امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6. درک ما از گمنامی چگونه کمک میکند تا سنت دوم را به کار گیریم ؟ آیا افراد یا ایده ها
6. درک ما از گمنامی چگونه کمک میکند تا سنت دوم را به کار گیریم ؟ آیا افراد یا ایده هایی هستند که ما تمایل به شنیدن آنها نداریم؟چگونه نیاز به شنیدن نظرات متفاوت و فراوان را با اشتیاق مان به کارآمند بودن و سادگی تطبیق میدهیم ؟
پاسخ
گمنامی درسنت دوم یعنی همراه شدن باجمع پرهیز ازتکروی این اصل گمنامی بمن کمک میکند تا تابع وجدان گروه باشم
گمنامی یعنی عضو درجه یک و دو نداشتن ، یعنی همه به یک اندازه حق نظر وپیشنهاد دارند مخالف و موافق به یک اندازه
از آنجایی ک من فردی خودرای بودم اوایل باخودمحوریها و اینکه نظر دیگران طبق میل من نیست با مخالفت و جنگیدن میخواستم نظر خودمو اعمال کنم.
گمنامی در این سنت یاد اور این است که در فرایند خدمت و رای گیری از پایین به بالا نگاه کنم هیچ کس بر دیگری ارجعیت ندارد واینکه باعث میشه بیشتر به وجدان شخصی خودم رجوع کنم وتمامی اصل های روحانی از قبیل تسلیم پذیرش روشن بینی را بکار گیرم
باعث میگرددکه ازبیرون به شخصیت واقعی خودپی ببریم وباعث  میشه دست نیازبه سمت دیگران درازکنیم.وکمک میکندتابتوانیم مسعولیتهارابین هم تقسیم کنیم وباکمک هم رشدکنیم.
سنت دو احترام به رای وجدان و احترام به نظر دیگران است
حتی اگر رای وجدان گرفته شد با دلایل و استناد و آگاهی با قاطیعت بدانم که تصمیم گرفته شد اشتباست.
همچنین گمنامی سنت دو میگه صدای موافق و مخالف به یک میزان باید شنیده شوند حتی اگر هر دو صدا مخاطب آنها باهاشون غرایض شخصی داشته باشم .

چرا که در همین سنت در این باوریم که کلام خداوند ممکن است از دهان فردی خارج شود که دوستش نداریم و یا حتی از او رنجش داشته باشیم
پاسخ
درک ما از گمنامی اعمال و رفتارمان را تغییر میدهد کمک میکند تا
دارای ثبات بوده و اصل روحانی ایمان را تمرین کنیم
از توجه به شخصیتها اجتناب کنیم
به پیام توجه کنیم نه پیام آور
نیت خیر زیربنای خدمتمان باشد
گوش دادن به همه ایده ها و اشخاص بدون تعصب
دست برداشتن از صاحب اختیار بودن

ب Heart آیا افراد یا ایده هایی هستند که ما تمایل به شنیدن آنها نداریم؟

افراد و ایده هایی که تمایل به شنیدن آنها نداریم
ترس از محدود شدن خودمان
ترس از اقرار به اشتباه بودن تصمیمات قبلی یا موافقت یا مخالفتهایمان
افرادی که ممکن است اکثرا با ما مخالف باشند
ایده ایی نو که راه گشا میباشند ولی تا بحال امتحان نکرده ایم و ترس از تغییر
روشن بینی،توجه به ماهیت برنامه ،صبر،پذیرش ، تحمل ،روشن بینی و  در راس قرار المنافع مشترک میتواند کمک کند همه افراد و ایده ها را پذیرا باشیم

ج Heart چگونه اشتیاق به شنیدن نظرات متفاوت و فراوان را بت اشتیاق به کارآمد بودن و سادگی تطبیق میدهیم ؟

تمرکز بر روی بهبودی شخصی
تمرین اصول روحانی
بصیرت و دوراندیشی و روشن بینی
رجوع به مرجع نهایی و وجدان
تمایل به صرف وقت و انرژی جهت رسیدن به فهم مشترک
دست برداشتن از افکار قالبی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان