امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8 : از چه راه های نداشتن سلامت عقل به من می گوید که چیزی خارج از خودم می تواند م
سوال 8  ـ  از چه راه هایی نداشتن سلامت عقل به من می گوید که چیزی خارج از خودم می تواند مرا کامل کند و مشکلاتم را حل نماید ؟ مصرف مواد مخدر ؟ قمار ، غذا خوردن ، یا سکس ؟ یا چیزهای دیگر ؟
یکی از مشخصه‌های بیماری من داشتن خلأ‌هایی است که می‌خواهم با چیزی از خارج ، آنها را پر کنم.
 بیماریم با جابجا کردن علت و معلول می‌خواهد دیگران یا هرچیزی خارج از خودم را علت تمام مشکلاتم نشان بدهد.
من همیشه از خود واقعی ام فرار کردام و خودم را ، خارج از خودم جستجو کردام.
معمولاً به دنبال ترمیم احساساتم و پر کردن خلأهای درونم با روش صحیح نیستم ، می‌خواهم با مواد مخدر، قمار ، کلوپ بازی ، شهوترانی ، کنترل دیگران یا هر چیز دیگرآن را پر کنم. این مشخصه  نبود سلامت عقل است ، در واقع بیماری اعتیاد می‌خواهد مرا دور بزند یا اینگونه بگویم وقتی با بیماری زندگی می‌کنم و خودمحورانه عمل می‌کنم بدنبال دور زدن خودم هستم . یعنی با تکرار اشتباهات گذشته همان دیوانگی اعتیاد زندگی کرده به دنبال نتیجه درست هستم که مصلماً نتیجه ای جز خرابی مجدد برایم نخواهد داشت.
اینجا باید کمک بخواهم ، دست از اراده شخصی بردارم یعنی خودمحوری را کنار گذاشته دنبال بازگشت سلامت عقل ، با مشورت و اصول انجمن باشم .
HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 8 : از چه راه های نداشتن سلامت عقل به من می گوید که چیزی خارج از خودم می تواند م - توسط hosseinheydari84 - ۱۴۰۲/۴/۲۰، ۰۹:۵۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان