امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23 : نیروی برتر من چه مشخصه های ندارد : ؟
با سلام....
تعریف نیروی برتر(تجربه شخصی من)
هر چیزی یا کسی یا شیئی که در من تاثیر بگذاره و از درون منرا وادار به واکنش کند (چه مثبت و چه منفی) نیروی برتر نامیده میشه.
این سه سوال را میتوان از دو جنبه به آن توجه کرد

۱-آنچه که از نیروی برتر میفهمیم و میگوییم
۲-آنچه که با نیروی برتر به آن عمل میکنیم

در هر قدمی و در بعضی قسمتها هر سوالی زمینه ساز سوال بعدی ست در این سوال با توجه به سوال قبلی که پرسید چه شواهدی برای نیروی برتر دارم،سوال میخواهد ببیند آیا متوجه این مسئله هستم که یه نیروی درونی ما را به جلو میبرد بدون اینکه بتوانیم خیلی خوب آنرا احساس کنیم یا شناسایی کنیم یا کنترلش کنیم.
به همین خاطر در این سوال و سوال بعد میخواهد ببیند نیروی درونی من به کدام سمت مرا میبرود در واقع آن نیرویی که برایمان در حال کارکرد است.اگر در حال عملکرد به اصول روحانی قدم دو هستیم میتوانیم بگوییم: دروغ نمیگویم، ظلم نمیکنم، با خانواده و محیط کار با انصافیم خدمت را فقط برای خدمت انجام میدهیم، بیماریمان اقرار میکنیم و حال خوبی داریم.
و اگر در حال چهار نعل به سمت اعتیاد هستیم میتونیم بگوییم آزار میدهیم ،خسارت میزنیم ،تنبلی میکنیم ،پول و روابط سالم نداریم و غیره.
با توجه به ماهیت NA که بر اساس کمک به معتاد و رشد و سازندگی بنا شده نیروی برتر هم با همین ماهیت که سازنده است عامل رشد است توانمند است بنا شده تا من به آن ایمان قلبی داشته باشم که اگر از نیروهای مثبت و سازنده برتر استفاده کنم قطعا اعتیادم در لحظه متوقف میشود.
اینجا صحبت از نیروی برتر و شناخت نا و کاربری ما از این نیرو ست به سوال ۱۹ که توجه میکنم متوجه میشوم کتاب میخواهد مرا متوجه نیروهای اطرافمان و شاخصه های آنها کند و به من حق انتخاب بدهد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 23 : نیروی برتر من چه مشخصه های ندارد : ؟ - توسط بَرمک - ۱۳۹۹/۷/۱۱، ۰۵:۴۵ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان