امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 35 : امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟
سوال 35 : امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟
پاسخ
فقط برای امروز به مسئولیت های خودم عمل میکنم و صرف هر احساسی وظایف خود را انجام میدهم.
از حواشی فاصله میگیرم و به برنامه های خود عمل میکنم.از قضاوت دیگران نمی هراسم و به آنها توجهی نمیکنم.
در مقابل مشکلات جبهه نمیگیرم و برای حل آنها حداکثر تلاشم را بکار میگیرم و الکی دست و پا نمیزنم.
حضور نیروی برتر زمانی شکل میگیرد که من صداقت را چاشنی اعمالم، افکارم و احساساتم کنم.
از مشورت و حضور در جلسات پرهیز نمیکنم .
سلامت عقل یعنی شک کردن به اولین فکری که به ذهن من میرسد و بعبارتی عدم خود محوری و اتکاء به صحت افکار خویش.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر9 ، admin ، بَرمک ، alireza1444
نیاز به کمک گرفتن از یک نیروی برتر را در خود جا انداخته ام –روی فکر بسته ام خط کشیده ام و مشورت می کنم – در کارها و تصمیمات عجله نمی کنم – مسائل مالی را در نظر می گیرم – از تجربه گذشته ام استفاده می کنم – به عقاید دیگران احترام می گذارم – به عواقب کارم فکر می کنم و با طرح و برنامه ونقشه انجام می دهم – اقرار دائم به اشتباهات و تراز نامه گرفتن به کمک راهنما منافع دیگران را می بینم – به فکر خودم اعتماد نمی کنم و باورها و عقاید جدید را می پذیرم – کوته بین نیستم و اینده نگری می کنم - * مرتب به جلسات می روم – با راهنما در ارتباط هستم و تجربیات دسته اول از او دریافت می کنم – دعا می کنم و قدم ها را کار می کنم - *به دیگران اجازه می دهم تجربیات ارزشمند خود را در اختیار من قرار دهند – اعتقاد دارم یک نیروی برتر به من کمک می کند تا بهبود پیدا کنم –تا حد خیلی زیادی اموزش پذیر شده ام
پیام سوال : مهمترین قسمت روشن بینی در قدم دوم درک این مسئله است که من به تنهای نمی توانم بهبود پیدا کنم – و به کمک احتیاج دارم و ایمان دارم که این برنامه و نیروی برتر این کار را برایم انجام می دهد و مهم نیست که درک و تصویر کاملی از ان داشته باشیم فقط کافی است در زندگی از خود روشن بینی نشان بدهیم و باور کنیم کمک او به ما ممکن است
پاسخ
روشن بینی یعنی عواقب کارم را در نظر گرفتن،یعنی اشراق.
یعنی عمق و عواقب کاری که انجام می‌دهم و اندیشه‌ام،کلامم و عملکردم و ... را ببینم و بعد تصمیم بگیرم ،یعنی همون اول اندیشیدن، بعد مشورت کردم،بعد تصمیم گرفتن ،و بعد انجام دادن.
رهایی از خود محوری ،و خدا محور شدن.
پاسخ
با رفتار و افکار جدید در چارچوب اصول NA . تجربه از کسانی میگیرم که خودشان تجربه درستی دارند و اهل فـن و انسانهای موفقی هستند . بررسی عواقب یک عمل و کاری که میخواهم انجام بدم و کمی مطالعه ..
پاسخ
روشن بینی یکی ازاصول روحانی مهم
دربرنامه است که به اشکال زیر  من آنها
راتمرین می کنم :

مشورت با راهنما وافرادباتجربه،بازگذاشتن دریچه افکارم، اززاویه جدید به زندگی نگاه کردن، نیاز به کمک دیگران، قبول نداشتن سلامت عقل، باور یک نیروی برتر، مشارکت کردن درمورد عقایدم. 

گرفتن پیام مثبت وتجربه های تازه ازهر اتفاقی که برایم می افتد حتی اگر برخلاف میل من باشد،دیدن عواقب کارقبل ازانجام آن،رد نکردن ایده ها وپیشنهادهای سازنده ،پیش داوری وقضاوت نکردن،دست ازمنفی بینی برداشتن.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، بَرمک ، ناظر9 ، حـمـیـد
من سعی می کنم طبق روال برنامه زندگی کنم.

از شرایط وسوسه و مصرف در همان بار اول پرهیز می کنم.

در جلسات و خدمات شرکت می کنم.

با راهنمام در مورد تصمیماتم مشورت می کنم.

ارتباطم رو با کسانیکه چیزی مصرف نمی کنند و راه تازه ای برای زندگی پیدا کرده اند گسترش میدم.

سعی می کنم از زاویه بهتری به زندگی نگاه کنم.

سعیم بر اینه که با زندگی آنطور که هست روبرو شم.

سعی می کنم کنترل، قضاوت و پیش داوری نکنم.

با تمرین اصول روحانی دارم نقابها رو از چهره بر میدارم تا به حقیقت خودم پی ببرم.

در راستای شناخت نقاط ضعف و قوتم قدمهای مثبتی رو بر میدارم تا ایرادهای شخصیتی مو اصلاح کنم و با توانایی هام خسارات وارده به دیگران رو جبران کنم.

با تمرین نظم و انضباط، دعا و مراقبه سعی میکنم در خدمت خداوند و خانواده و اجتماع باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، HesamB ، حـمـیـد
روشن بینی یعنی دیدن واقعیت زندگی ، نه دیدن افکار دلخواه خودم وتصویر دلخواه خودم از زندگی، روشن بینی بر خلاف خیلی نظرها که درمورد آینده صحبت میکنن ،ربطی به آینده  ندارد، چون آینده‌ای وجود ندارد، آینده وقتی میرسد میشه لحظه‌ی‌حال، روشن بینی احساس خوش زندگی

برداشت درست داشتن ازدنیای اطراف خودیعنی روشن بینی
روشن بینی یعنی زندگی کردن با واقعیت خودت 
روشن بینی یعنی درتمام مراحل زندگی,با ایمان جلورفتن ودرتمام کارها,نیروی برتر را درنظرگرفتن واحساس کردن 
روشن بینی یعنی قضاوت وکنترل نکردن،دست ازخودمحوری برداشتن،دریچه افکاررا برای باورهای جدیدبازگذاشتن
 روشن بینی یعنی مشورت کردن 
تجربه گرفتن وتجربه دادن 
عجولانه تصمیم نگرفتن
روشن بینی یعنی اصل فروتنی رو به اجرا گذاشتن
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، ناظر9 ، حـمـیـد
این سوال اشاره داره به تسلیم بودن من در مقابل بیماریم .
ایا امروز با راهنما تماس داشتم .
ایا دعا کردم .
قدم قدم قدم برگشت سلامت عقله .
برا برگشت سلامت عقل نیازه من دریچه افکارمو باز کنم .مشورت پدیر باشم .
دست از پا فشاری کردن بر روی عقاید خودم بردارم .به فکر بکر خودم که زندگیمو نابود کرد متگی نباشم .
اگر امروز هم بگویم میدانم محکوم به تجربه را تجربه کنم .پس از نطرات دیگران استفاده میکنم .
نطرهای اونها رو گوش میدم .چون خرد جمع بهتر از فکر یک نفر هست .
اونها رو با راهنما مشورت میکنم تا بهترین گزینرو پیش روم بزاره.
دعا کردن .مطالعه نشریات میتونه در روشن بینی من کار ساز باشه .چرا که یک کتاب naچیکیده از نقطه نطرات هزارن معتاد در حال بهبودی است .
پاسخ
روشن بینی امروز برای‌من‌ هدف وتعهد وکنار گذاشتن‌زندگی باری بهرجهت گذشته کار کردن‌خدمت‌کردن‌وداشتن استقلال واقرار به نداشتن‌سلامت عقل وحرکت‌در راستاش‌نودرخواست‌ کمک کردن ازخداوند
پاسخ
درکارهام مشورت میکنم(با راهنما و افراد با تجربه)
از زاویه جدیدی به زندگی نگاه میکنم 
از دیگران کمک میگیرم
نیروی برتر را باور دارم
قبول کردن ایده و پیشنهادهای سازنده
قضاوت نکردن دیگران
از یار بازی و توپ بازی و زمین بازی دوری میکنم.
خدمت میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10
با سلام....
روشن بینی برای من یعنی میپذیرم که همه راه حل ها را در اختیار ندارم و برای بهتر زنرگی کردن به تجربیات دیگران نیاز دارم و قبل از اینکه اجبار به انجام شوم مشورت میکنم حتی مواقعی که همه چیز سر جای خودش است و زندگی بروال است بیشتر به مشورت و مراقبت نیاز دارم خطاها را همانجور که بوده تعریف میکنم تراز میگیرم ببینم چقدر تصمیماتم را از فیلتر راهنما ، صداقت و تمایل گذرانده ام؟ ببینم امروز چقدر شبیه حرفهایم هستم.

روشن بینی یعنی اگر بیماری ما خوب نمیشود اما عملکرد ما میتواند خوب باشد.

روشن بینی یعنی قبول این مسئله که هر کسی با افکار خودش زندگی میکند و اگر کسی شبیه من نیست دلیل نمیشود او را کات کنم.
روشن بینی یعنی دنبال افکارم راه نیافتم مثل شهر فرنگ که زود میبینم و رد میشوم ولی داخلش گیر نمیکنم باشم.
برای روشن بینی راهی نیست جز اینکه دانش و آگاهی را وارد زندگیم کنم عینک جهان بینی ام را عوض کنم و زندگی به گونه ایی دیگر را تجربه کنم یکی از راههای روشن بینی اینستکه قدم یکم را دائم مرور کنم تا با صداقت ببینم اراده و کنترل زندگی از دست ما خارج است.
هر زمان خواستم تصمیمی بگیرم اگر ذره ایی به افکارم شک کردم باید روشن بینی را وارد تصمیم خود کنم.
پاسخ
سلام
اولین قدم عدم مصرف مجدد مواد و زندگی بدون مواد مخدر است.برای بهبودی به صورت روزانه به جلسات می روم.با راهنمای خود در ارتباط هستم.قدم ها رو کار می کنم و به اصول انجمن اعتقاد دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر9 ، ناظر10 ، حـمـیـد
امروز تمرین روشن بینی برایم در کف برنامه بودن و انجام اصول روحانی بطور کامل می باشد، اینکه بدون مشورت تصمیمات بزرگ نمی گیرم، به منابع برنامه خداوند ، راهنما ، و دوستان انجمن اعتماد می کنم و دست کمک دراز می کنم، دعا می کنم، مسؤلیت های زندگی و بهبودیم را می پذیرم و با واقعیت ها روبرو می شوم و از آنها فرار نمی کنم ،تعادل را در زندگی ام حفظ می کنم، و برای داشتن تمایل، صداقت و روشن بینی هر روز دعا می کنم، خدمت می کنم و از داشته هایم شکر گزاری می کنم، تراز می گیرم و اگر اشتباه کردم به آن اقرار می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
باخوب گوش دادن شنیدن توجه کردن
پرسیدن نوشتن مطالعه ردنکردن ایده های نو
مطالعه کردن 
کارکردن قدمهاتفحص وکاوش 
ارتباط داشتن باافرادی که مغزبازی دارند
شرکت وحضوردرجلسات
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
سلام

--امید داشتن به اصول انجمن معتادان گمنام و باور این جلسات که برایم تا امروز کار کرده است -کارکرد قدم هایم با راهنما
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
امروزبروزبودن ومطالعه داشتن وبرای زندگی تعیین هدف کردن
برای من یعنی روشن بینی بنظرم دوتادشمن درونی تنبلی وبی تفاوتی دشمن اصلی رشدبرامنه خودمحوری وگوش ندادن فعال موندن توباورهای قدیمی وبرعکس خوب گوش دادن مطالعه تجربه گرفتن ازایده های نووامتحان نکرده مطالعه وتحقیقرنکرده چیزیوردنکردن برای هرهدف وموضوعی برامن تمرین روشن بینیه
پاسخ
روشن بینی یعنی بفهمم من بدون نیروی برترم محکوم به فنام....پس میام با دعا کردن تمرینش میکنم...حرف ها و اتفاقات اطرافم رو نگاه میکنم و میبینم خدا با من صحبت میکند....قدمم را کار میکنم و سرسری رد نمیشم....وقتی با صداقت و تفکر جواب سوالات قدم رو میدم روشن بینی برا من اتفاق میفته
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان