امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ۲ : یک تازه وارد در جلسات ما چی می‌بیند و می‌شنود؟
سوال ۲ : یک تازه وارد در جلسات ما چی می‌بیند و می‌شنود؟ آیا گروه ما گروهی پذیرا است یا گروهی اختصاصی و مرعوب کننده است؟
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد
یک تازه وارد احساس همدلی و یکرنگی و برابری را در جلسه می‌بیند عشق و نگاه پر محبت دیگران را نسبت به همدیگر می‌بیند جذب محبت اعضای ما میشود و خود را تنها احساس نمی کند

گروه ما گروه جذب کننده می باشد هرچند گاهی رفتار بعضی از اعضا ممکن است الگوی ناسالمی باشد یا حامل پیام منفی باشد اما در کل تازه واردان در گروه ما جذب می‌شوند و بهبودی خود را دنبال می‌کنند این را می‌شود از ترازنامه گروهی در پایان هر ماه متوجه شد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، admin ، حـمـیـد ، ناظر10
یه تازه واردجمعی رومیبینه که علاوه برقطع مصرف خوشحال وشادوامیدوارهستنداین سه تامسیله کمبودهایی بودکه اکثرااعضاقبل ازاشنایی بابرنامه درحین مصرف تجربه کرده بودن شنیدن یه پیام ساده وشفاف به دورازوعده ووعیدوبزرگنمایی میشه قطع مصرف کردواشتیاق مصرف راازدست دادویه شیوع نووجدیدبرای زندگی پیداکرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، admin ، حـمـیـد ، ناظر10
تازه وارد در بدو ورود با ترس و ناباوری می آید،به تفاوتها توجه میکند و گاها بدنبال دلیلی برای رفتن است
تازه وارد در جلسه پیام ما را می شنود و عملکرد ما را میبیند ،از طریق مشارکتمان می شنود ما در حال انجام چه کاری هستیم و از طریق رفتارمان متوجه اثر بخشی برنامه میشود
تازه وارد الگو برداری میکند پس باید حواسمان به رفتار و صحبت هایمان باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
2- یک تازه وارد در جلسات ما چه می بیند و چه می شنود ؟
حین مشارکت عضوی ، واکنش و رفتار بقیه اعضاء... لحن اعضاء و نحوه گفتارشون تو مشارکت... مهمان نوازی و مسئولیت پذیری خدمتگزارا... توجه و تشویق اعضاء را نسبت به خودش... اینکه هرکس در باره خودش مشارکت میکنه... تو مشارکت تراز دیگران نمیگیرن... بیرون جلسه درباره مشارکت کسی صحبت نمیکنن... اعضاء با در آغوش کشیدن به او خوشامد میگن... اسمش به یاد اعضا مونده و به اسم صداش میکنن... یک تازه وارد تمام رفتار واعمال اعضاء را میبینه و میشنوه... همانطور که بیماری اعتیاد به دیگران سرایت میکنه بهبودی هم قابل انتقاله.
...آیا گروه ما گروهی پذیرا است یا گروهی اختصاصی و مرعوب کننده است ؟
وقتی ما در حال کارکرد قدم وسنت و بکارگیری آن باشیم و دریچه افکار و قلبمون باز باشه و اختلافات درون گروهی در حین خدمت ، بین خدمتگزارا نباشه وهرعضو بشخصه با خودش درگیری نداشته باشه و در درون به اتحاد رسیده باشه... و اگراهمیت تازه وارد را درک کرده باشیم ، بدونیم بهبودی شخصی به بقای انجمن ، تداوم برگزاری جلسات و اتحاد بستگی داره ، اونوقت پذیرش اعضا بالاست و گروهمون  گروهی پذیرا محسوب میشه... اما اگر خود برتربینی در بین باشه... خدمتگزار یا عضوی بخواد خود محوری کنه و تو جلسات غرور و منیت داشته باشیم... آقاجون بازی ، رهجو بازی ، باند بازی تو خدمت... و بخواهیم تیم تشکیل بدیم ، اونوقت  گروهمون ، گروهی اختصاصی و مرعوب کننده میشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

تازه وارد با هراس و نگرانی و با کوله باری از ناباوری پریشان و خسته و در مانده می اید و تمام واقع در جلسات رو خیلی دقیق و موشکافانه می بیند گفتار رفتار و ..... را زیر نظر دارد چون برایش تازگی دارد هر گونه حرف و عملی را منتصب به برنامه می داند زود رنج است و گاهی یک کلمه نابجا باعث ترد شدن از جلسات و مصرف مجدد تاز وارد میشود.به همین سبب است که جلسات تازه واردان گاها جداگانه برگزار میشود تا به فضای جلسات انجمن و هدف برنامه بهتر پی ببرن
پس تازه وارد تمام موارد درک میکند و گاها زود قضاوت میکند و تصمیم میگیرد پس باید مراقب گفتار و رفتارمان در مقابل تازه واردان باشیم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin1 ، حـمـیـد
سلام.خسته نباشید دوستان. من یک معتاد هستم و سریعا به دنبال قطع مصرف و حضور در جلسات na هستم. مصرفم هرویینه متاسفانه و سابقه جلسه و کمپ رو اصلا ندارم. هرچی بوده خودم ترک کردم. سابفه اشتایی با موادم بالای ده دوازده ساله.
پرسیدم اکثرا گفتن وضعیت قرمز کرونا جلسه نداریم. آنلاین ممکنه باشه. خواستم بپرسم میشه لطف کنید منم عضو یه گروهی کنید که برای تازه واردان مناسبه؟ من دارم همه چیزم رو از دست میدم. میتونم ترک کنم چهار پنج روز میشینم خونه ولی بعدش وسوسه نمی‌ذاره.مشکلم عدم غلبه بر وسوسه. خواهش میکنم منو به یه گروهی وصل کنین. شماره تماس اگر لازمه در پی وی می دم خدمتتون. عاجزانه تقاضا دارم از دوستان. سپاسگزارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
(۱۴۰۰/۵/۲۶، ۰۶:۰۵ عصر)Amir831 نوشته است: سلام.خسته نباشید دوستان. من یک معتاد هستم و سریعا به دنبال قطع مصرف و حضور در جلسات na هستم. مصرفم هرویینه متاسفانه و سابقه جلسه و کمپ رو اصلا ندارم. هرچی بوده خودم ترک کردم. سابفه اشتایی با موادم بالای ده دوازده ساله.
پرسیدم اکثرا گفتن وضعیت قرمز کرونا جلسه نداریم. آنلاین ممکنه باشه. خواستم بپرسم میشه لطف کنید منم عضو یه گروهی کنید که برای تازه واردان مناسبه؟ من دارم همه چیزم رو از دست میدم. میتونم ترک کنم چهار پنج روز میشینم خونه ولی بعدش وسوسه نمی‌ذاره.مشکلم عدم غلبه بر وسوسه. خواهش میکنم منو به یه گروهی وصل کنین. شماره تماس اگر لازمه در پی وی می دم خدمتتون. عاجزانه تقاضا دارم از دوستان. سپاسگزارم.
سلام ودرود به شما امیر جان خیلی خوشحال شدم از اینکه تمایل به قطع مصرف داریه جلسات انجمن معتادان گمنام همچنان در این روزهای سخت کرونایی  برگذار میشه البته با رعایت پروتکل های بهداشتی فقط کافی به بخش ادرس جلسات در صفعه اول سایت رجوع کنید و شماره تلفن مسول ادرس ها رو بردلرین هر کجای ایران و در هر شهر و روستایی باشین یک جلسه هستش لینک رو برات میذارم 

نرم افزار جلسات انجمن معتادان گمنام ایران (na-iran.org)
پاسخ
 سپاس شده توسط Amir831 ، admin1 ، حـمـیـد
(۱۴۰۰/۵/۲۷، ۱۲:۰۵ صبح)ناظر 13 نوشته است:
(۱۴۰۰/۵/۲۶، ۰۶:۰۵ عصر)Amir831 نوشته است: سلام.خسته نباشید دوستان. من یک معتاد هستم و سریعا به دنبال قطع مصرف و حضور در جلسات na هستم. مصرفم هرویینه متاسفانه و سابقه جلسه و کمپ رو اصلا ندارم. هرچی بوده خودم ترک کردم. سابفه اشتایی با موادم بالای ده دوازده ساله.
سلام ودرود به شما امیر جان خیلی خوشحال شدم از اینکه تمایل به قطع مصرف داریه جلسات انجمن معتادان گمنام همچنان در این روزهای سخت کرونایی  برگذار میشه البته با رعایت پروتکل های بهداشتی فقط کافی به بخش ادرس جلسات در صفعه اول سایت رجوع کنید و شماره تلفن مسول ادرس ها رو بردلرین هر کجای ایران و در هر شهر و روستایی باشین یک جلسه هستش لینک رو برات میذارم 

نرم افزار جلسات انجمن معتادان گمنام ایران (na-iran.org)
سلام. خیلی خیلی ممنونم. لطفاً به این سوالمم جواب بدین خواهشمندم.
۱- شنیدم گروه های تلگرامی یا واتس اپی یا هرجا اینستا هست که آنلاین نم برگذار میشه جلسات، یا افراد هم صحبت میشن، کسب تجربه میکنن. چون بیشتر دوست داشتم آنلاین شرکت کنم. به دلیل اینکه دوره قطع مصرف انسان بی حال و حوصله س، امید نداره، سخته براش بیرون رفتن.
۲- شما صفحه ای در همین انجمن یا پیج اینستا، کانال تلگرام یوتیوب یا هر جایی میشناسید که به ترتیب از شروع جلسات محتوا اراعه شده در جلسات رو بذاره که ببینیم یا دانلود کنیم؟ این دو سوال رو اگه لطف کنید ممنون میشم. یه لینک آنلاین به من بدید. پرس و جو کردم گفتن تو این انجمن بپرسی پیدا میشه. منتظر پاسخ شما هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
امیر جان خیلی خوش امدی 
همین که شهامت به اقرار داری و تمایل قطع مصرف نشانه اهمیت شما برای جدا شدن از فضای مصرف مخدر است امیدوارم صبر داشته باشی و باشرکت در جلسات بهبودی انجمن بتونی پاک  زندگی کنی حتما در جلسات شرکت کن
پاسخ
 سپاس شده توسط admin1 ، حـمـیـد
سلام دوست عزیز.از اینکه تمایل به قطع مصرف دارین به شما تبریک میگم شما میتونید با ورود به لینک خطوط تلفنی سایت انجمن مراجعه کنید و با شماره مربوط به استان خودتون تماس بگیرید تا شما رو به نزدیکترین جلسه راهنمایی کنن.موفق باشید  https://phone.na-iran.org/

(۱۴۰۰/۶/۴، ۰۷:۲۶ عصر)admin1 نوشته است:
سلام دوست عزیز.از اینکه تمایل به قطع مصرف دارین به شما تبریک میگم شما میتونید با ورود به لینک خطوط تلفنی سایت انجمن مراجعه کنید و با شماره مربوط به استان خودتون تماس بگیرید تا شما رو به نزدیکترین جلسه راهنمایی کنن.موفق باشید
https://phone.na-iran.org/
پاسخ
 سپاس شده توسط hadisadeghi ، ناظر6 ، حـمـیـد
سلام
یک تازه وارد زمانی وارد جلسات میشود احساس تفاوت دارد و فکر می کند وصل شدن به این جلسه و اعضاء سخت است.من به عنوان یک عضو باید حرف ها و مثال های در مشارکت بگویم تا عضو تازه وارد خود را با من در یک راستا ببیند و بتواند احساس تعلق کند.اگر بخواهم بسیار احساس خرج کنم و انجمن را تنها راه و ماوا برای بهبودی عنوان کنم ممکن است اقراق آمیز جلوه کرده و این عضو تازه وارد بیاید ولی خود را متفاوت میبیند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد ، آریا داریوش
سلام
تازه واردین مهمترین افراد جلسه هستند باید بتوانم این اعضا مهم را به دیگر اعضا معرفی نمایم با انها تعامل داشته باشم مشارکت از تجربیاتی که باعث موفقیت و گرفتن وسوسه شده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش
یک تازه وارددرگروه ماجمعی ازافرادبارنگ ونژادوگویش وسنهای مختلف وپاکی های متفاوت رامیبیندکه همگی دورهم درساعتی معین درمکانی معین گردهم جمع شده اندتاازخودوباتجربه شخصی خوددرموردرهایی ازوسوسه واعتیادفعال حرف بزنندوامیدبه پاک شدن وپاک ماندن وپاک زیستن درکلامشان هویداست افرادی که اون چهره داغون وخمارواعتیادیشان روبراه شده واکنون متحددرکنارهم اماده کمک کردن تجربی بهم هستندونشریات وکتابهای ماوخدمتگزارانی که درخدمت کل گروه هستندتازه واردین عشق امیدوازادی رادرگروه مامیبینند
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش
سوال ۲ : یک تازه وارد در جلسات ما چی می‌بیند و می‌شنود؟ آیا گروه ما گروهی پذیرا است یا گروهی اختصاصی و مرعوب کننده است؟(سنت۱)
هر آنچه را که ما به نمایش بگذاریم میبیند ؛ 
میتواند اتحاد و همدلی _احساس خاطر وامنیت _ بهبودی در گفتار و رفتار  _ عشق و ازخودگذشتگی _ تجربه، نیرو و امید برای رهایی از اعتیادفعال _ همسانی و برابر بودن _ مسؤلیت پذیری اعضا _ مهمان نوازی و ابرازعلاقه _......
پذیرا بودن یک گروه در جذب اعضا تازه وارد و حتی قدیمی به همبستگی و وحدت اعضا وخدمتگزاران آن گروه بستگی دارد.
گروهی اختصاصی عمل میکند که فقط پذیرا طیف خاصی از اعضا جامعه باشد و یامثلا نوع خاصی از مواد مصرف کرده باشند،که خوشبختانه ما در انجمن معتادان گمنام پذیرای هر زن و مردی هستیم که با موادمخدر مشکل دارد و برامان تفاوتی ندارد کی بوده و از کجا آمده و از چه طبقه ای از جامعه هست و یا چه نژادی دارد   .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان