امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : ایا در زمان مصرف به خود یا دیگران صدمه فیزکی و جسمی رسانده ام ؟
با سلام....
شاید اینکه سوال اول صدمه به خود را آورده میخواهد بگوید ما بیشترین صدمه را اول به خودمان زده ایم. صدماتی که شاید بعضی از آنها اصلا قابل جبران نیست صدماتی که به جسم و روح و روانم زدم بیشمار است من ترحیح میدهم از امروزم و صدماتی که امروز میزنم بگویم زمان مصرف برای من وقتی ست که اعتیادم فعال است و از نقصهایم مصرف میکنم مثلا مشکلات کاری را به خانه میبرم و باعث آسیب روانی ، ترس ، استرس ، و نگرانی خانواده ام میشوم بخاطر لذت طلبی جنسی به خودم و همسرم صدمه میزنم یا گاهی غیبت و قضاوت من در مورد دیگران باعث میشود آنها با هم در گیر شوند امروز با تغذیه نامناسب و پرخوری به خودم و اطرافیانم صدمه میزنم گاهی نسبت به طبیعت که حق همگان است با بی تفاوتی صدمه میزنم.
مثلا صدماتی که به اعتقادات و ارزشها و باورهای خودم و دیگران زدم بعدها باعث صدمات فیزیکی شد مثل مواقعی که به دیگران میگویم از هیچ چیز نترس برو جلو.
بعضی از رفتارهای ناشی از عدم سلامت عقل دیروزم باعث لطماتی شده که امروز با آنها درگیرم و رفتارهایی که امروز میکنم در آینده با آنها درگیر خواهم بود.
این سوال هم اشاره به تصمیمات دیوانه وار ما دارد که ریشه در عمق باورهای پوسیده ما دارد که هنوز بهبودی به آنجا نرسیده و در برابر مسائل عکس العملهای افراطی از خودم نشان میدهم مثلا پیشنهاد میدهم اختلافات درون NA را به دادگاه بکشانم و دو دستگی عمیق ایجاد کنم و به دنبال آن خیلی ها آسیب ببینند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 5 : ایا در زمان مصرف به خود یا دیگران صدمه فیزکی و جسمی رسانده ام ؟ - توسط بَرمک - ۱۳۹۹/۶/۱۶، ۰۵:۲۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان