امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : ایا در زمان مصرف به خود یا دیگران صدمه فیزکی و جسمی رسانده ام ؟
سوال 5 : ایا در زمان مصرف به خود یا دیگران صدمه فیزکی و جسمی رسانده ام ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
یکی از بزرگترین مشخصه هاوویژگی های یک معتاد خودآزاری ودیگر آزاریست.ما درزمان مصرف به دلیل اجباربمصرف ونداشتن سلامت عقل بخودودیگران صدماتی زده ایم که خیلی از آنهاقابل درست شدن نیستند مثل ازبین بردن کبد ریه دندان معده رگ تابلوشدن پیر وفرسوده شدن نزاع وچاقوکشی وتشنج آفرینی وایجاد رعب ووحشت وتصادفات رانندگی وفشارخون وتشنجات عصبی وسردردهای عصبی و...که گاها منجر به سکته برای خودمون ودیگران شده بود.کسی که به خودش رحم نکند به دیگران هم رحم نخواهد کرد صدمه به خودی ودیگران یکی از ارکان بیماری اعتیاد است وتمام صدماتی که درگذشته چه به خودمان وچه به دیگران زده ایم به علت فعال بودن مرض ونداشتن تعادل وبیانگردیوانگی ونداشتن سلامت عقل درمابوده است...امروز هم باید مراقب لذت طلبی ها زیاده خواهی ها وافراط وتفریطمان باشیم تادر آعوش بیماری اعتیاد خوابمان نگیرد.:
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، داراب م ، ناظر11 ، ناظر14
در این قسمت احتمالا اکثر ما اعتیادمان را شرمنده کرده ایم و نهایت همکاری را با او داشته ایم
یکی دیگر از دلایل عدم سلامت عقل من این است که من مثل دیوانه ها فکر نکرده  به  به خودم و دیگران صدمه می زنم و امروز متوجه شده ام که این رفتارها واقعا از ادم ناسالم بر نمی اید و در این سوال بخش دیگری از دیوانگی خودم را لمس می کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط Saghar d ، حـمـیـد ، داراب م ، admin.a ، ssaeedg ، ناظر14
چون رفتارم تحت تاثیر مواد مخدر بود .واز روی عقل نبود صدمه زدن هم ماهیت مواد مخدر بود وصدمه زدن هم کار عادی معتاد است .مصرف کننده ابه اولین کسی که صدمه می زند خودش است ،از دندان ،معده روده .تیپ وقیافه ظاهری، الان با عکس های 10 سال پیش خودم مشکل دارم نمی دانم چه صبری داشتن خانواده ،بعد نوبت به خانواده میرسید برای صدمه های مالی وشخصیتی ابروریزی هایی که انجام می دادم به علت اجبار، بعد هم به فامیل ونوبت بعد به محله ام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، داراب م ، admin.a ، ssaeedg ، ناظر14
اول ب خودم:بدنم اُفت کرده بود و ضعیف شده بودم و کم کم شاهد آب شدنم بودم،ظاهرم داغون شده بود و دندونام از بین میرفتند و چهره‌ام تغییر کرده بود،و جای سوزن سرنگ هنوزم اگرچه خیلی جزئی ولی معلوم هست در دستم و ...
خانواده و نزدیکان:صدمه‌های مالی و شخصیتی و آبرو ریزی،دلهایی ک شکسته‌ام،ضربه‌های روحی و روانی،مورد ضرب و جرح هم شده صدماتم ک واقعا افسوس میخورم و متاسفم
به اجتماع و دیگران چون تحت تاثیر مواد بودم و افکار بیمار گونه داشتم و.‌.. کلا کار معتاد صدمه زدنه حتی بر خلاف میل باطنیش یا ناخواسته چون تسخیر بیماریه بواسطه ی مواد.......
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، Darush sistan ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۱۸ عصر)admin.a نوشته است: سوال 5 : ایا در زمان مصرف به خود یا دیگران صدمه فیزکی و جسمی رسانده ام ؟
بله: من صدمات زیادی ازلحاظ جسمی ، فیزیکی و حتی روحی ، روانی زده ام و اولین صدمه ای که زده ام به خودم بود و با مصرف مواد مخدر صدمات زدنم به دیگران شروع شد طوری که هیچ ارزشی براشون قائل نمی شدم زمانی که از حد و مرز مصرف مواد مخدر گذر کردم صدماتم زیاد شدن دیگر از اون نقطه عجزم خارج شدم وجودم پر از خودخواهی ، خودمحوری شکل گرفته بود و وقتی اجبارهای مواد مخدر به سراغم آمدن صدمات سنگینی به دیگران وارد می کردم فکر ذکرم شده بود تهیه کردن مواد و مصرف آن و اصلان به عواقب کاری که می خواستم بکنم فکر نمی کردم که آیا این صدمه ای که وارد کردم موجب نابودی طرف مقابلم می شود یا نه و این ها ازثمرهای بیماری اعتیادم بود که به من دستور می داد که انجام دهم و چون از سلامت عقلم خبری نبود افکارم همیشه آدرس غلط را به من می داد صدماتی که زده ام بعد از خودم به خانواده ام ، اطرافیانم ، همسایه ها، دوستانی که باهاشون رابطه برقرار می کردم ، کسایی که باهاشون معاشرت می کردم وحتی به اجتماع وارگانهای دولتی هم سرایت کرده بود و وقتی که به خودم زوم می کنم می بینم که زندگیم پر ازذحوادث و صدماتی بودن که من بواسطه فعال بودن بیماری اعتیادم وارد کرده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan ، ناظر14
بله.
به سیستم گوارشی، ریوی، قلبی و عروقی و مغزم صدماتی وارد کردم.
بر اثر مصرف با ضرب و شتم جراحاتی به خودم و دیگران وارد کردم.
بر اثر نشئگی تصادف جرحی داشتم.
مسمومیتهای مواد که منجر به اوردوز میشد.
خودزنی ها و خودکوشی
گلاویز شدن با دیگران که با زد و خورد و خونریزی همراه بود و ...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan ، ناظر14
بله.بیشتر از هرکس بخود صدمه زده ام،شادابی چهره ام از بین رفت،دندانهایم فرسوده واز بین رفتند...

با مصرف مواد با هم بازیانم باعث شدم آنها نیز به خود صدمه بزنند،پیشنهاد مصرف فلان دارو  و جایگزین کردن آن با فلان مواد باعث میشد صدمات غیر مستقیمی به اطرافیانم وارد کنم..
پاسخ
درمورد صدمه زدن به دیگران وخانواده در الویت است.
بافحاشی کردن وکتک کاری که امروز هم ازروی عصبانیت هنوزهم انجام میدهم.
امروزهم با اوج گرفتن بیماری,پشت بهبودی پنهان شده ام
به خودم مجوزمیدهم ,هرکاری که دلم بخواهدانجام بدهم.
چیزی که امروز,سد راه من درزندگی میشود,طبق دعای آرامش,
یابایددنبال آرامش یاپذیرفتن,
یاشهامت رهاکردن را داشته باشم.
دانش زمانی بدست می آید که ازدیگران تجربه بگیرم.مطالعه درراستای بهبودی داشته باشم.
وقتی تصمیمات دیوانه وار میگیرم 
عجولانه تصمیم میگیرم ,مشارکت سالم نمیکنم.خارج ازتجربه راهکار میدهم که باعث خسارت جسمی وفیزیکی به خودودیگران میشود
پاسخ
سوال در قدم دو برای من یعنی از زاویه نداشتن سلامت عقل به سوال نگاه کردن است

وقتی از این زاویه نگاه میکنم احمقانه ترین کارم این بود که مدام مصرف میکردم وواقعیت این صدمه رو انکار میکردم
دندانها خراب شد گفتم از کمبود کلسیم بدن است چهره ام سیاه شد گفتم از افتاب شدید وقیافه ام ضایع شد گفتم از بیماری کبد وکلیه است
گفتن پس برای اینها برو دکتر هی امروز وفردا کردم
وهمینطور ال ماشاالله
برای دیگران هم بخاطر مواد ومصرف وجای مصرف وکم بودن جنس دودله بازی ووووبا ساقی ومعتادهای دیگه ودوستان مصرف همیشه دعوا ونزاع وخسارت داشتیم حالا یا کتکم میزدند ویا کتکی میزدم

با خانواده وبچه هام
خمار بودم میزدمشون
پول نداشتم دعوا میکردم باهاشون وووو
اینها همه از نداشتن سلامت عقل واگاهی از واقعیت اعتیاد بود
پاسخ
با سلام....
شاید اینکه سوال اول صدمه به خود را آورده میخواهد بگوید ما بیشترین صدمه را اول به خودمان زده ایم. صدماتی که شاید بعضی از آنها اصلا قابل جبران نیست صدماتی که به جسم و روح و روانم زدم بیشمار است من ترحیح میدهم از امروزم و صدماتی که امروز میزنم بگویم زمان مصرف برای من وقتی ست که اعتیادم فعال است و از نقصهایم مصرف میکنم مثلا مشکلات کاری را به خانه میبرم و باعث آسیب روانی ، ترس ، استرس ، و نگرانی خانواده ام میشوم بخاطر لذت طلبی جنسی به خودم و همسرم صدمه میزنم یا گاهی غیبت و قضاوت من در مورد دیگران باعث میشود آنها با هم در گیر شوند امروز با تغذیه نامناسب و پرخوری به خودم و اطرافیانم صدمه میزنم گاهی نسبت به طبیعت که حق همگان است با بی تفاوتی صدمه میزنم.
مثلا صدماتی که به اعتقادات و ارزشها و باورهای خودم و دیگران زدم بعدها باعث صدمات فیزیکی شد مثل مواقعی که به دیگران میگویم از هیچ چیز نترس برو جلو.
بعضی از رفتارهای ناشی از عدم سلامت عقل دیروزم باعث لطماتی شده که امروز با آنها درگیرم و رفتارهایی که امروز میکنم در آینده با آنها درگیر خواهم بود.
این سوال هم اشاره به تصمیمات دیوانه وار ما دارد که ریشه در عمق باورهای پوسیده ما دارد که هنوز بهبودی به آنجا نرسیده و در برابر مسائل عکس العملهای افراطی از خودم نشان میدهم مثلا پیشنهاد میدهم اختلافات درون NA را به دادگاه بکشانم و دو دستگی عمیق ایجاد کنم و به دنبال آن خیلی ها آسیب ببینند.
پاسخ
سلام
مصرف من کلا خسارت به خودم و دیگران بود.خسارتی مانند از بین بردن سلامتی و بیمار کردن بدنم و خسارت جسمی که هنوز هم به دنبال درمان آن هستم.در رفتارهایم با دیگران نیز به همین صورت خسارت زده ام.
پاسخ
بله ترکش های بیماری اعتیادم برای خودم صدماتی از جمله شب نخوابی های طولانی که باعث توهمات وحشتناک برایم شده بود ، خرابی دندان ها ، خرابی روده هایم به طوریکه که نمی توانستم ادرام را نگه دارم، ضعیف  شدن بینایی ، ریزش شدید مو هایم، آسیب به کبدم  و دیگر صدمات به اعضای داخلی بدنم و همچنین برای نزدیکانم آسیب جسمی ناشی از کتک کاری همسر و مادرم ، خرابی ریه فرزندانم به خاطر مصرف در کنار آنها، دیابت عصبی فرزندم که ناشی از درگیریهای متعدد در خانواده و رعب و ترسی که این توهمات به همراه داشت که برخی از این صدمات جسمی تا اکنون نیز وجود دارند
پاسخ
 سپاس شده توسط آرین ی ، حـمـیـد ، ناظر14
سوال 5 : ایا در زمان مصرف به خود یا دیگران صدمه فیزکی و جسمی رسانده ام ؟(قدم۲)
من همیشه در حال صدمه زدن یا خوردن بودم ،چون سلامت عقل نداشتم ،چون مصرف مواد عقل من را تحریف کرده بود، چون قدرت تشخیص نداشتم.
من جسمم نحیف ،لاغر و مثل اسکلت از هم پاشیده  شده بود ولی باز دست ازمصرف برنمیداشتم .
من هیچ ارزشی برای جسم خودم قاعل نبودم ، دیگران که دیگه اصلا برام مهم نبود که بدلیل عدم سلامت عقل من چه بلایی سرشان بیاد یا نیاد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، mehdi9666 ، ناظر14
سلام 
مصرف مواد بدون خسارت نداریم.بله من از نظر جسمی بیمار هستم و این از عوارض سابق مانده .از پسرم دور بودم و زندگی ام را جدا کرده بودم و...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، mehdi9666 ، ناظر14
خیلی زیادتصادف بخاطرنشعگی مستی خماری بی احتیاطی
زن وبچه ام رازمان خماری کتک زده ام
توخیابون شرمیشدم ودعواراه مینداختم
ک حتمافیزیک من وطرفدمقابلم
اسیب میدید درمدرسه بهمین صورت
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، mehdi9666 ، یاسی ، ناظر14
بله تصادفهای پی درپی توخونه موادوسیگارمصرف کردن
واسیب به جسم وروان وشخصیت دیگران زدن
مصرف الکل وقرص که سلامتی معده ودندوناموازبین برد
بخاطرنعشگی ومستی کتک کاری وصدمه بخودم ودیگران
خرحمالی الکی وبیش ازتوان که کمرمونابودکردو...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، mehdi9666 ، یاسی ، ناظر۳ ، ناظر14
مسیر معتاد گونه از میان زندگی دیگران میگذرد وفهرست صدمات من در صول زمان مصرف و بهبودی به خوبی بیانگر این صدمات است هر کونه مصرف یعنی خود ازاری و خود ازاری باعث دیگر ازاری رمیشود مصرف بدترین نوع رفتار است که کسی میتواند در مورد خودش داشته باشد مصرف روان وذهن را مختل میکند و دیگر قدرت تفکر وجود ندارد
و در ان زمان دیوانه وار به خودو دیگران اسیب میزنم و این اغاز شکنجه گری من است و 
دیگران و دوستان را مورد هجوم وحشیانه تفکرات وعملکرد من قرار میگیرند   
در کل هر مصرفی من را دچار افراط میکند مصرف توهم کنترل خود و دیگران برایم می اورد و باعث اسیب میشوم  Heart Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14 ، حـمـیـد
 درود
 بله
 مصرف برای خودم صدمات زیادی داشت و برای دیگران خسارت.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر۳ ، ناظر14 ، حـمـیـد
بله خودم ک معده پوکی استخوان نداشتن دندان ضعیفی بنیه وتوان ریه های داغون پیری زودرس دیسک کمروگردن و

..وبدیگران هم توجه نکردن بخوردوخوراک خانواده دعواکتک کاری تصادف
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر۳ ، ناظر14 ، ناظر۱۶ ، حـمـیـد
 سلام
بله
خود مصرف مواد مخدر خسارت فیزیکی بود. 
خسارت مستقیم به بدن و زندگی ام بود. در همین اثناء به واسطه رفتارهایی از روی مصرف مواد مانند پرخاشگری و عصبانیت قطعا خساراتی را وارد کرده ام که گاها هنور جبران نکرده ام...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان