امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 26 –چه تغییراتی در افکار و رفتار من نیاز است تا سلامت عقل به من باز گردد؟
سوال 26 چه تغییراتی در افکار و رفتار من نیاز است تا سلامت عقل به من باز گردد؟
پاسخ
اول بپذیرم که سلامت عقل ندارم وتمایل داشته باشم به برگشت سلامت عقلم میل به تغییرپیداکنم وافکارمخرب وبیمارگونه راازخودم دورکنم وموادمخدرالکل وچیزهای بیرونی مصرف نکنم تسلیم باشم ودریچه افکارم رابازنگه دارم دست ازخودمحوری وتنبلی بردارم مثبت اندیش وسازنده باشم سریع درقضاوت نروم(قبل از قضاوت درکنترل وسرزنش میرویم) دوراندیش باشم وقبل از انجام کاری عواقب آنراببینم بپذیرم که اشتباه میکنم کارهایی که زیر بنایش لذت طلبی و زیاده خواهی وافراط است را انجام ندهم فروتنی وتسلیمم دربرابر اصول بیشترشودتامحاسن خوب دیگران راهم ببینم ودرنهایت از زاویه بهتری به زندگی نگاه کنم برنامه ریزی داشته باشم والویت هاراتشخیص بدهم واجازه ندهم افکارم سریعا به رفتارم تبدیل شوندباکارکردن قدمها به یک تعادل نسبی میرسیم:
پاسخ
دست برداشتن از باورها و اعتقادات غلط و قدیمی عوض کردن نوع نگرش طلب کارانه ام به دنیا و دید همسانی داشتن تغییر رفتار به جای تغییر نگرش نسبت به واقعیت تسلیم شدن به اصول برنامه و راهنما باید بدانم که خیلی از چیزها موقعیت رشد ما نیست و فقط یک دام است مشورت کردن قبل از اقدام و عمل قبل از هر اقدام از خود سوال بپرسم که ایا لازم است -
پیام سوال : من باید افکار و رفتار و باور قدیمی خود که تا کنون برایم کار نکرده است را عوض کنم مثلا : خدا انتقام گر است
بکش تا زنده بمانی همه می دزدند پس من هم می دزدم همه می خواهند از من سواستفاده کنند و غیره را دور بریزم و با استفاده از اصول روحانی و راهنما و و مشورت تمرین به تغییر رفتارهاو افکار خود می کنیم - که به مرور تعهدات فکری و سلامت عقل شروع می شود بعد از مدتی در بهبودی بودن متوجه می شویم ما در تغییرات اساسی در افکار خود عاجزیم و فقط می توانیم با تمرین و انجام رفتارهای سالم یواش یواش و اهسته به سلامت عقل و فکر سالم برسیم 1- اجازه ندهم افکارم من را وارد بازیهای فکری بکند -2-دست از باورهای غلط و اعتقادات  معتادگونه بردارم 3- الگوهای قدیمی را عوض کنم 
پاسخ
رفتار من برگرفته از افکارم می‌باشد، پس دریچه افکار خود را می گشایم و باورهای اصولی و سازنده را جایگزین افکار و عقاید و باورهای غلط و اشتباه می کنم.

لازمه این امر رعایت اصولی همچون روشن بینی، تمایل ،صداقت خالصانه ،پذیرش، فروتنی و غیره می باشد .

اگر خواهان رشدم پس باید تغییر کنم.

باید کاملاً تغییر کنم و طبق این اصول زندگی کنم و بیاندیشم و رفتار کنم.
یعنی زندگی به روال برنامه...
پاسخ
نا امید نشدن در مشکلات زندگی  - بعضی از مسائل عادی و اتفاقات روزمره رو مشکل به حساب نیارم -   فکری که به سرم میزنه سریع عمل نکنم - در همه شرایط حفظ پاکی ..
در برابر هر چیزی که عاجزم عاجزانه رفتار کنم - رفتار هایی که به ضرر خودم  و باعث ضرر و آسیب زدن به دیگران میشود رو شناسایی کنم و از انجام آنها پرهیز کنم ..
پاسخ
اولا ما باید بدانیم چرا سلامت عقل نداریم؟
چون من فردی احساسی و عجول هستم و هرگز برای انجام کارهایم تحمل نمی کنم و عجله هستم بنابراین بهترین کار برای برگشت سلامت عقل مشورت کردن است که همین مشورت جلو عجله کردن برای انجام کار را از ما می گیرد .
و اینکه ما باید اول افکارمان تغییر کند تا رفتارمان نیز تغییر کند.

اما تغییراتی که برای برگشت سلامت عقل لازم است؛ مشورت کردن ، عجله نکردن برای انجام کارها، روشن بینی ، صداقت با خود ، درست فکر کردن ، استفاده از تجربه دیگران ، افکارم نباید در گذشته و آینده سیر کند خیال پردازی و رویا پردازی نکنم ، واقعیتهای زندگی را صحیح و صادقانه برسی می کنم ، افکارم نباید تابع بیماریم باشد ، دیگران را درک و بپذیرم و به جای آنها تصمیم نگیرم...

اینها ممکن نیست مگر با کارکرد قدم ، شرکت در جلسات ، رابطه با راهنما و در چارچوب زندگی کردن امکان پذیر است.

ما باید برای برگشت سلامت عقل صبور باشم.

پذیرش خود به عنوان دارا نبودن سلامت عقل و یک انسان بودن موجب می شود که مشورت کنم ، در جلسات شرکت کنم ، خدمت کنم یعنی موجب می‌شود که برای تغییر افکار و رفتارمان گام برداریم -- ما امروز هر گامی مثبتی بر می داریم برای برگشت سلامت عقل در ما است.
پاسخ
تغییر در نوع نگرش با باز گذاشتن دریچه افکار به روی ایده های نو و پاکسازی عقاید کهنه و پوسیده با تمرین اصل روشن بینی و متلاشی کردن مثلث خودمشغولی.

دست برداشتن از رفتارهای خودمحورانه و خودخواهانه با باز گذاشتن دریچه قلبم به روی عشق و محبت و تمرین اصل خویشتن پذیری و خیرخواهی.
پاسخ
ما در می یابیم که به همان گونه که از دست دادن جنبه های فکری و حس تناسب ، نشان دهنده نداشتن سلامت عقل است ، به همان نسبت روشن بینی و داشتن حس تناسب و تعادل در تصمیم گیری شاهدی بر برگشت سلامت عقل ما می باشد .
پاسخ
تمام رفتارهای زشتی ک در گذشته داشتم باید فاکتور بگیرم تا عوض شم..ینی خسارت نزنم ..دروغ نگم ..ماسک نزنم...خدمت کنم و...و...و...
وقتی من خود ب خود این کارارو انجام ندم خواه نا خواه ینی تغییر کردم و اون دید من نسبت ب گذشته عوض شده..وقتی دیدم عوض شده باشه ینی اون کله خراب و نداشتن سلامت عقل رو ندارم و کم کم اون سلامت عقل نسبی ک نسبت ب شعور و درک و فهم و آگاهی من رشد کرده ب همان گونه سلامت عقل بهتری پیدا میکنم
پاسخ
بله من وقتی با اصل روشن بینی که در قدم  یک یاد میگیرم  و با تمایل برای بهبودیم اقدام میکنم
صداقت بهترین گزینه است که من در قدم  یک به جدیت ان را به اجرا در میاورم    و اینها باعث تغیر زاویه دیدم خواهد شد  و میدانم دیگر برای هیچ تو جیه بهانه  انکار  دروغ   نا صداقی بکار نمیبرم   و همینها بذر   پاک مرا میکارد  بله دنیا  با ورهای غلط دوران مصرف لازم نیست 
 کی گفته   باید تا  لب گور مواد باشد 
 این باورها همه واهی پوچ است و فقط زائد  یک  فکر بیمار است که از رهای و ازادی و اسارت مواد میترسد  دنیای بدون هیچ مخدری هم و جود دارد
 جایگزینی باورهای درست به جایی باورهای غلط همان تغییردر افکار و رفتار من است که مرا انعطاف پذیر میکند  که دیدگاهم عوض شود و  من اماده بازگشت سلامت عقل شوم       و اینها همیشه از بدو ورود من به برنامه بعنوان شهود وجود دارد
پاسخ
با سلام....
مهمترین تغییر این است که یاد بگیرم همیشه بین افکارم و رفتارم یه سد ، مانع یا چیزی شبیه سرعت گیر ایجاد کنم تا فرصت کافی برای انتخاب درست داشته باشم.
شاید منظور سوال این باشد که به قول معروف( من آنچیزی هستم که به آن میاندیشم) یعنی من محصول افکارم هستم اگر بتوانم افکارم را تغییر دهم کم کم رفتارم هم تغییر میکند.با مشورت گرفتن برای مشکلاتی که بارها خواستم حلشان کنم ولی نتوانستم و هر دفعه یک نتیجه میداد(شکست)باید روش ارتباط گیری با همسر و فرزندانم تغییر دهم مثلا حکومت در خانه جواب نمیدهد.
اگر خطایی از اطرافیان دیدم قبل از هر واکنشی سریع کاغذ و قلم بردارم و ببینم آیا خودم همان خطا را دارم یانه؟ 
چیزی را بیکباره رد یا تایید نکنم . به گفته ها و شنیده ها سریع پاسخ ندم .افکار پوسیده و سابقه داری و کف خیابونی را کنار بگذارم و به ایده های جدید توجه و عمل کنم. به این باور برسم خانواده ام کارگران من نیستند. همیشه بیاد داشته باشم فرزندانم به اختیار خودشان بدنیا نیامده اند. اینها کمک میکنند تشخیص چه امروز باید چه تغییری در افکار و رفتارم داشته باشم.
یکی از تغییرات اینست که همیشه بیاد داشته باشم که من قبل از اولین بار مصرف معتاد بودم بعد از قطع مصرف هم معتاد هستم چون اصلا مواد مخدر مشکل من نبود اعتیاد به شکل های گوناگون در ذهن من شکل گرفته بود و امروز باید ذهنم را به آهستگی از هر چیزی که نشانه عدم سلامت عقل است پاک کنم.
پمفلت چرا اینجا هستم را بارها با خودم مرور کنم تا به ضرورت تغییر آگاه شوم.از قدم یک تا اینجا ببینم چه باورهای برایم کار نمیکند چه باورهایی برایم کار میکنند.

پاسخ
سلام
افکار و اعتقادات من بر اثر مصرف مواد و بیماری اعتیاد مشخصه هایی بیمار گونه دارد.من قبل از اقدامی اول باید این افکار را بیان کنم تا اعمال و اعتقادات من باید پیدا شود تا سلامت عقل در من نمایان شود.مشورت گرفتن هم کمک می کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، ناظر10 ، آریا داریوش
سعی می کنم طبق پمفلت فقط برای امروز عمل کنم افکارم را برروی بهبودیم متمرکز کنم یعنی خودم را در مراکزی که سلامت عقل در آنها جاری است قرار دهم مثل جلسات، تماس با راهنما ، داشتن مشورت ، و کارکرد قدمها ، و خواندن نشریات ، بودن با دوستان بهبودی  اینها همه باعث می شود افکارم در مسیر درست و مثبتی قرار گرفته  و در رفتارم نیز تاثیر گذاشته و تغییر حاصل شود و این فرایند را هر روز تکرار و تمرین کنم ، و با روشن بینی این مسیر را طی کنم یعنی دریچه افکارم را بازکنم تا روشنی بر آن بتابد و از عقاید و باورهای کهنه دست بکشم  و با برنده های انجمن باشم تا سلامت عقل من هم کم کم به من باز گردد همچنین دیگر با فکر خودم کاری نکنم و افکارم را روزانه اقرار و مشارکت کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
سلام
 من باید بتوانم بین خوب وبد را تشخیص دهم وبرای بهبودی ام سعی وکوشش نمایم.من باید برای احساسات خود راهی پیدا نمایم و برای تغییر باورهایم مسائل را از هم تمیز دهم.
پاسخ
افکارورفتارمن بعنواندمعتادزاییده باورهااعتقادات ووسوسهدهاست رفتارهایی افراطی عکس العمل ازروی خشم ترس وهراس وافکارم دردام وسوسه واجبار
برای برگشت بخودواقعی تمرکزروی قدمهاگفتن ازخوداقراروجلسه رفتن تمرین اصول روحانی وترازنامهدنویسی همراه دعابرای من بسیارکارامدبودوهمچنین برای امروزبودن وتمرکزافکارم برروی بهبودی خودم درضمن روابط هم دراین موردبسیارمهم است افرادی که پاکندوتمرکزشون روی خودشون وزندگیشونه نه بیماریشون
پاسخ
تغییرات در افکار و احساسات من نیازه تا رفتارم صحیح و با درصد خطای کمتری همراه باشه
اینکه از فکر اینکه بقیه باید منو درک کنن...حتما باید خواسته های منو اجابت کنن
چیزهای بیرونی مشکل منو حل میکنن و ......
تغییر در باورهای پوسیده زمان گذشته که منو به مصرف مواد رسوند پس باید اصلاح بشن
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان