جدا شدن من یا جدا شدن آنها از گروه می شود ؟(سنت۱)
ابراز عقیده شخصی من در صورتی که مرتبط با مسئله ای باشد ،هم میتواند سازنده و کمک کننده باشد و هم میتواندمخرب . من در رابطه با اشخاص (معتاد) هیچ ابرازعقیده ندارم و نمیکنم، اینکه ازکجاآمده ،ازچه طبقه اجتماعی بوده ،چه نژادی داره ،و غیره فقط باعث عدم اتحاد میشود،یا باابرازاین عقایدباعث میشوم خودم را سرتر یابعضاپایینترازبقیه بدانم،و فرصت تجربه بهبودی را از خودم وسایر معتادین بگیرم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان