امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصول روحانی
اصول روحانی
هر سنتی در برگیرنده اصول روحانی متنوعی است فهرست اصول و ارزش هایی که در زیر آمده است ممکن است در بکارگیری این سنت مفید واقع شود درباره آنها هنگام نوشتن یا گفت و گو با راهنما یا دیگر اعضای NA تحقیق کنید اگر اصول و ارزش‌های دیگری هستند که در فهرست زیر نیامده اما به نظر شما کاربرد دارند می‌توانید به این لیست اضافه کنید

اتحاد. * تسلیم. * پذیرش. *تعهد. *بصیرت. * از خودگذشتگی
* عشق. * گمنامی. *امنیت. *مهمان نوازی. *همدلی. * نیت خیر. *فروتنی

مثال : عشق
عشق یکی از نیروهای محرکه در معتادان گمنام است اما سنت دو تنها سنتی است که کلمه عشق در آن به وضوحاستفاده گردیده روحیه توأم با عشقی که ما را به یکدیگر متصل می سازد بزرگتر از شخصیت هر یک از ما است روحیه توام با عشق به گمنامی حیات می بخشد و به ما کمک می‌کند تا با اتحاد به گرد هم جمع شویم خدمتگزار مورد اعتماد بودن عمل با روحیه توام با عشق و اعتماد به نیروی برتر از خودمان همگی به نوعی تمرین کردن این سنت هستند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
تسلیم:

تسلیم درسنت دوم آزادی ازخودمحوری برای من به ارمغان میاره وبه این شکل بمن کمک میکنه تاتمرین کنم که جزی ازکل هستم وبجای ان که ازان جداشم، یکتغییرکوتاه کمک میکندتادیدگاه من درروابطم پیشرفت داشته باشم وقتی تسلیم هستم کمک میکنه که تمایل پیداکنم که واجازه دهم یک مرجع نهایی براوضاع مسلط باشدوبه ندای اوگوش فرا دهم
تسلیم یعنی بنده عقل کل نیستم ودست ازخودمحوری بردارم نظروپیشنهادم رابااطلاعات واگاهی کامل بگم وازسرراه خداوند کناربروم وچوب لای چرخ خدمتگزارنکنم وبه وجدان گروهی احترام بگزارم وبه جای انتقاد سازنده قضاوت نکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، بهادر ج ، داراب م ، بَرمک
تسلیم .
خیلی از مواقع ضروری است است تا ما در مقابل وجدان گروهی و خواست و اراده نیروی برتر تسلیم شویم این اصل کمک می کند تا ما در بهبودی شخصی و همچنین خدمات گروهی دست از خودمحوری برداریم و اراده خداوند را بپذیریم و در مقابل آن تسلیم شویم
اعتقاد من این است که تسلیم شدن درد ندارد بلکه وقتی از روی آگاهی و روحانیت اتفاق می افتد باعث حال خوبی و پیشرفت زندگی شخصی بهبودی و حتی خدمات ما می گردد
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، حـمـیـد ، بَرمک ، ناظر10
اصل روحانی نیت خیر
من باید در هنگام شرکت در خدمات و دادن ایده و وجدان و حمایت از گروه نیت خیر داشته باشم و بدنبال منافع شخصی و باند و باندبازی نباشم
نتیجه نیت خیر ما در خدمات ما همیشه مثنرثمر است و خودش را نشان می دهد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
تواضع: در عمل به معنای ان است که ما توانائی ها و تفاوت وضعیت خود را به طور صادقانه ارزیابی میکنیم تواضع به ما امادگی میدهد که از تمایلات شخصی خود بگذریم تا بتوانبم به گونه ای موءثر بر انجمن خدمت کنیم و فرو تنانه نگاه کنیم.فروتنانه نگاه کردن به مشکلات تمرکز و حل کردن ان توسط اعضا صورت می گیرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر10 ، حـمـیـد
بستگی به رشدفردی دارد وقتی در اصول برنامه باشم تا خدمت صادقانه کنم لزومابایدتغییرکرده باشم دراینصورت دیگرفرقی ندارد که تنها هستم ویاکسانی که باوجدان گروهی انهاخدمتی به من واگذارشده حضوردارندیانه.منبایدکاملا صادقانه اصول انجمن وسنتهاراهرچندبه تنهایی در روابط عمومی رعایت کنم
اصل اعتماد.امانت داری.وفاداری.سواستفاده نکردن.احترام به وجدان گروهی را رعایت کنم
اصول روحانی  داشتن نیازبه یک فروتنی عالی داردتااجراشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
بکارگیری اصول روحانی مثل صداقت روشن بینی تمایل بخشش مهربانی وفروتنی یاهراصل روحانی دیگرضروریست والاجلسات اداری یاساختاری خشک بی مغز وبی روح میشودحتی هنگام پاسخگویی خدمتگزاراصول فروتنی وقدرشناسی رابجای ماخذه وسرزنش بایددرنظرداشت
پاسخ
Huh Smile روشنبینی یعنی قبول واقعیت های پنهان زندگی
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان