امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
13. آیا جوانب دیگری در زندگی من وجود دارد که در آن ارزش وجدان برای من آشکار باشد یا م
13. آیا جوانب دیگری در زندگی من وجود دارد که در آن ارزش وجدان برای من آشکار باشد یا من شاهد شکل گیری وجدان گروه در آن باشم؟چگونه به وجدان گروهی که خارج ازNA شکل میگیرد گوش فرا میدهم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

در جمع توی این قسمت اول سوال میخوام بگم چون جمعی زندگی میکنیم همیشه وجدان‌گروهی نیاز هست و بهتره بدونم که جزیی از اون اجتماع هستم پس میبایست آگاهانه تر به تصمیماتی که دورو برم گرفته شده نگاه کنم
کجای زندگی هست که من منفرد باشم ؟

برداشت من از قسمت دوم سوال اینه که
به‌منافع خودم در زمان شکل گیری وجدان توجه نکنم‌و منافع جمع رو در نظر بگیرم... قبل از هرگونه اعلام‌موافقت و مخالفت جوانب کار رو میسنجم و میبینم عرف جامعه چی‌میگه بعد نظرم رو بدون ترس میگم... سعی میکنم خودم‌حضور داشته باشم تا بهتر زاوایا رو ببینم‌و بشنوم نه اینکه بقیه تصمیم‌بگیرند و من فقط اجرا‌کننده باشم...

من برای بهتر مدیریت کردن کارها هر چند روزی یه جلسه با همکارام واونایی که مسؤلیت پیشرف کارها رو بعهده گرفتن میزارم وبا گزارش گرفتن ازشون وتشریح برنامه های کاری روزانه و اینده برای بهره وری بیشتر با هم مشوررت وکمک تصمیم  میگیریم، تو خانواده هم در مورد اکثر مسائل سعی میکنم با جمع کردنشون بشینیم وصحبت کنیم و بامشورت کردن با همدیگه در تصمیم گیریها همه دخیل باشند،به همین دلیل اکثرا تو کارهایی که به این شکل عمل کردم موفق بودم
درمورد قسمت دوم
سعی میکنم از قدم 11 کمک بگیرم  تا از خواست واراده خدا آگاه بشم و در فرایند تصمیم گیری از به ندای خداوند توجه کنم.

سنت دوم به من کمک کرد ، در انجمن و بیرون انجمن در زندگی شخصی ، قبل از انجام هر تصمیم و اقدامی ، به وجدان فردی خودم که منعکس کننده ارتباط آگاهانه با خداوند مهربان هست ، رجوع کنم ....
در تنهایی و خلوت خودم ، وجدان فردی خیلی به کمک من آمده و باعث شده تا از تصمیمات عجولانه و نادرست ، پرهیز کنم ....
در سطح زندگی گروهی هم ، درمحل کار وقتی با یک چالش و مسئله ای مواجه میشویم ، جلسه اداری تشکیل میدیم و دقیقا" همون کارهایی که در جلسات اداری گروه انجام میدیم ، باعث میشه از طریق وجدان گروهی و رسیدن به فهم مشترک ، راه گشای مشکلات و موانع باشیم ...
ومن همیشه سعی میکنم تا از تکنیک های این سنت بهره بگیرم و در غالب گمنامی وجدان فردی خودم رو بیرون از انجمن بکار گیرم .....
گوش کردن فعال در جلسات بهبودی و خدماتی خیلی به من کمک کرده تا بیرون از انجمن هم شنونده خوبی باشم و قبل از صحبت کردن تجزیه و تحلیل کنم و با رجوع به وجدان فردی آگاه و بیدار ، اظهار نطر کنم و ایده و پیشنهاد خودم رو بیان کنم .....
جواب سوال 13
درکل من توزندگیم ادم انعطاف پذیری هستم وباکارکرد قدمها واگاهی روحانی که بدست اوردم سعی میکنم بیشتربه نیاز دیگران توجه کنم تانیاز خودم وبیداری روحانی مخصوصا اصل صداقت به من کمک کرد که اگر درطی روز اشتباهی میکنم وعملی ازروی وسوسه انجام میدهم اخرشب تنها کسی که خودشو مجازات میکنه خود منم باعث میشود که من تاثیر مستقیم وجدان بیدار واگاه خودم راببینم چیزهایی که برخلاف اعتقادات وارزشهایم باشد بهیچ عنوان نمیتونم خودم رامتقاعد کنم که انجام بدم عملکرد بهبودی یاهمون بیداری وجدان تابلو ایست جلوی من قرار میدهد پس بنا برین سعی میکنم مشورت میکنم دعا میکنم وندای درون توجه میکنم وانجام میدهم توی بعضی ازتصمیماتم خودم بیماریم واصول برنامه باعث میشود که بین خودمون وجدان بگیریم وباعث میشود که تنها چیزی که منو وادار  به تصمیم بهتری کند وجدان منه که باکردکرد قدمها بیدار شده ومسیر دروست روبه من یاد میدهد البته این به معنی این نیست که باراهنمام مشورت نمیکنم ارتباط باراهنما یکی ازتکالیف مهم بهبودی من است
خوش باشید وشاد وتندرست?☺

ارزش و جدان رو ابتدا باید به ضرورتش برسم که که اکثر اوقات کوته بینی و سطحی نگری و لذت طلبی من اجازه اعتماد به وجدان جمعی و فهم مشترک رو به من نمیده وقتی به این درک برسم که این اطفاق بهترین نتایج رو برای من به همراه داره تازه اماده این مسعله خواهم شد و تمایل پیدا میکنم که آشکارانه بر ذهنم هویدا شود و سهم خودم رو برای در ارتباط با تنها هدف گروه (انجمن و خارج انجمن) خودم ایفا میکنم
ب
اولین نقش و سهمی که من بعد از مراحل بالا و نهایتا رسیدن تمایل انجام میدهم این است که گوش کلمو ببندم و با گوش دل به حرف ها و پیشنهادات توجه کنم گوش کله من پر از
 قضاوت
 خودبزرگ بینی
غرور
و حس قدرت طلبی و حکومت کردن است

اما وقتی با گوش دل توجه به اطرافم میکنم میتوانم با مهربانی و دوراندیشی و ازخودگذشتگی و با ملاطفت به اطفاقات اطرافم با دریچه ذهنی باز گوش بدم که این مسعله همیشه برایم آرامش و وصل کننده خودم به دیگران بوده و نتایج مثبت و سازنده ایی برام به همراه داشته.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
13. آیا جوانب دیگری در زندگی من وجود دارد که در آن ارزش وجدان برای من آشکار باشد یا من شاهد شکل گیری وجدان گروه در آن باشم؟چگونه به وجدان گروهی که خارج ازNA شکل میگیرد گوش فرا میدهم؟(سنت۲، درتمام امور)
بـله،من هر جا دست از خودمحوری بردارم و به دیگران و نظراتشان اهمیت دهم میتوانم شاهد دیدن خاست خداوند که همون انجام شده وجدان گروه است،باشم. 
ارزش وجدان در کارهای جمعی بیشتر خودش را نشان میدهد .
من حتی رفتن به یک مکان تفریحی وقتی وجدان گروه را اجازه دادم به نمایش گذاشته شود،لذت دوچندانی از اون تفریح بردم و تقریبا اکثریت ازاون تفریح باحال خوب رفتند.
قسمت دوم؛ مکانیسم بکارگیری وجدان گروهی در همه جا یکسان است ، کافیست نظرخودم رابیان کنم ،و به نظرات دیگران بدورازقضاوت گوش فرا دهم،و خاستارشنیدن صدای وجدان گروهی بمانم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان