امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 19 : بعضی از چیزهای که قدرتمند تر از خودتان هستند را نام ببرید ؟
سوال 19 : بعضی از چیزهای که قدرتمند تر از خودتان هستند را نام ببرید ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بیماری اعتیاد ، مواد مخدر ، وسوسه ، شهوت و امور نفسانی همگی از من قوی ترند و برای مقابله با اینها نیازمند نیروی برتری مثل انجمن ، جلسه ، برنامه ، راهنماو ........که تا وقتی به اینها وصل هستم از کاری از گروه اول و بیماری اعتیاد بر نمی آید
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، b.d ، ناظر2 ، ناظر10
چیزهای که قدرتمند تر از من هستند به دو دسته تقسیم میشوند ..منفی ها و مثبت ها
 مثبت ها : نیروی برتر که در غالب 12 قدم با ان اشنا می شویم
گروه راهنما مشارکت نشریات تجربه اعضای دیگر
 منفی ها : بیماری اعتیاد
مواد مخدر سیگار افکار و احساساتم جنس مخالف وابستگی شهرت طلبی - غذا خوردن پول پرستی مصرف کننده و نواقص
 نیروی برتر کیست : هر چیزی که در مسیر بهبودی به من کمک کند . نیروی که اشتیاق مصرف مواد مخدر را از من گرفت .- نیروی برتر از نیروی اعتیاد نیروی که در من امید و انگیزه ایجاد میکند و به من ارامش می دهد مرا از اشتغال فکری رها می سازد نیروی که می تواند سلا مت عقل را به من باز گرداند نیروی است عاشق تر .مهربان تر .وبرتر از خودم
و پیام سوال اینست که من باید قدرتمند ترین نیرو را برای خود انتخاب کنم و از برای برگشت سلامت عقل بهره ببرم 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، b.d ، ssaeedg
در انجمن : جلسه ، راهنما ، قدمها و سنتها ، نشریات ، خدمت و ... اما در جامعه خانواده ام چون زندگیم در بین اوناست که ارامش و شور و نشاط رو به من هدیه میدن و از تنهایی در میام ..
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، b.d ، ناظر10
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۲۷ عصر)admin.a نوشته است: سوال 19 : بعضی از چیزهای که قدرتمند تر از خودتان هستند را نام ببرید ؟ 
شهوت.مادیات.نواقصی مثل کنترل قضاوت بدبینی پرخوری ادعا غرور منیت ((مواد مخدر ))فکر کردن به جنس مخالف خاطرات
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، b.d
• بیماری اعتیاد ،مواد مخدر ، افکار بیمارگونه، شهوت طلبی، مصرف‌کننده ، از لحاظ اقتصادی و مالی پول ،و هر چیزی که در برابرش عاجزم . . .

• گروه و جلسه اصول و انجمن در مسائل بهبودی راهنمایم اصول دوازده قدم نیروی برتری که با استفاده از این قدم ها آگاهانه تر خواهم شناخت که همان شعور مطلق یعنی خداوند است خدا کیست همان است که درون من است بهتر و مهربان تر از منظر هوشمندتر از من می باشد و من می‌خواهم به او برسم  تا ادغام بشوم.
 مثل قطره ای که به اقیانوس میرسد تا وقتی قطره است ک تنها باشد ولی زمانی ک به اقیانوس وصل میشود دیگر اقیانوس میباشد چون ادغام شده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mohsen1365g
من به دلیل بیماری اعتیاد و نداشتن سلامت عقل همیشه احساس می کنم که قویتری از من وجود ندارد و من عقل کل هستم و این ریشه در بیماری من دارد.
در حالیکه با کارکرد قدم ها خصوصا قدم دوم به این درک رسیده ام که من هیچ قدرتی ندارم و دو نیروی مثبت و منفی در درون من وجود دارد که در مسیر هر کدام بیفتم از من قویتر هستند.
نیروی مثبت همان بهبودی و نیروی منفی همان بیماری است.
بنابراین من هر زمان در مسیر بهبودی بیفتم نیروهای قویتری از خودم مثل؛ جلسات ، دوستان بهبودی ، کارکرد قدم ، راهنما ، مشارکت صادقانه ، نشریات ، ارتباطات سالم و ...مرا به سمت و سوی پیروزی و زندگی درست سوق می دهند.
و هر زمان در مسیر بیماری بیفتم نیروهای منفی قویتری از من مثل؛ شهوت ، موادمخدر ، دوستان مصرف کننده ، هوای نفس و ...زندگی مرا به سمت و سوی نابودی هدایت و موجب شکست من می شوند.

نتیجه اینکه؛ بیماری انسان را به حد حیوانی تنزل و بهبودی انسان را به حد انسانیت ارتقاء می دهد
پاسخ
هر عامل قدرتمندی که منو به سمت نابودی بکشونه نیروی برتر منفی محسوب میشه. مثال:
بیماری اعتیاد
نواقص شخصیتی
الکل، موادمخدر و ....
افکار غبارآلود
مکان های مصرف
شرایط وسوسه انگیز
دوستان مصرف کننده

و هر نیرویی که بتونه در مسیر بهبودی راهنما و پیش برنده باشه و کمک کنه تا به سمت آزادی در حرکت باشم نیروی برتر مثبت تلقی میشه. مثال:
بهبودی
اصول روحانی
نشریات انجمن، دعا، سکوت، مشارکت در خدمات
تجربیات راهنما و دوستان در حال بهبودی
جلسات و مکانهای مقدس
پرهیز از شرایط مصرف
کسانیکه چیزی مصرف نمی کنند.
پاسخ
جواب این سوال ساده است . بدون شک اعتیاد ما یک نیروی منفی و برتر از خومان بود . اعتیاد ما را به طرف نداشتن سلامت عقل سوق داده بود . حال به چیزی نیاز داریم که با این نیروی منفی به مبارزه برخیزد . نیرویی که حداقل به قدرتمندی اعتیادمان باشد .
پاسخ
مواد مخدر و الکل و قرص از من قوی تر هستن چون من در مقابل اینها عاجز و تسلیم هستم و پرداخت بهای اولین دود و پیک و قرص رو ندارم

آدمای عادی از من قدرتمند تر هستن چون من ی بیماری دارم و اونا ازش نا آگاه هستن و هرگاه داخل جنگی بشم با اونا بازنده ام درسته ابزار هایی دارم ولی باز هم بازنده هستم
پاسخ
تجربه شخصی بخام بدم باید بگم من تو یه هرمی زندگی میکنم که در راس اون خداوند هست که توانای مطلقه و قدرتش بی کرانه،،
وبعد از اون هرکس یا هرچیز میتونه از من قدرتمندتر باشه، مثه جلسات،،راهنما،، چای آخرجلسه،،مکانهایی که حس خوبی اونجا دارم،،
ویا مکانیک ماشین وقتی تو بیابون ماشینم مونده اون تو زمینه مشکل پیش رو قدرتمنده،،یا دکتر وقتی از درمان مریضیم عاجزم،،معلمم وقتی توان حل مسئله ای رو ندارم،،همونطور که ما منحصر به فرد هستیم در کار خود دیگران هم هستن،،ما باید بدونیم و متوجه باشیم تمام علوم رو نمیدونیم و علامه نیستیم و واسه زندگی راحت داشتن متکی به نیروی قدرتمند خداوند و دیگر همنوعان هستم،،
پاسخ
با سلام....
بهتر است چیزهایکه زورشان و اثرشان بیشتر از توانایی خودم میباشد را به دو گروه ۱-پیش برنده بسمت بهبودی ۲-عقب برنده به سمت اعتیاد تقسیم کنیم تا بیشتر آگاه شویم.
پیش برنده در راستای بهبودی:مشارکتهای صادقانه ایی که برای خودم و خداوند میکنم-راستی و درستی هنگام نوشتن قدمها-مشورتهایکه فقط به نیت آگاهی تغییر خودم انجام میدهم-خدمت فقط برای خدمت-کودکان-پایبندی سنتها و مفاهیم-مثلا جایکه لازم نیست گذشت کنم ولی گذشت میکنم-گروه-جلسه-گارگاههای آموزش و وووووو

عقب برنده در راستای اعتیاد:وسوسه-وابستگیهای خارجی-غیبت-افکار معتاد گونه ایی که من آنها را تبدیل رفتار میکنم-پرخوری-تغییر دادن دیگران-سیگار-ترسها-حفظ افکار بحرانزا-پول و شهرت-رفتارهای اجباری-نواقص اخلاقی-احساسات برانگیخته شده
این سوال پیامش اینستکه در حوالی من چیزهای زیادی وجود دارند که قدرتشان از من بیشتر است انتخاب با من است.
پاسخ
سلام
مواد مخدر و الکل جزو اصلی ترین ها بودند.حال جلسه و راهنما بزرگترین برتر های من هستند در کنار آن قدم ها و نشریات و نیز دوستان بهبودی و تحربیات آنها از من قدرتمند تر هستند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
قدرتمند تر از خودم مواد مخدر، بیماری اعتیادم ، و افکارم  اگر که در بهبودی نباشم  نواقصی که دارم مانند ترس و ناامیدی،خود کم بینی و ناسپاسی ، شهوت طلبی و لذت جویی ، بی مسؤلیتی و تنبلی  هستند و قویتر از بیماری برایم امروز شرکت در جلسات انجمن و  مشارکت صادقانه اقرار به عجز کردن و اعلام بی قدرتی کردن و در خواست کمک و راهنمایی خواستن از نیروی برتر، داشتن باور و ایمان و اعتماد و امید به نیروی برتری که مرا پاک نگه داشته و حضور در جلسات دارد و داشتن ارتباط آگاهانه با مراقبه و زانو زدن و دعا کردن مرتب با او  ، نوشتن تراز و نامه به خداوند، فقط برای امروز زندگی کردن با اصول، سپردن و رها کردن پس از اقدام و عمل داشتن، تماس با راهنما و دوستان بهبودی ، نشریات خواندن و اجرای قدمها در زندگی روزانه،  خدمت کردن است  بطور کلی اصول روحانی برنامه را عمل کردن است  
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

قدم کار کردن به من کمک می کند تا وسوسه از من گرفته شود وقدرت بیشتری به من در مسیر بهبودی می دهد.خواندن نشریات انجمن به من کمک می کند تا حرفهایم هدف داشته باشد...
پاسخ
گاهی، زندگی رو جدی گرفته بودیم، از یک جوان شاد و سرزنده به میانسالی رسیدیم، حالا بایک پیام از عزیزانمان آرام و خوشحالیم، یک دوست آنسوی خط، انرژی مثبت حاصل از این روز تقدیم به تو
دوست من خوش آمدی
پاسخ
دنیای من دنیای قدرت وبی قدرتیست که عجزیاناتوانی
دربرابردرک دنیای واقعی است میزان دنیای قدرت من
محدودتربودوچیزی مثل موادالکل و....وحالادعاگروه نشریات
تجربه دوستان خدمت وراهنما اموزش پذیری
مشارکت واقراران رابزرگترکرده
اصول روحانی مثلدصبرفروتنی پذیرش 
صداقت ....نیروهای مثبتی هستند
که بسیاربزرگترازمنند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام
مواد مخدر و وسوسه- بیماری شامل نواقص- نیروی اراده درونی من- راهنما -جلسات بهبودی- نشریات انجمن معتادان گمنام
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
برخی چیزهایی که قدرتمند تر از من هستند: خدا -مرگ - تولد - اعمال و تصمیم هایی که در زندگی می گیریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
میتونم بگم اراده خداوندوسوسه هاموادمخدرقدرت شهرت ثروت نواقص افکارمرگ الکل قرص ودرکل میشع بگی عجزیعنی داشتن دنیای بی قدرتی هرچیزوهرکسی که من نتونم عوض یاتغییرش بدم جزودنیای بی قدرتی منه وازمن قدرتمندتره بیماری اعتیاد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سوال 19  ـ  بعضی از چیزهای که قدرتمند تر از خودتان هستند را نام ببرید ؟

برای من نیروی برتر نیرویی است که در اولین گام اشتها و میل به مصرف را از من گرفت . نیرویی که قدرتمندتر از اعتیاد من است و با رهنمودهایش نیرو ، انگیزه ، امید ، آرامش و عشق را به من انتقال داده تا بتوانم من هم توانمند شده در مسیر بهبودی از اعتیاد قرار بگیرم و بدون مصرف مواد مخدر زندگی‌ بهتر از دیروزم را تجربه کنم .
امروز برای من نیروهای قدرتمندتر جلسات ، اصول 12 قدم معتادان گمنام ، راهنما ، تجربیات اعضاء و نشریات هستند .

HH
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان