امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 29 : کارکرد باقی قدم ها چگونه کمک خواهد کرد تا سلامت عقل به من باز گردد ؟
سوال 29 : کارکرد باقی قدم ها چگونه کمک خواهد کرد تا سلامت عقل به من باز گردد ؟
پاسخ
روزي که.من وارد انجمن دوازده.قدمي معتادان گمنام شدم هيچ شناختي نداشتم از نيروي برتر و بيماري اعتياد و هروقت حرف از سلامت عقل ميشد و نداشتن ان من سريعا جبهه ميگرفتم وميگفتم.من سلامتعقل دارم بعد از کارکردن قدم اول و وارد شدن به قدم دو متوجه شدم سلامت عقل نداشتم و تمامي کارهاي من در گذشته و اشتباهات امروزم به خاطر نداشتن سلامت عقل بوده.و کم کم به اين باور رسيدم که نيرويي فراتر از من و بيماري اعتياد وجود دارد که ميتواند سلامت عقل را به من باز گرداند و امروزه متوجه کارکردن تک تک قدمها و سوالات دربرگشتن سلامت عقل با کمک يک نيروي برتر از خودم در زندگي ام شده ام.و به اين اميد دارم که هرچي بيشتر به سمت جلوبروم و قدمها را جدي بگيرم ودر زندگيم پياده کنم و با مشورت کردن روز به روز اون سلامت عقل وبرگشت ان درون من هم شکل خواهد گرفت.هر قدم و هر سوال ميتواند به من کمک کند تا سلامت عقل به من بازگردد.
پاسخ
هر کدام از این قدم ها یک لایه از این بیماری را برایم باز خواهد کرد با کار کرد باقی قدم ها روشن بین می شویم تسلیم و  صداقت ما عمیقتر می شود ترسهایم کمتر می شود وقتی قدم ها را کار می کنیم به مرور قدرت تشخیص خوب و بد برایمان امکان پذیر می شود شناخت خودم .بیماریم . افکارم . احساساتم . رفتارم . گفتارم . کردارم . نواقص و اگاهی نسبت به نیروی برتر باعث برقراری رابطه درست با خودم خداوند راهنما و دیگران می شود به دست اوردن ابزار زندگی و رسیدن به بیداری روحانی فقط در کارکرد قدم ها امکان پذیر است اگر بهبودی و سلامت عقل را یک پازل در نظر بگیریم هر قدم یک تیکه از این پازل را تکمیل می کند -
پیام سوال : پس از کارکرد قدم دوم به تنهایی نباید من این توقع را داشته باشم که بطور کامل به سلامت عقل برسم بلکه کارکرد قدم دوم فقط مغز و شروع این فرایند است بیماری اعتیاد انقدر گسترده و لایه به لایه است که برای بهبودی از ان و رسیدن به سلامت عقل نیاز به همه قدم هاست 
پاسخ
من هر بار که سوالی را می نویسم و تاملی می کنم و پاسخ می دهم، آن مورد را در زندگی به اجرا می‌گذارم.
 و چون دریچه افکارم را باز گذاشته ام پس این اطلاعات جدید، جایگزین باورها و عقاید و طرز افکارِ غلط و اشتباهِ قدیمی می‌شود. 
 در قدم‌های بعدی مسلما با بخش‌های دیگری آشنا می‌شوم و اطلاعات جدیدی را جایگزین اطلاعات قدیمی می کنم.
تا الان که قدم کار کرده‌ام، با این چند سال ، تا این قدم، زندگی‌ام دگرگون شده است.
 پس در قدم‌های بعدی آگاهی‌ام بیشتر خواهد شد و نتیجه‌اش کاملاً مشخص است.
پاسخ
 به هر میزانی که رابطه من با دیگران خوب بشه به همان میزان در زندگی موفق تر هستم . کار کرد قدمها باعث شد که من با اعضای موفق و برنده ارتباط برقرار کنم و چیزهای زیادی از آنها یاد بگیرم و زندگیم تا حدودی تغیرات مثبتی داشته و مطمئنم با ادامه کارکرد قدمها با اعضای موفق و با تجربه تری آشنا میشوم و همین اتباطات باعث رشد و کسب تجربه های جدید و برگشت سلامت عقل من خواهد شد ..
پاسخ
هر یک از قدم ها بخشی از مرا ترمیم و قسمتی از بهبودی مرا دربر می گیرد و قسمت های نابود شده مرا بازسازی می کند مثلا؛ قدم اول به من می گوید که بیماری اعتیاد شخصیت مرا ترو کرده و باعث نابودی من شده است -- قدم دوم بخش سلامت عقل مرا ترمیم می کند و قدم سوم مرا از کنترل و قضاوت رها می کند -- قدم چهارم مرا به خود شناسی می رساند و خلاصه هر قدم قسمتی از مرا ترمیم می کند و در کل هر قدم تکمیل کننده قدم قبلی است.

زمانی من قدم کار می کنم اصول روحانی در زندگی من جاری می شود که همین اصول روحانی موجب برگشت سلامت عقل در من می شود.

قدم ها موجب می شوند که من بیماری اعتیاد را شناسایی و از خودمحوری دوری کنم -- کارکرد قدم ها موجب بازسازی من و در نهایت برگشت سلامت عقل در من می شود.  هر قدر خودم را بیشتر بشناسم بازگشت سلامت عقل راحت تر و بهتر است و قدمهای 12"گانه همین کار را می کنند.

من هرگاه ضعف‌ها و قوت‌های خودم را بشناسم کمک می‌کند که بهتر به سلامت عقل برسم -- وقتی به خود شناسی برسم به سلامت عقل می رسم -- فقط برای امروز زندگی کردن موجب برگشت سلامت عقل در ما می شود.

تا امید هست برگشت سلامت عقل بیشتر است و قدم ها موجب امیدواری در ما می شوند.
پاسخ
یادگیری و انتقال به دیگران بخشی از این فرایند می باشد ولی قسمت مهم این پروسه اجرای اصول در تمام زمینه های زندگی می باشد که با دست برداشتن از اراده شخصی اراده نیرویی قدرتمندتر از اعتیاد رو در زندگیم جاری می کنم.

اراده خداوند بر مبنای عشق و محبت است که برای به جریان انداختن این توانایی لازمه که لیستی از رنجشها، ترسها و روابطم تهیه کنم و با حضور خداوند با راهنمام در میان بگذارم تا نواقص شخصیتی من که منشاء آن نداشتن سلامت عقل است شناسایی کنم.
با آمادگی کامل در سدد تغییر با تمرین اصول روحانی باشم.
با فروتنی نو یافته فهرستی از خسارات وارده تهیه کنم و در پی جبران آنها مراقب حالات روحانی ام باشم تا بتوانم یک رابطه آگاهانه ای با خداوند داشته باشم.
و ازش بخوام به فکرم جهت بده تا قدرت اجرای اصول رو در تمام زمینه های زندگی پیدا کنم.
پاسخ
ادامه این قدمهامکملی است که به من کمک میکندتاسلامت عقل به من بازگردد.باکارکردهرقدمی قسمت خلآ درونی من پرمیشود که باعث تغییردید من میشودتاعاقلانه تر عمل کنم
توانایی پیدامیکنم تاازنیروی برتر کمک بگیرم.احساسات کشنده,یآس
وناامیدی درمن کمترمیشود
دراولین اتفاق,افکارمنفی,توجیه,
انکاروتوهمات شکسته میشود
باعث شکل گرفتن باورهای جدیدو
زاویه دید جدیدو اتفاقات جدید میشود
وقتی این دواتفاق بیوفتدیعنی
(باورجدید،و،دیدجدید)
یعنی تعادل من درست کارمیکندو درحال رشد هستند

برخلاف پیام این سوال
وقتی از قدمها استفاده نمیکنی ودرزندگی بکارنمیبری قطعا به سلامت عقل نمیرسی
مانندپولی است که درطاقچه گذاشته ای واستفاده نمیکنی
هرکس ازدرک خودکمک میگیردو
آگاهی پیدامیکندکه باعث
 شکل گیری( روح جدید ،فکرجدید،شخصیت جدید) میگردد
یعنی رسیدن به بلوغ بهبودی
پاسخ
سلامت عقل همانند معبدی می باشد که پله های ورودی آن ۱۲ قدم میباشد و قدم ب قدم ابزار رسیدن ما ب سمت هوشیاری و رفتارهای منطقی و سالم هدایت میکند

هر قدم یک بار و نتیجه مثبت در فرآیند
برگشت پذیری سلامت عقل دارد.

هر یک از قدم ها  ماحصل و نتیجه
مثبتی دارد که مارا به سلامت عقل
رهنمون می کند اما بشرطی که اصول
این قدم ها را وارد زندگی کنیم و با آنها زندگی کنیم و نسبت ب آنها عملکرد داشته باشیم... مانند قدم یک...که به جلسات می رویم...فاکتورها را رعایت میکنیم...از وسوسه های خود اقرار میکنیم...تشکر
پاسخ
با سلام....
باقی قدمها در صورتی برایم کار میکند که من امیدوار باشم
هر قدمی که کار میکنیم با زوایای تاریکتر وجودمان آشنا میشویم و درک مارا از قدم قبلی بالا میبرد یعنی در قدم دوم تازه متوجه شدم تسلیم و فروتنی قدم یک چقدر به برگشت سلامت عقل من کمک میکند وقتی به قدم سوم رفتم تازه متوجه شدم که یکی از جنبه های برگشت سلامت عقل اینه که زندگیت را به خداوند بسپاری و دست و پای الکی نزنی به مین ترتیب هر چه جلوتر میروم و با قدمها آشنا میشوم سلامت عقل من بیشتر میشود چون دریچع افکارم بازتر میشود و بستر اجرای قدمهای قبلی برایم راحتر میشود پس برای برگشت سلامت عقل و ماندگاری آن ما به باقی قدمها احتیاج داریم تا مهارتمان در اجرا بیشتر شود.
پاسخ
سلام
در قدم سوم میتوانم سهم خودم را انجام دهم.در قدم ۴ میتوانم اشتباهات خود را پیدا کنم‌در قدم ۵ انها را اقرار می کنم و...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
همانطور که کتاب پایه گفته پادزهر بیماری ما داشتن صداقت است و قدم ها ابزاری قدرتمند برای برگشت سلامت عقل بوده  بطوریکه هر قدم درجه و نوعی از صداقت خاص خودش را دارد و تاثیرات و بار مثبت خودش را بعنوان مثال صداقت قدم یک به من اقرار و ناتوانی در مصرف مواد را نشان داده و قدم دوم صداقت داشتن با نیروی برتر و گرفتن کمک تا آخر ......  و بگونه ایی نوشته شده اند که زنجیر وار بهم متصل بوده و هر قدم بخشی از نواقص و کمبود های مرا برطرف خواهد نمود و هر قدم تکمیل کننده قدم بعدی است و کارکرد قدم ها همان پروسه برگشت سلامت عقل می باشند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام 
قدم سوم برای حرکت کردن من را آماده می کند در قدم چهار کارهایی که باعث عقب افتادن من و رفتارهای خلاف عقل میشود شناسایی می کنم.در قدم ۵ اشتباهات خود را می پذیرم و برایشان راهنمایی می گیرم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
همانطورکه کارکردوبکارگیری این دوقدم بطورنسبی توانست
سلامت عقل راتاحدی بمن برگردونه بقیه 
قدمهاهم درصورتی که اگاهیدپیداکنم
قدمومطلبشوبفهمم ودرک کنم درزندگی اجرایی
بشه حالانه صددرصدبلکه بصورت تکراروتمرین
روزانه درایندصورت بطورقطع
سلامت عقل برای هرقدم بیشتروبیشتربمن
بازخواهدگشت
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

در قدم اول من یاد گرفتم که قطع مصرف باید همیشگی باشد وبرای اینکه وسوسه موادمخدر من را آزار ندهد یک سری کارها را انجام دهم ویک سری اصول را برای قدم یک اجرا نمایم.در قدم دو من یاد گرفتم که تخصص هر کاری را باید با شخص مورد نظر همان تخصص پی گیری نمایم ومشورت ومشارکت داشته باشم.قبل از هر عملی سوال نمایم وباقی قدم ها نیز به همین شکل...
پاسخ
هرقدم اصولی برای رسیدن من بسلامت عقل دارددردوقدم قبلی من درک کردم بدون مصرفم میشه زندگی کردومصرف یکبارزیادوهزاربارکافی نیست رفتن سراغ یاربازی توپ بازی وزمین بازی دیوانگیست وهمچنین فهمیدم اقرارراه کاررهایی ازوسوسهاست پس کلی زندگیم تغییرکردواگرقدمهای بعدیم درک کنم وبکارببندم حتماسلامت عقل بمن برمیگرده
پاسخ
سوال 29  ـ  کارکرد باقی قدم ها چگونه کمک خواهد کرد تا سلامت عقل به من باز گردد ؟
از بدو ورود به انجمن یکسری اصول ساده به من معرفی شده مثل (بازهم به جلسات بازگردید چون برایتان کار خواهد کرد) وخیلی از این‌ جملات که بارها و بارها شنیده‌ام که با عملکرد به آنها ، هم توانسته‌ام بدون مصرف مواد مخدر زندکی کنم و هم در روند بازگشت سلامت عقل باشم و زندگیم با عملکرد به این آموزه‌های نیروهای برترم بصورت روزانه تغییر کرده است .
پس کارکرد و یادگیری مابقی  این اصول و قدم‌ها و با تمرین و تکرار ،و اجرای آنها بصورت روزانه در زندگیم ، کمک خواهد کرد در مسیر بازگشت سلامت عقل باشم و رفتارهایم تصحیح شده و تغییر کند .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان