امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1: مفهوم بیماری اعتیاد چیست
اعتیاد یعنی حتی پس از چندسال پاکی بصورت غیرمنتظره با قدرتی بیشتر از قبل در جایی جدید ظهور میکند جایی که حتی فکرش هم نمیکنی و احساس تنهایی و منحصر به فرد بودن را تکثیر میکند، کنترل افکار را از دست خارج میشود و درون را آشفته میکند و روابط را خدشه دار میکند تا جایی که فکر تاب مقاومت با آن را از دست میدهد و اختیار جسم را دوباره به دست می‌گیرد، خواهان اعتقادات جدید و باور جدید برای حل مشکلات جدید است خودمحوری را تشدید می‌کند و تا به عجز مجدد نرساند تمایل به تغییر را ایجاد نمیکند. تمامی ابزار و مهارت ها قدرت خود را از دست میدهند و بار دیگر یادآوری میکند که قدرت و نیرو فقط در اختیار نیرویی برتر از ماست که شاید این نوعی از خوش شانسی معنوی همراه با درد و ترس باشد...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
(۱۳۹۹/۱/۱۸، ۰۸:۰۲ عصر)داود.ص نوشته است: بیماری اعتیاد: تکراراشتباه وانتظارنتیجه متفاوت
عالی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، کمال.ع ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
اعتیاد یک بیماری مزمن است که فراتراز مصرف مواد مخدر است و ما تعریفی خاص و جامعی برای آن نداریم و فقط میدانیم چیزی که ما را معتاد کرده بیماری اعتیاد است ، نه مواد مخدر
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۱۶، ۰۴:۴۵ عصر)admin.a نوشته است: بیماری اعتیاد 

سوال 1 : مفهوم بیماری اعتیاد برای من چیست ؟
سلام برهمه دوستان . 
بیماری اعتیاد یک بیاری صرفا جسمانی است که مواد مخدر بیرونی با مواد شبه افیونی درونی جایگزین شده و این روند باید در زمان مناسب و با استفاده از داروی مناسب به حالت اول خودش برگرده. این بیماری برای من تا این لحظه قریب به پنج سال و چند ماه هست که درمان شده و در طول این مدت هیچ میل و کششی که اسمش رو وسوسه میذارن برای من اتفاق نیفتاده . ممنون از اینکه نظر من رو مطالعه کردید و انتشار دادید. به امید رهایی همه عزیزان از دام اعتیاد و درمان این بیماری صرفا جسمانی .
پاسخ
سلام دوستان بیماری اعتیاد بنظرمن قدرت بسیار خطرناک ست که درتنهای من بسیار زورداردومراوادارمیکند به انجام کارهای که اصلن تمایل به انهارا ندارم خیلی مواقع بانارضایتی ناامید کم حوصله بودن احساسات منفی دایم باترس ومنتظر یک خبر بدبودن زندگی کردن تازه همه اینها مال زمانیست که اصلن اتفاق بد نیفتاده وازمن قدرت زندگی کردن رامیگیرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حسن ۲۱ ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
فهم اکنون  من از بیماری اعتیاد ترس و غرور کاذب است.
پاسخ
درود بر دوستان همدردم

مفهوم بیماری اعتیاد برای من:
  • افکار، گفتار و رفتار بیمارگونه که باعث صدمه به خودم و به دیگران می شود.
  • هر نوع فکر منفی که میخواد منو زمین بزنه
  • مجموعه ای از ترسها و خودمحوریها که با نواقص دیگر من همراه میشوند و مانع زندگی سالم می گردند.
  • این که همیشه در همه مسائل من نیمه خالی لیوان را می بینم.
  • یک تیم فوتبال متشکل از نواقص، که با سوت داور همگی به وسط زمین می آیند. و آن داور که فراخوان شروع بازی را می دهد مواد است.
پاسخ

مجموعه ای از عواملی زیر نفش مفهومی بیماری اعتیاد را برای من بوجود می اورد..( اشتغال فکری..وسوسه..خودمحوری..اجبار..انکار..نداشتن تعادل
کمبود قدرت..عدم تمرکز...خلا روحانی..فراز از واقعیت
پاسخ
دلشوره نگرانی واشوب بادلیل وبدون دلیل بهانه گیری وعدم حس رضایتخودخوری وحرکت دایم برخلافدجریان زندگی واصول روحانی نوعی خلا درکل همان چیزخاصی که ازدرون مرامیخوردعدم کنترل وتعادلخودخواهی خودمحوری کوته بینی ونداشتن هیچ اصل روحانیی دردرون ورفتارهام بی اهمیتی مسیولیت پذیرنبودن ترس درونی
مهم نبودن زمان بی کیفیتی زندگی بی هدفی باری بهرجهت بودن افکارتونلی ودرهم برهم بی هدفی نسبت به همچیزوهمه کارکارامروزوبفرداانداختن احساسات سرکش وسرکوب شده اعتقادات وباورهای نصفه ونیمه رهاکردن کارهاواهداف و....
پاسخ
سلام

_ بیماری مزمن و لاعلاج که توان زندگی را از من می گیرد و یا درباره آن کاری نمی توانم انجام دهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، ناظر20

نمیدانم این چه مرضی است که در دو حالت تورا فریب میدهد چه صعیف باشی چه قوی باشی پیشنهادات بیماری لذت بخش است اما عواقب آن ترس و وحشت بدبختی است بعضی مواقع خوش سیرت و بعضی مواقع زشت بد هیکل و بی رحم بیماری ترسناک و بیشتر در تنهایی مرا خفت میکند بی رحم بد قلق میشوم من را صعیف کرده بی اعتقاد کرده و امیدم را از دستم ربوده بیماری اعتیاد زیاد تعریفی ندارد یک نوع صعیفی یا عادت میباشد که در من وجود دارد که به واسته آن من انجام یکسری رفتار از خودم انجام می دهم و بعضی مواقع مجبور میشم آنها را تکرار کنم
،مشارکت با کمک راهنمایم نوشته شد،
پاسخ
بیماری اعتیاد بیماری است که ما دنبال پر کردن خلأ های درونی خود با چیزی خارج از وجود خودمان هستیم.
پاسخ
سلام بیماری اعتیاد برای من یعنی بیماری بدبینی بیماری نارضایتی وترس هیچ جاازهیچ چیز راضی نشدن وابستگی شدید ناامیدی پوچی یعنی قدرتی مخرب درون من فعال میشود که مثل بولدوزر زندکی خودم واطرافیانم رادرهم می کوبم وبعدتازه طلبکار دیگران می شوم ودایم درحال افراط وتفریط هستم یعنی بی تعادلی یعنی چیزکه مراواداربه اولین بارمصرفم کردودرهمه جای زندگیم ریشه دوانده
پاسخ
سوال 1 : مفهوم بیماری اعتیاد برای من چیست ؟(قدم ۱)
مفهوم بیماری اعتیاد استاندارد کلی نداره و تعریف مشخصی نداره ،بلکه مفهومی هست ،یعنی فهم هر شخص نسبت به آن متفاوت است .
مفهوم بیماری اعتیاد برای من زندگی به روال گذشته است .
یکی بیماری ای که در فکر،جسم ،روح و احساس من است .
بیماری ای که باورهای من را می دزدد ،ترس را درمن پرورش میدهد،باعث تقویت رفتارهای ضداجتماعی درمن میشود، وابستگی آور است،و همیشه در من احساس شدیدخلأ بوجودمی آورد، بیماری ای که آب زیرکاه است و همیشه شکل وفرمش تغییرمیکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، yagoub ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
بیماری اعتیاد بیماری است که ما را از همه لحاظ و افکار و رفتار و شخصیت در افراط و تفریط قرار می دهد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
 سلام
بیماری اعتیاد تفکراتی است که من قصد تغییر آنها را ندارم و یا توانی برای رفع آنها ندارم و می خواهم به آنها عمل نمایم حال از روی لذت باشد و خود محوری و...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، ناظر20
امروزدرکم اینه توجه وحرکت بسمت هرچی برخلاف اصول روحانی باشه معنیش برام بیماری اعتیاده پرکردن درونم باچیزهای بیرونی سعی درفرارازخودوبی هدفیباری بهدجهت بودن وخراب کردن زندگی خودمودیگران چیزی خاص درونم همیشه درتلاطمه ونمیزاره مثل ی انسان زندگی کنم
پاسخ
امروزبرام معنی بیماری اعتیادیاهمون چیزخاص دلشوره الکی سردرگمی ناهماهنگی بادنیاوخودم جنگیدن باافکارواحساساتم وحرکت بسمت چیزهایی کهدمیدونم نبایدومیدونم بهم اسیب میخوره ولی چیزی درونم منوبواکنش وامیداره ومیخام بهرقیمتی اروم بشم بی قدرتی وانگاراصلاتواین دنیانیستم
پاسخ
ی چیزخاص ناهماهنگی دلشوره احساس خلادایم تنهایی پوچی
بی قدرتی
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
امروزداشتم به این فکرمیکردم یچیزی درونم هست که باعث میشه نسبت به چیزهاوکارهاوادمهای مهم زندگیم حتی خودم ووظایف ومسیولیتهام تعهداتم وکارهای واجب ودرست زندگیم حتی گذشت زمان وعمربی تفاوت باشم وگرایش نسبت به چیزهای بیهوده ادمهایوکارهای الکی روبیارم امروزمفهوم بیماری اعتیادبرام این بود

گرایش شدیدووسوسه وتهش اجباربراانجام دادن چیزهاکارهاوحرفهایی که کاملابی هوده ونابودگره حتی مصرف چیزی که براسلامتی وزندگی مثبت ضررداره افراط تومنفیها وتفریت توکارهای درست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
ترس بهت زدگی گیجی نیازدایم وافراطی ب بیرون ازخوددلشوره مدام واشوب تنهایی وبی قدرتی
پاسخ
 سپاس شده توسط mosafer8707 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
بیماری اعتیاد امروز برای من در افراط و تفریط است یک چیز که مرا از درون وادار به کارهای منفی میکنه در خانواده انتظار وتوقعم بالاست در جامعه با رفتار مخرب ودر گروه با قضاوت کردن اعضا و کنترل کردن آنها خودش نشون میده در تمام مراحل زندگی برای من مشکل درست میکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط mosafer8707 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
سلام خداقوت
توی کتاب هیچ تعریف خاصی از بیماری اعتیاد نشده است. و این یعنی هنوز ناشناخته است اما افرادی که دچار این بیماری مزمن و پیشرونده و مرگ آور هستند، با علائم و نشانه هایی که به همراه دارد میتواند تشخیص بدهد که دچار این بیماری است. افراط و تفریط در انواع رابطه ها، ما پایداری در شخصیت، از دست دادن اختیار تمام بخش های زندگی، تصمیمات و انتخاب های غلط فراوان در هر زمینه زندگی، اسیر عادت های مخرب و کشنده بودن بارز این نشانه ها می‌باشد. Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط yagoub ، mosafer8707 ، حـمـیـد ، admin4 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
سلام و وقت بخیر
مفهوم بیماری اعتیاد برای من  یعنی تکرار یک اشتباه و انتظار نتیجه متفاوت خیلی وقتها من هنوز تاوان تکرار اشتباه دارم میدم .عدم تعادل خیلی وقتها در طول روز بیشتر از ده جور احساس متفاوت دارم .
خیلی وقتها از روی اجبار دست به یک سری کارها میزنم مثلا دوست ندارم عصبانی بشم ولی یهو خیلی عصبانی میشم طوری که هر کسی پیشم باشه ممکنه بهش خسارتی بزنم
میدونم کار قدمها برای من خوبه و ولی کارکرد قدمهارو به تعویق میندازم
از رهنمود هایه راهنمایم استفاده نمیکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin4 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
سلام همدرد مفهوم بیماری اعتیاد برای من تکرار مکررات و خسته شدن اجباری از چیز خاص 
خودمحور بودن عدم ثبات عاطفی و تنوع طلبی می باشد Idea
پاسخ
سلام
ریشه اعتیاد از عادت می آید یعنی وابستگی بیش از حد طبیعی داشتن به هر چیزی. این عادت و وابسنگی می تواند شامل مواد، الکل، سکس، پرخوری و ... باشد. در مورد من اعتیاد به مواد مخدر و الکل بود که افسار زندگی و روح و روانم را بدست گرفته بود و با سرعت به سمت نابودی میکشاند. سرعتی که در یک چشم بهم زدن شیرازه زندگی ام را متلاشی کرد. وقتی صحبت از بیماری می شود نباید با دید سطحی به آن نگاه کرد. بشر به واسطه عقل و شعور خود توانسته است پیشرفت های شگفت انگیزی در تمامی زمینه های زندگی حاصل نماید ولی متاسفانه از درمان قطعی بیماری خانمانسوز اعتیاد عاجز است که بواسطه پیچیدگی آن می باشد چرا که دامنه آن گسترده است و جنبه های جسمی، روحی و روانی آن بسته به نوع افراد با یکدیگر فرق می کند.
پاسخ
بيماری اعتياد يک خلا معنوی است که مشخصه اصلی آن از دست دادن کنترل و اختيار زندگی است اعتياد ناهنجاری شخصی و فرار از مسوليت می باشد. اين بيماری جنبه های زيادی دارد که کتاب پايه به سه مورد آن اشاره کرده : جنبه ی جسمی که باعث بوجود آمدن اجبار در من می شود و مزمن است و به شدت به وابستگی های من کمک کاذب می کند و پس از مدتی باعث می شود اجبار در من شکل بگيرد! جنبه ی روانی باعث می شود وسوسه و افکار منفی به سراغ من بيايد و مدام به آن فکر کنم ! جنبه ی روحانی که باعث خود محوری و ناتوانی در روبرو شدن با مشکلات زندگی برای من می شود.
پاسخ
(۱۴۰۱/۹/۲۷، ۰۸:۳۷ عصر)H.k.na نوشته است: اعتیاد یعنی حتی پس از چندسال پاکی بصورت غیرمنتظره با قدرتی بیشتر از قبل در جایی جدید ظهور میکند جایی که حتی فکرش هم نمیکنی و احساس تنهایی و منحصر به فرد بودن را تکثیر میکند، کنترل افکار را از دست خارج میشود و درون را آشفته میکند و روابط را خدشه دار میکند تا جایی که فکر تاب مقاومت با آن را از دست میدهد و اختیار جسم را دوباره به دست می‌گیرد، خواهان اعتقادات جدید و باور جدید برای حل مشکلات جدید است خودمحوری را تشدید می‌کند و تا به عجز مجدد نرساند تمایل به تغییر را ایجاد نمیکند. تمامی ابزار و مهارت ها قدرت خود را از دست میدهند و بار دیگر یادآوری میکند که قدرت و نیرو فقط در اختیار نیرویی برتر از ماست که شاید این نوعی از خوش شانسی معنوی همراه با درد و ترس باشد...

مفهوم بیماری اعتیاد برای من یعنی عدم کنترل در رفتار گفتار ، یعنی بی ایمانی انزوا وانکار،قضاوت دیگران،بی خدایی وتنهایی یعنی میل به انجام کارهای خطرناک،بی برنامگی،نفاق ودورویی،بددهنی،مصرف موادمخدر.وسوسه سکس با دیگران..ترس ازآینده وغبطه به گذشته
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
گم شدن درزمان ومکان احساس تنهایی وبی انرژی بودن
درگیری مدام ذهنی وسوسه های بی ابتها بی قدرتی
حس پوچی وبی ارزشی وآینکه همش یچیزی کمه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
سلام درک امروزم از بیماری اعتیاداینه ک حساب کتاب ترسهاواحستساتم تو دستم نیست خودم انگارتووهم و خیالم  مدام منتظریخبربدم زندگی بهم نمیچسبه هرچیزی ک برام مفیده رو پس میزنم وگرایشم بهراونچیزیه و منفی ومخربه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر۱۶ ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
سلام بنظرمن درک امروزم یک دلشوره مدام حواس جمع نبودن تمایل شدیدبراانجام کارهاوچیزهایی ک میدونم برام دردسرسازه وبی رمقی برای انجام تعهدات ومسیولیتهام افکارواحساسات بی سروته وپی درپی
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر۴ ، ناظر۱۶ ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362
از نظر من بیماری اعتیاد همانی حالتی روانیست که وقتی فعال میشود دیگر من خود واقعی نیستم این حالت بیشتر از عوامل بیرونی فعال شده و از درون شروع به تخریب کردن خودم و دیگران میکند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، حـمـیـد
 سلام
در آینده زندگی کردن.
پیش داوری کردن.
قضاوت کردن در مورد دیگران.
سرزنش کردن خود...
هنوز وقتی اتفاقی نیافتاده من بیایم در مورد آن حاشیه چینی کنم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر10 ، ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، ناظر20 ، حـمـیـد
مفهوم بیماری اعتیاد برای من یعنی تکرار عادت های مخرب.افکار من همان بیماری اعتیاد است که روزانه با من صحبت میکند و همیشه من را به انزوا و لذت های کاذب میکشاند که مثل استفاده از نواقص.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، حـمـیـد

سلام دوستان من اولین شب ورودم هست 
میشه خواهش کنم بهم کمک کنید واقعا نمیدونم باید چیکار کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، حـمـیـد
سلام خوش آمدید
کار خاصی قرار نیست انجام بدهیم.
به جلسات معتادان گمنام برو و از تجربیات اعضا استفاده کن.
تجربیات خودت رو هم در گروه بیان کن و در سایت هم بنویس. یک راهنما هم انتخاب کن و کتاب پایه بخوان...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، حـمـیـد
سلام بیماری اعتیاد فکری است باید سعی کنم در روابطم دقت کنم قطع روابط ناسالم وصل شدن به روابط سالم  به هر میزان  از اصول برنامه استفاده کنم به همان میزان برداش میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، حـمـیـد
بیماری اعتیاد  از نظر من یعنی فراموشی خیلی زود همچی را فراموش میکنم 
یعنی صفر تا صد همه چیز را میدانم 
یعنی صفر هیچوقت من موفق نمی شوم 
یعنی عدم اگاهی  
بیماری اعتیاد تعریف خا ص یا کاملی نداره شاخه های زیادی داره درک شخصی هر اعضای محترم است چه تازه وارد چه قدیمی درود بر شما خدمت گذران انجمن معتادان گمنام.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، حـمـیـد
با سلام دوستان : برداشت و نوع نگاه هر کس به هر موضوعی هنگام اولین بار که با هر چیزی  روبه رو میشود ونمیداند که چکار باید کند  با زمانی که مدتی از آشنایی با آن گذشته آن را شناخته وراه مواجه با آن جست جو میکند وزمانی که آن را درک کرده و راه مواجه با آن را آموخته است متفاوت است وگاها بسیار تغییر کرده بیماری اعتیاد یعنی حرکت برای تکرار وبرای به دست آوردن نتیجه دلخواه /رسیدن به هدف /  هر کاری را بدون در نظر گرفتن تاثیر آن بر دیگران انجام میدهیم وهر بار سعی می کنیم آن را بهتر از قبل انجام دهیم   ///به نظر من مفهوم کلمه اعتیاد    از کلمه عید بر وزن افتعال هست و کلمه عید نیز باز گو کننده خوشحالی و با نشاط بودن شاداب بودن و لذت بردن و برای شخص من بعد از عید هر سال مدت 350روز را برای سال بعد برنامه ریزی کرده و تدارک میدیدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، Darush sistan ، ناظر۱۶ ، ناظر9 ، جواد ع ، ناظر۴ ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، حـمـیـد
بیماری اعتیاد نوعی بیماری است که شاخه های آن در کج روی و هوای نفس و لذت طلبی و از این قبیل نواقص میباشد که من را به آوارگی و عجز میکشاند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر۴ ، ناظر۸ ، Reza.z1362 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
درود به شما  :,بیماری اعتیاد تعریف مشخصی ندارد که مورد قبول همه باشد یک چیزی استعداد من را درتمام مراحل مختلف زندگی میگیرد راهکاریش پذیرش واقعیت وروبروشدن با آن مشکل خواندن روزانه فقط برای امروز در کیفیت  کارکرد 12قدم تماس با راهنما  رفتن به یک جلسه  ومشارکت کردن خدمت کردن  در یک زمان و مکان روزانه یک برنامه ای برای خودم داشته باشم مثل خواندن نشریات تا عجرم یادم نرود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر۴ ، ناظر20 ، حـمـیـد ، ناظر14

هر عملی که بصورت تکراری و شاید بیهوده و مضر برای افکار و روان و جسم انسان باشد و کنترل آن از حالت عادی و منطقی خارج شود نوعی بیماری و اعتیاد است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۱۶ ، ناظر20 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان