امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگر تجربه خدمت در این کمیته را داشته اید با دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید.
پاسخ
کمیته بیمارستانها وزندانها یک کمیته فرعی است که نظر بر این دارد که با آموزش دادن پانل های مثل من پیام انجمن معتادان گمنام را به کسانی برساند که دسترسی کامل به جلسات بیرون از آن مرکز را ندارنند .چالش های این کمیته نحوه درست پیام رسانی بر اساس سنت ها وتمرکز بر روی قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام است یعنی ما فقط برنامه را معرفی می کنیم تمرکز داشتن برروی تفاهم نامه و باید ونبایدها وفرمت برای جلسه در آن مرکز خد چالش است ونیاز به آموش های درست وآموزش پذیر بودن اعضا دارد اعتماد کردن به اعضا ی تازه وارد برای رساندن پیام انجمن خود یک چالش است زیرا احتمال دارد بایک اشتباه آن مرکز وآن اعضا را از دست بدهیم بخاطره همین در تیم پیام رسانی همیشه یک عضو قدیمی بنام سرگروه حضور دارد تابتواند جلسه را به خوبی برگزار کند..
پاسخ
من خودم پیام انجمن رو اولین بار در زندان گرفتم که جلسه برگزار میشد (( جلسه ایکه در زندان برگزار میشه یک جلسه رسمی  NA نیست ) و هر روز پیام رسانهای کمیته بیمارستانها و زندانها با وجود دوری راه می آمدند و از نظر نشریات بطور کامل ما رو حمایت میکردند و همچنین حمایت معنوی و در اختیار گذاشتن تجربه های شخصی از زندگی و دوازده قدم استفاده میکردیم که من بعد از آزادی خدمت در این کمیته را شروع کردم که خلاصه مینویسم . برای خدمت در این کمیته اول آموزش نحوه پیامرسانی و چگونگی رعایت سنتها و آموزش بایدها و نبایدهای پیامرسانی . چارت خدمتی از کلینیک بعنوان عضو سکوت و تجربه عملی شروع میشه . منم خدمتم از اینجا شروع شد و خدماتیکه در این کمیته هست و من طی کردم :
پنل و سرگروه کلینیکها ، مراکز گذری ،خوابگاه شبانه ( گرم خانه ها ) ، خانه سبز ( محل نگهداری آسیب دیدگان اجتماعی یا همون گداخانه ) زندان باز و خدمات چارت اداری مسئول نشریات و سرکشی ( ارائه نشریات در مراکز درمانی و بستری و گذری ) مسئول منابع انسانی ( تهیه لیست اعضای که تمایل به خدمت دارند و اعزام آنها در قالب یک تیم پیامرسان ) و مسئول و نایب مسئول چند بخش و کمیته شهری بودم  که هماهنگی و نظارت بر تمام تیمهای پیامرسانی و ارتباط با مسئولین مراکز و سرکشی از کلیه مراکز و برگزاری جلسات ماهیانه اداری و دریافت گزارش خدمتگزاران و در صورت نیاز آموزش کلیه پیامرسانها با هماهنگی کمیته کارگاهها و ضمن حضور در جلسه ناحیه و اراِئه گزارشات کامل و شفاف بخش و کمیته به ناحیه ..
پاسخ
باسلام ودرودبه خدمتگزاران انجمن معتادان گمنام یادمه روزی که برای اولین باربعنوان پنل به اردوگاه واردشدم برای اولین بارتواون مرکزتولدپاکی گرفته بودیه همدردی تازه65روزبودپاک بودتومشارکتش اعلام کردحکمش ابدهستش وامیدی به پاکی نداردوقتی من بعنوان پنل صحبت کردفقط تونستم حین صحبتهام به دوستم بگم کلیدبرنامه صبره بعدشش ماه وقتی دوباره وارداون مرکزشدم همان دوست همدردمان اعلام کردحکمش شده 15سال واین بهترین خبربرای من بودوالان این دوست همدردمان چندساله پاکه ودراغو خانوادش روزهای خوبی روسپری میکنه.
پاسخ
آن دسته  از ما که در زندان بهبود یافته اند ،می دانند که ما به محض ترخیص از زندان آسیب‌پذیر می شویم .وقتی با احساس عدم امنیت و ترس که اغلب به همراه ترخیص از زندان است، روبرو می شویم، وسوسه بازگشت به مصرف ممکن است در ما شدت یابد. در این زمان است که ما به حمایت انجمن نیاز داریم. (کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۱۸)
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر6 ، hamid45 ، ناظر9 ، ناظر10
 آ ن دسته  از ما که در انجمن معتادان گمنام در حال بهبودی هستیم و می‌دانیم که زندگی ما در دوران مصرف به خودی خود یک زندان با اعمال شاقه بود ما افکار احساسات تجربیات مان را به مشارکت می‌گذاریم به این دلیل که از طریق بهبودی در ان ای آزادی آن سوی دیوار ها را یافته‌ایم تجربیات ما ممکن است گوناگون باشد.: ولی اگر دقت کنیم متوجه می شویم که احساساتمان مشابه اند ممکن است شروع به درک تجربه بهبودی یکدیگر بکنیم قصه من فرق چندانی با بقیه ندارد وقتی در حال بزرگ شدن بودم همیشه احساس بی کفایتی می کردم من از مواد به عنوان یک تقویت کننده اعتماد به نفس استفاده می کردم و مواد هرگونه احساس منفی که داشتم را سرکوب می کرد. ( کتاب آن سوی دیوارها صفحه ۱ )
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، hamid45 ، ناظر9 ، ناظر10
سلام داریوش معتاد
زمانی که از زندان آزاد شدم دفترچه ادرس جلسات به من کمک کرد تا بتونم به جای وسوسه مصرف مجدد مواد با مسئول ادرس جلسات تماس بگیرم و به یک جلسه بروم.بعد از اون هم زمانی که وارد کمیته زندانها شدم از من به عنوان تجربه زنده در مورد نشریات مورد نیاز برای حرکت های زندان و استفاده از وضعیت زندان برای نوع مشارکت اعضاء تیم پنل استفاده شد و تا الان هست که این باعث شده همیشه در کمیته زندانها فعالیت داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر6 ، ناظر9 ، آریا داریوش
سلام داریوش معتاد
خدمت در کمیته زندانها و چالشها؛
زمانی بود که بعد لغزش تو زندان بودم خسته بودم.یک کتاب پایه نظرم جلب کرد منتظر شدم تا صاحب کتاب امد و من دوباره وصل شدم.انجا در جلسات پنل انجمن هفتگی بود شرکت میکردم و روز ازاد شدن هم یک دفترچه ادرس جلسات دستم بود و به اولین جلسه رفتم.
#یکی از چالشها قاطی کردن اطلاع رسانی و پیام رسانی.
#خدمت و حرکت خدماتی باید برایش وقت گذاشته بشه که اکثر اعضاء این کار کمتر انجام میدهند.
#شلوغ کاری شرکت کننده ها در پنل
#هماهنگی های ورود و خروج در زندان و مجوز ها
#ارتباط با پزشکان که گاها از دیدار ما خوشحال نمی شوند
#باکس نشریات و تفاوت ان در هر شهر

ایمیل پیام خصوصی ارسال‌ها اعتباردهی
پاسخ سپاس نقل قول

« قدیمی‌تر | جدیدتر »
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر6 ، ناظر9 ، آریا داریوش
هر چیزی را که می گفتم هرگز انجام نمی دهم معمولاً انجام میدادم من دروغ میگفتم کلک میزنم و دزدی می کردم تقریباً به طور مرتب دستگیر می‌شدم و در نهایت هم محکوم به حبس ابد شدم مصرف ما می تواند در هر سنی شروع شده باشد پیشرفت در مصرف برای ما به زندان تیمارستان و یا مرگ منتهی می شود وقتی من دقیق تر شدیم متوجه شدیم اعتیاد با زندگی ما چه کرده بود.  مصرف ما تو هم احترام به خود و دیگران را در ما به وجود می آورند ما به احساس شهامت خویشتن پذیری و ارزش قائل بودن برای خود که توسط مواد به ما داده می‌شد وابسته بودیم اما طولی نمی کشید تا متوجه شویم که ما به همان اندازه قبل از مصرف احساس تهی بودن می کنیم به همان شکل که تمام ابعاد زندگی خودمان تحت تاثیر اعتیاد بود مادر NA می دانیم  بیماری اعتیاد بر روی تمام جنبه‌های زندگی یک فرد اثر می گذارد پذیرفتن اینکه مصرف باعث ایجاد مشکلاتی برای ما شده است آغاز بهبودی است. ( کتاب آن سوی دیوارها صفحه ۲ )
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۰۱:۲۵ صبح)admin.a نوشته است: اگر تجربه خدمت در این کمیته را داشته اید با دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید.
سلام عبدلرحیمم معتاد:حدود18سال پیش بود که برای برگزاری جلسه پنل زندان چند نفر شدیم که اکثرا بچه هایی بودن که سابقه زندان اونجا رو داشتن، یه شور اشتیاق عحیبی داشتیم کلی هماهنگی‌ها کرده بودیم که چی بگیم چی نگیم چحوری برخورد کنیم خلاصه بعد از کلی منتظرموندن وهماهنگیای لازم اجازه ورود دادن بهمون جالب اینه که وقتی شنیدن از اعضای انجمنna هستیم بازدید بدنی به اونشکل انجام ندادن وماروبطرف کنابخونه هدایت کردن قبلش هم زندانی هایی که اونجا جلسه naمیذاشتن  هماهنگ کرده بودن اماده بودن، خیلی لحظه دیدار زیبایی بود چون چند نفرشون مرتب با ماها درتماس بودن اونروز یکی از خاطره انگیز ترین روزهایی هست که تا الان تو انجمن هستم مشارکتهایی تاثیر گزاری شده خیلیاشون امروزه پاک وخدمتگزارن چند نفرشون بعدها شده عضوهمین کمیته زندنها وبیمارستان وخدمات ارزندهای ارائه دادن، ممنون از توجهتون Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی1 ، ناظر11 ، hamid45 ، ناظر9 ، omed44 ، فریبرز۶۵ ، حمید65
روزهای آموزش H&Iهمچنین می تواند تاثیر سازنده بر بهبودی شخصی شرکت کنندگان داشته باشد .در این رویدادها معمولا می توان تجربه مشارکت شده همراه با اصول روحانی خدمت H&Iرا شنید،اصولی مانند صداقت،روشن بینی و تمایل که سعی می کنیم تا در همه امور زندگی به کار بندیم در H&I نیز نقش اساسی دارند.
این نوع رویداد هاموقعیت درک خدمت  H&Iرا به عنوان بخشی حیاتی و سازنده در بهبودی را برای اعضای جدید انجمن ما فراهم  می کنند.H&Iشرایطی را فراهم می کند تا اعضاء امید و مفید واقع شدن در انجمن را تجربه کنند.

?راهنمای بیمارستانها و زندانها ص65
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر9 ، حمید65 ، ناظر10 ، آریا داریوش
چرا از فرمت مشارکت آزاد در کمیته H&I استفاده نمیگردد؟
باید کنترل جلسه در دست اعضای پانل H&I باشد.
اعضای پانلH&I باید پیام بهبودیNA را برسانند.

مسئولیت اعضای پانلH&I حفظ فضای بهبودی است.
ممکن است فضای که به وجود می آید برای یک جلسه H&I مناسب نباشد.
بیشتر اوقات باعث میشود که جلسه دچار هرج و مرج شده و هدایت آن با مشکل مواجه گردد.

#فرمت های برگزاری جلسه H&I

جلسه سخنرانی
جلسه نشریه خوانی
پانل پیام رسانی
جلسه سوال و جواب
جلسه موضوع دار
جلسه مطالعه قدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر9 ، حمید65 ، آریا داریوش
بعد از شکل گرفتن کمیته بیمارستان ها و زندان های انجمن در شهر محل سکونت، به عضویت این کمیته درآمدم
آن زمان آموزش های زیادی نبود و همراه با سایر اعضا به زندان ها برای پیام رسانی می رفتیم
بعد از مدتی به عنوان سرگروه این کمیته انتخاب و حرکت های زیادی را به مراکز ترک اعتیاد دولتی و زندان ها اعزام می شدیم
یادم می آید که عضوی می گفت: تنها کسانی باید به زندان ها پیام رسانی کنند که سابقه دار باشند اما عقیده و نظر من این بود که حتماً نباید حبس کشیده باشیم تا به عضویت این کمیته دربیاییم بلکه ما باید آموزش ببینیم که چگونه  « پیام بهبودی انجمن معتادان گمنام  » را به زندانیان برسانیم.

به واسطه رعایت اصول انجمن توسط خدمتگزاران این کمیته و جاذبه ی انجمن معتادان گمنام ،آخرین تفاهم نامه بین انجمن معتادان گمنام و سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به مدت 5 سال تمدید شد.

به امید روزی که هیچ معتادی از درد اعتیاد نمیرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حمید65 ، حـمـیـد
[تصویر:  %D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AFqwq.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر12 ، ناظر9 ، حمید65 ، حـمـیـد
سلام

آرامش در کمیته زندان ها وبیمارستان ها بسیار مهم است .من باید اینقدر آموزش دیده باشم وتوانایی معرفی انجمن وتشویق اعضاء با مصرف وتحت تاثیر بودن دارو مجاب کنم که انجمن به آنها هم جواب می دهد.سختی کار کمیته زندان ها همین است که اکثرا اعضاء مراکز تحت تاثیر دارو هستند وگاها خودشان اخلال در جلسه ایجاد می کنند و بحث معرفی را به چالش می کشند و اون دسته از اعضاء که لغزش کرده اند می خواهند تو را مجاب کنند که انجمن جواب نمی دهد.باید خونسر وآموزش دیده باشیم.و وارد مباحث شرکت کننده های تحت تاثیر دارو نباشیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حمید65 ، ناظر10 ، آریا داریوش ، حـمـیـد
تجربه خدمت در کمیته H&I ؛
احساس میکنم خدمت در این کمیته یک کار اجرایی هست ،چون مستقیم با معتاد در حال عذاب سر وکار داری .
خدمت در این کمیته یک جور فرصت برای به اجرا درآوردن قدم ۱۲ میباشد .
یک فرصت برای جبران خسارت است،مخصوصا جبران خسارت هایی که نمیتوانستیم بطور مستقیم انجام بدیم.
فرصتی برای سپاسگذاری است.
وقتی در این کمیته فعالیت میکنم بیشتر به این مسأله که راه اعتیاد ، زندان ،تیمارستان و مرگ است پی میبرم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

=من از روزهای اول پاکی که از زندان آزاد شدم به توصیه راهنما در کمیته زندان ها خدمت کردم وتوانستم به یک سری از احساسات ناخوشایند غلبه نمایم. امروزه هم افتخار دارم تا در خدمت اعضاء کمیته زندان های هیئت چهار کرمان باشم ودر کنار آنها تجربیاتی بدست بیاورم که در گذشته نتوانستم از آنها استفاده نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan
سلام
امروز بعد از ۱۲ سال با کمک هیئت کرمان تونستم مجوز ورود به زندان بگیرم یک حرکت به داخل زندان رفتم نمی دونید چه احساس خوب و بزرگی بهم دست داد وقتی خودم جایی دیدم که سالها اونجا بودم و حالا دارم تجربیات خودم رو از زندان و زندگی بیرون از زندان برای مشتاقان انجمن تعریف کردم این حال عالی به واسطه شرکت در کمیته زندانها بندرعباس-کرمان-کهنوج و دوازده سال آموزش پذیری و صبر اتفاق افتاد و این افتخار بزرگی برای من بود که به همراه دوستانم در هیئت ۴ کرمان به زندان رفتم و به دوستان پیام رسوندم...
پاسخ
سلام.عباس معتاد
Heart خوشحالم بالای نود درصد دوستانی متن گذاشتن میشناسم وبچهای با عشق وبلا شرط خداوند هستند.کدام عشق میتونه از بندریا کهنوج با درد جسمی بیاد زندان کرمان پیام رسانی دوباره برگرده محل زندگیش.
پس نتیجه میگیریم هرکدام شماها دریغ نمی‌کنید کجا باشید 
خداوند حامی شما و خانواده محترمتان باشد ‌  Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان