امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال 3- مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگ
سؤال 3- مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگی به ساختار خدماتی ما کمک می‌کند تا «خدماتی باقی بماند. و حکومتی نباشد» در مورد این موارد بحث کنید.
پاسخ
سؤال 3- مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگ
بدونه هیچ نوع غرایز شخصی قدرشناسی فروتنی از خودگذشتگی ایثار گذشت گفتگو همه ما در مورد این اصول روحانی تجربه های داریم سپاس گزاری فروتنی ارتباط و از خودگذشتگی از اصول است که از روزهای اولی که به انجمن آمدیم بنظر می آوریم ودر مورد کمک به خدمت گزاران و بلعکس آنها را نیز تجربه کرده ایم حالاخودمان بهتر از هر کسی می‌توانیم درک کنیم که کدام یک از NAبیشتر می‌تواند کمک کند که در خدمت NA
باشد؛ مفهوم این سوال ما همانطور که به NAآمدیم کمک گرفتیم باید سهم خود را انجام دهیم و با فروتنی خدمات انجمن را انجام دهیم بدونه توقع و انتظار ورود به انجمن معتادان گمنام به ما کمک کرد تشویق کردن بغل کردن عشق دادن چیپ دادن تولد رفتن اصول رابه رایگان در اختیار گذاشتن اگر اشتباه کردیم از ما دور نشدن ناراحت نشودن اگر ناراحت شدیم از ما دور نشدن فرصت اشتباه به دیگران دادن با فروتنی بامسائل بر خورد کردن از دیگران توقع نداشتن به رایگان تجربیات خود را در اختیار ما قرار دادن در اوایل ما بودیم که مشکلات را مطرح میکردیم و حالا آنها مطرح می‌کنند ماکمک میکنیم۰
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، sepher1877 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، ناظر10
سپاسگزاری: باعث قدرشناسی، گوش دادن به حرفهای اعضاء و دادن فرصت اشتباه به ديگران می شود و با خدمت كردن نيز قدرشناسی خود را نشان می دهيم و آنرا وظيفه خود می دانيم و منابع خود را در اختيار ديگران می گذاريم و جايی برای غرور و رياست نمی گذاريم و باعث می شود كه با از خودگذشتگی، تسليم منافع مشترک شويم و احترام متقابل شكل می گيرد و اصل چرخش به وجود می آيد و تعهدي نسبت به خدمت در گمنامی است.

فروتنی: به ما كمک مي كند يک عضو باقی بمانيم كمک دريافت كنيم و انتقادپذير شويم و در تنهايی قرار نگيريم خدمت كنيم و در انجام خدمات مشورت می كنيم و پاسخگو می باشيم(و تمام موارد سپاسگزاری)

ارتباطات: احترام، حمايت، دوستي و اعتماد متقابل را بوجود می آورد و باعث تبادل اطلاعات و تجربه خدماتی می شود و انگيزه حكومتی بودن از بين ميرود همسانی و برابري و پذيرفتن يكديگر در هر شرايطی شكل می گيرد و اصول را به شخصيتها ترجيح می دهيم و خدماتمان ادامه پيدا می كند.

از خودگذشتگی: باعث می شود فرصت خدمت به ديگران بدهيم و خدمت كردن بدون غرايض شخصی شود و باعث می شود وقت و انرژی كافی بگذاريم و به ديگران فكر كنيم، شخص و گروه گاهي از نظر و عقايد خود به خاطر منافع مشترک می گذرد همانطور كه با كمک ديگر معتادان به بهبودی دست يافتيم با كمک يكديگر خدمت می كنيم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، sepher1877 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، ناظر2
لازمه رسیدن به اصل روحانی سپاسگزاری خدمت است اصل روحانی فروتنی باعث شدگروههابدنبال جنگ برای تصاحب قدرت درساختارنباشندوهرگروهی دارای منابع مالی وانسانی بیشتری بودنخواهدسهم نیرومندتری درتصمیمات ساختاری بازی کند.فروتنی ساختار موجب میشود نظرات وایدههای رسیده ازگروههارابادقت گوش کنند.فروتنی ساختارباعث میشودزبان ساختار امرانه ومتکبرانه نباشد.اصل روحانی فروتنی به ساختارههای ماکمک میکندتاازخودمحوریدرتصمیم گیریهامنیتهاوزبان متکبرانه وامرانه تجمل گرایی و...ساختارهای  خدماتی متکی به گروها میباشندوایدههاونظرات رااز گروههاجمع اوری میکنند.اصل روحانی ازخودگذشتگی باعث میشودمنافع گروههاوساختاردرنظرگرفته شودواتحادساختارهاقوی ترشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، ناظر2
همه ما در مورد این اصول روحانی تجربه‌هایی داریم سپاسگزاری –فروتنی – ارتباط  و از خودگذشتگی از اصولی است که از روزهای اولی که به برنامه آمدیم  به نظر می‌آوریم و در مورد کمک به خدمتگزاران خود و برعکس آنها را نیز تجربه کرده‌ایم حال خود بهتر از هر کس می‌توانیم درک کنیم که کدامیک از به NA‌بیشتر می‌تواند کمک کند و در خدمت NA‌باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سپاس گذاری : خدمت کردن من با آگاهی ، و جایی که منابع مان را در اختیار دیگران قرار مدهیم ، جایی که تعهد هستیم و در قبال خدماتمان توقع و چشم داشتی نداریم ، خدمت را وظیفه خود دانسته و با حفظ گمنامی و تعهد در خدمات دین خود را به N ادا میکنیم . همانطور که دیگران پیام را به من رساندن بهترین راه شکر گزاری این است که من هم این پیام را به دیگران منتقل کنم و همانطور که به من کمک شد به دیگران هم کمک کنم . فروتنی : از خود در آمدن و به ما تبدیل شدن و از خود محوری دوری کردن ، خدمات را به کمک هم میتوانیم انجام دهیم و به تنهایی قادر نیستیم ، مشورت با اعضای با تجربه و پاسخگو بودن و رعایت اصل چرخش ارتباطات : بیان مطالب و ایده ها و جویای نظرات دیگران ، پذیرفتن همدیگر تحت شرایطی ، گیر بودن در خدمات ، تدوام در ارتباطات ، اصول را به شخصیتها ترجیح دادن ، احساس همسانی داشتن و برابری . از خود گذشتگی : جهت حفظ اتحاد خود را خط زدن ، خدمت بدون غرایز شخصی و رعایت اصل گمنامی ، در نظر گرفتن نیاز دیگران ، ترجیح دادن منافع كل بر منافع شخصی ، خدمت کردن بدون چشمداشت و توقع و بدون قید و شرط
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

-مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگی به ساختار خدماتی ما کمک می‌کند تا «خدماتی باقی بماند. و حکومتی نباشد» در مورد این موارد بحث کنید.
 برای انجام خدمات نیاز به فروتنی است ما برای برقرای ارتباط نیاز به فروتنی داریم تا بر نواقص خود فائق بیاییم وبتوانیم برای خدمات بهتر ارتباط موثر بگیریم.این ها اصول روحانی انجمن معتادان گمنام هستند که ما در روند کارکرد قدم ها آنها را تمرین می کنیم.رنجش ها را باید کنار گذاشت تا بشود خدمت موثری انجام داد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سه اصل روحانی سپاسگزاری فروتنی ازخودگذشتگی درخدمت است که خدمتگزارراموثرمیسازد عملکردصحیح و رعایت اصول در چارچوب روحانی انجمن با مشورت وتسلیم نه خودسرانه خودرای هرچیزیکه مشورت باشد کار خوب از اب درمیاید
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سلام

--مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگی به ساختار خدماتی ما کمک می‌کند تا «خدماتی باقی بماند. و حکومتی نباشد» در مورد این موارد بحث کنید.
-سپاسگذاری بابت این که که خدمات به من واگذار شده ومن باید خدمت نمایم-فروتنی بابت خدمات از گروه ها مشورت بگیرم وبا آنها ارتباط داشته باشم واگر مرتب در ارتباط با اعضاء کمیته یا گروه ها باشم می توانم بهتر عمل نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
#مفهوم_دوازدهم_خدماتی 

قبل از پاسخ به این سوال باید راجع به هویت یک مجموعه اطلاعاتی به شما بدهم؛
وقتی وارد سربازی میشوی باید لباس فرم آنجا را بپوشی ، رفتارهای منتخب آنها را اجرا کنی.
هر یک از ارگان ها برای بهتر عملکرد خودشان دارای مقررات خاصی هستند این مقررات کمک می کند تا آنها بهتر به هدف خود برسند.
هویت یک مجموعه مجموعه قوانین و مقرراتی است که اعضا با رعایت ان موجب عملکرد بهتر مجموعه خواهند شد.

ساختار معتادان گمنام نیز دارای یکسری اصول روحانی است که اگر توسط رعایت گردد ساختار به رشد و عملکرد بهتری خواهد رسید.
یکی از عملکردهای مهم خدماتی باقی ماندن است.
چهار اصل روحانی که به ساختار کمک می کند تا همیشه خدماتی باقی بماند عبارتند از؛
اصل روحانی سپاسگذاری
اصل روحانی فروتنی
اصل روحانی ارتباطات
اصل روحانی از خود گذشتکی.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سلام

--من باید برای این که اطمینان حاصل نمایم این پیام رسانده می شود به این توجه کنم که چه چیز باعث جذب پیام برای من شد و چگونه من این پیام را دریافت کردم. این حاصل فروتنی بود و با از خود گذشتگی اعضاء برای رساندن پیام همراه بود...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سؤال 3- مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگی به ساختار خدماتی ما کمک می‌کند تا «خدماتی باقی بماند. و حکومتی نباشد» در مورد این موارد بحث کنید.(مفهوم۱۲)
روحیه سپاسگزاری و قدرشناسی کمک میکندفراموش نکنیم که ازکجا آمده ایم، دیگران باعشق و بخشش کاشتند و ماخوردیم حال نوبت ماست بکاریم تا دیگران بخورند.
قبول خدمت از جانب اعضامایک امر فروتنانه است .
ارتباط باز،صادقانه و مستقیم باعث تغذیه روح خدمت درانجمن ماگردیده وباعث ازبین رفتن انگیزه حکومت کردن می شود.
هیچ چیز به اندازه این روحیه از خودگذشتگی درخدمت،نمیتواند این قدرباتمایل به حکومت و ریاست فاصله داشته باشد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان