امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 30 : سلامت عقل چگونه در طول دوران بهبودی به من باز گشته است ؟
سوال 30 : سلامت عقل چگونه در طول دوران بهبودی به من باز گشته است ؟
پاسخ
عقل و منطق بیماری من اینست که برای از بین بردن دردی از درد قوی تری استفاده کن مثل با همسرم مشکل دارم پس دوست دختر بگیر و یا مشکل مالی دارم پس سیگار بکش
ولی امروز دیگر به دنبال دور زدن خودم نیستم و خودم را توجیه نمی کنم که از نواقصم استفاده کنم و در صورت استفاده درد انرا می کشم و این عمل اگاهانه است
رفتار هایی مثل : عدم مصرف مواد مخدر و سیگار ، مشارکت صادقانه ، توجیه نکردن اشتباهاتم ، مشورت کردن ف راهنما داشتن ، قدم کار کردن ، امید به برگشت سلامت عقل ، پذیرش خودم ، واقع بین و مثبت اندیش شدن ، تغییر دوستان و نوع زندگی ، جلسه رفتن و........
پاسخ
استفاده نکردن چیزی بیرونی برای پر کردن خلاء درونی تخلیه افکار بحرانزا دیدن قسمت پر دیگران تغییر دادن باورهای غلط و عجله نکردن پذیرش بیماری اعتیادم دیدن خود واقعی ام مجبور به استفاده از مواد مخدر و سیگار نیستم به جای یاس و انزوا و تنهایی به جلسات می روم به جای غرق شدن در افکار بحرانزا دائما با راهنمایم تماس می گیرم با احساسات دردناک خود خلوت نمی کنم ندیدن راه حل در رفع یک مشکل         فکر= مشورت = طرح و برنامه و بعد عمل کردن 
پاسخ
به صورت فرآیند و به مرور و با به اجرا گذاشتن اصول.

زندگی به روال برنامه و تسلیم این اصول بودن.

با اقرار به اینکه من بلد نیستم و نمی‌توانم ، ولی خواهان یادگیری‌ام و ما می‌توانیم.

با حرف گوش دادن، چَشم گفتن، صبر کردن، تجارب و مشارکت‌ها، دعا، کارکرد قدم، مشورت با راهنما .
پاسخ
اینکه در هر شرایط پایبند اصول و ارزشهای مورد قبولم باشم و هروز ه تجدیذ عهدم با برنامه باعث میشود که سلامت عقل  به مرور زمان برگردد.
پاسخ
مشکل من اونجایی بود که فکر میکردم به دیگران نیازی ندارم اما برعکس امروز من نیاز به دانش و تجربه دیگران پیداکردم و از طریق برقرارکردن ارتباط موثر با دیگران و استفاده بهینه از آنها سلامت عقل در حال برگشتنه ..
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ssaeedg ، مهدی1 ، ناظر9 ، ناظر10
سلامت عقل من یک شبه به من باز نمی گردد و در طول زمان امکان پذیر است و آنهم باید یک سریع مراحل از جمله؛ کارکرد قدم ، شرکت در جلسات- ، ارتباط با راهنما ، رعایت اصول روحانی ، استفاده از تجربه دیگران ، کمک به دیگران ، خدمت کردن و غیره....طی شود.

من باید با برای برگشت سلامت عقل باورهایم را تغییر دهم ( باورهای غلط گذشته را از بین و باورهای جدید را جایگزین کنم ).

امروز برای برگشت سلامت عقل من باید مسئولیت پذیر بشوم و هیچ کاری را بدون مشورت انجام ندهم.

در کل سلامت عقل من از ابتدایی قطع مصرف با کارکرد قدم ها و شرکت در جلسات با تغییر باورهای غلط گذشته و مسئولیت پذیر هایم و خدمت به دیگران و در کل مثل یک انسان زندگی کردن به من باز گشت.

خلاصه؛
این تغییرات در دیدگاه ها و باورهای من به مرور با پیگیری مداوم برنامه ، شرکت در جلسات ، کارکرد قدمها و انتقال آنها ، خدمت.. . و خلاصه زندگی به روال برنامه ممکن شد.
بخصوص پرداختن مستمر واکتیو به باورهام و بازنگری و به روز کردن آنها.
استفاده از اصول و رعایت آنها در زندگی ، تکرار نکردن اشتباه ، ارتباط نداشتن با مصرف کننده و خود را در شرایط قرار ندادن ، عمل کردن به رهنمودهای راهنما.

با قطع مصرف موادمخدر شروع و شرکت در جلسه باعث ادامه دار شدن آن شد --  با کارکرد قدم محکم تر شد و در قدم دوم سلامت عقل جان و روح خاصی به خود گرفت ( دنبال نیروی برتر گشتن ) .

عاجزانه برخورد کردن با بیماری اعتیاد ، تسلیم برنامه بودن ، عملی کردن اصول روحانی در زندگی ، پذیرفتن خود و دیگران با تمام ویژگی ها ، استفاده از تجربه دیگران موجب شد که از تکروی و خودمحوری خارج شوم و جمع محور و مشورت گر شوم که همین ها موجب برگشت سلامت عقل در من شد.
پاسخ
با شرکت فعالانه در جلسات (صحبت کردن، گوش کردن، مشورت کردن، دعا و خدمت کردن)

و تمرین اصول در تمام زمینه های زندگی (جلسه، کار و خانواده)
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
انجام رفتارهای عاقلانه درانجمن یک پیشنهاداست که من دراین مورد حق انتخاب دارم.
مقایسه زندگی امروزمن باگذشته،
مقایسه طرزفکر ورفتارامروز من باگذشته، به من ثابت میکند درمسیر بازگشت سلامت عقل میباشد
کمترشدن ترسهاوتبدیل شدن آنهابه عشق
تحمل،صبر،عشق وایثار،صبرکردن درتصمیم گیریها
گوش دادن بجای وراجی کردن،
استفاده ازتجربه دیگران
کارکردقدم باعملکرد،مشارکت کردن
اینهانشانگرسلامت عقل دربهبودی میباشد
بدون مشورت,بدون تحقیق,چشم بسته چیزی را رد یاقبول نمیکنم
اصول روحانی فقط اعمال سادگی بوده که باعث شده زندگی من ساده ترشود
حضوردرجلسات برای من مفهوم بهتری پیداکرده است
قدرت جلسه را درگمنامی میبینم
پرهیزازبازیهای معتادگونه ,گوش کردن وتجربه گرفتن از اعضای قدیمی
به مرور به آهستگی ویاتمایل خود درطول بهبودی،سلامت عقل بادورریختن باورهای گذشته ام شکل میگیرد
پاسخ
با قرار گرفتن در مسیر درست بهبودی
شرکت کردن منظم در جلسات
راهنما گرفتن از جنس خودم
مشارکت صادقانه
اقرار کردن و بازگو کردن افکارم
کارکرد قدم ها و به اجرا گذاشتنشون تو زندگیم

و از همه مهمتر مشورت کردن در هر کاری رو  سرلوحه زندگیم قرار دادم
سعی میکنم کمتر رفتارهای غلط و اشتباه گذشتمو تکرار کنم به مرور در فرایند رسیدن به سلامت عقل قرار گرفته ام
پاسخ
Music 
با سلام....
از قدم اول شروع شد وقتی خودم رو صادقانه بروی کاغذ آوردم دیدم چه افتضاحی هستم حالا با این همه عجز و ناتوانی چه چیز میتواند به من کمک کند؟؟برنامه پیشنهاد یک نیروی برتر را به من داد. همانچیزی که به دیگران جواب داده پس خوب دقت کردم و از باورها و ارزشهایم شروع کردم به جایگزین کردن آنها با اصول پیشنهادی برنامه.
چگونگی:منظور سوال چگونه برگشتن است و از آنجایی شروع شد که من فهمیدم هیچی نیستم و کله من برای مهار بیماری اعتیاد به من ایده های دوران مصرفی میدهد به آن اقرار کردم و حرف کله ام را زدم کم کم و دریجه افکارم باز شد.و شروع کردم به اقدام یکسری از چیزهایی که در قدمها و مشارکت اعضاء بر من واضح میشد.
سعی کردم با کسانیکه با من هم عقیده نیستند نجنگم ،زندگی رو همینطور که هست بپذیرم،راهنما گرفتم و تضادها را با در میان گذاشتم،به تاثیر رفتارهای بیمار گونه م به دیگران توجه کردم صبر کردم مشارکتها را قضاوت نکردم هر دفعه که خواستم جلسه برم یکی از مشکلاتم را سرلوحه افکارم قرار دادم تا شاید جوابش را از دیگران بشنوم سعی کردم یک اشتباه را چند بار تکرار نکنم پس از مدتی دچار من میدانم شدم سریع دریچه افکارم بسته شد و درصد اشتباهاتم بیشتر شد بعد فهمیدم بیماریم هم قدم کار میکند و پا به پای من در حرکته دوباره تسلیم شدم و شروع به خدمت کردم متوجه شدم هر سوالی دارم باید از کسی بپرسم دیدن دوستانی که با یک اشتباه به ظاهر ساده دچار لغزش شده بودند خیلی کمک کرد سر جای خودم بنشینم به جای لذتهای آنی که درد های طولانی بهمراه داشت دردهای آنی و لذتهای طولانی را انتخاب کردم سعی کردم واژه های روحانی را به عملکرد تبدیل کنم احساس عمل نکردم و با منطق NA پیش رفتم اینها کمک کرد تا هم حضور نیروی برتر را ببشتر درک کنم هم به سلامت عقل بیشری دست پیدا کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، مهدی1 ، ناظر9 ، حـمـیـد
سلام
اولین قدم قطع مصرف بود و شروع شد.به توصیه دوستان در جلسات شرکت کردم و برای خودم راهنما انتخاب کردم .برای تغییر رفتار و افکارم و نیز باورهای گذشته ام شروع به کار کرد قدم ها کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
شواهدی که نشان می دهد سلامت عقل به من بازگشته است اینکه من بطور مرتب در جلسات شرکت می کنم و از مکان مصرف و مصرف کننده دوری می کنم،  از ابتدای پاکی تا کنون سر یک کار هستم و مسؤلیت هایی که دارم را انجام می دهم، تعهدات نسبت به خانواده ام را انجام می دهم و بدون مشورت کاری را انجام نمی دهم ، در حد توانم قدم بر می دارم، با چک بازی نمی کنم، شب بیداری نمی کنم ، قدم کار می کنم ، نیکوتین مصرف نمی کنم، از کارهایی که برایم مضر است مثل نگاه کردن به صحنه ها و فیلم های سکسی دوری می کنم ، در کارها بیشتر صبر را پیشه کرده و کمتر عصبانی می شوم ، به دیگران و خودم خسارت نمی زنم، و البته در حال جبران خسارت نیز هستم، بر اساس احساساتم عمل نمی کنم و تصمیم نمی گیرم، با راهنما در ارتباط هستم، و از تجربه دیگران و مشارکت آنها استفاده می کنم و کمتر خودمحوری می کنم  
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

بهبودی یک فرایند است و سلامت عقل نیز همچنین من با رعایت اصول از رفتن کنار مصرف کننده پرهیز می کنم من از گرفتن مواد برای دیگران پرهیز می کنم روی کلمه نه برای گفتن جاهایی که لزوم دارد کار می کنم با راهنما در تماس هستم و...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلامت عقل درطول دوراندبهبودی
باتکراروتمرین وازمون وخطابمن 
بازگشته نهدبیکباره وقتی فقط برای
امروززندگیدکنم واصول روحانیوتوزندگی
تمرین وتکرارکنم بهدارامی وباکسب
تجربه سلامت عقل بمروربمن باز
خواهدگشت
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام

--اوایل فقط برای پاک ماندن می امدم و نمی دانستم که قطع مصرف شروع بهبودی است- من خدمت کردن برایم مهم نبود اما امروزه خدمت کردم برایم جزو اصول زندگی است.به همین شکل قدم هایم را نیز ادامه می دهم تا بهبودی ام عادت شود...
پاسخ
خیلی چیزهابمحض پاک شدن خودبخودسلامت عقل برگشت دیگرمجبوربدروغ گفتندجیم شدن پول اضافه خواستن قسم خوردن نشدم ولی بقیه مسایل نیازبتغییرباورودیدگاه درک احساسات وفهم واجرای بجای اصول روحانی داشت باکارکردن وبکاربستن قدمهاوتکراروتنرین واقراربه اشتباهات ودرخواست کمک ارام ارام بطورنسبی سلامت عقل بمن بازگشته وباادامه راه این روندبهتروبهترخواهدشد
پاسخ
سوال 30  ـ  سلامت عقل چگونه در طول دوران بهبودی به من باز گشته است ؟    
باید در روند بازگشت سلامت عقل قرار بگیرم یعنی ( شرکت مداوم در جلسات ، کارکرد اصول ۱۲ قدم ۱۲ سنت ، مشورت گرفتن در تمام امور زندگی با راهنمایم و اهل مشورت ) که با اجرای این آموزه‌ها در مسیر خواهم بود ـ مثال:
وقتی در جلسات حضور دارم از طریق شنیدن ، پیام‌های لازم را می‌گیرم وقتی عمل می‌کنم در مسیر بازگشت سلامت عقل قرار گرفته‌ام .
وقتی عاجزانه رفتار می‌کنم و با قبول اینکه در برابر افکار و رفتار بیمارگونه‌ام ناتوانم، شروع به یادگیری کرده و با اجرای روزانه در مسیر سلامت عقل قرار گرفته‌ام .
این مجموعه رفتارها(یعنی کمک گرفتن از نیروهای برتر و اجرای اصول آنها) سلامت عقل به صورت روندی و روزانه در حال بازگشت می‌باشد و این درخواست کمک‌ها و این یادگیری‌ها پایانی ندارد و به صورت مستمر باید ادامه داشته باشد .
HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان