امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 45 : ایا امروز از یک نیروی برتر از خودم درخواست کمک کرده ام ؟ چگونه
سوال 45 : ایا امروز از یک نیروی برتر از خودم درخواست کمک کرده ام ؟ چگونه          
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
درخواست کمک : آنچه نیروی برتر می خواهد نه من مثلا من از راهنمایم درخواست کمک می کنم ولی مهم انست که او چه چیز تشخیص می دهد و خواست او مهم است نه من مثل مشکلات مالی اوایل پاکی که او می گفت باید صبر کنی تا از این مرحله گذر کنی .
هر روز از نیروی برتر با دعا و زنگ زدن به راهنما درخواست کمک می کنم ولی کمتر پیش می آید که از او چیزی بخواهم برخلاف اوایل پاکی که همیشه از او چیزی را طلب می کردم .
امروز همین بودن او در کنارم برایم کافی است .
پاسخ
 سپاس شده توسط b.d ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر14
بله : با دعا کردن مراقبه کردن مشورت کردن اقرار به ضعف ها و اشتباهاتم مشارکت در جلسه مشورت با راهنما دست برداشتن از خودمحوری و خود فریبی پذیرش اینکه سلامت عقل ندارم و اعتماد به یک نیروی برتر
پیام سوال : درخواست کمک از یک نیروی برتر اول بایدهمراه باشد با تشخیص اینکه یک نیروی برتر وجود دارد و اصل فروتنی از این موضوع سرچشمه میگیرد بعد با دست برداشتن از اتکاء به نیروی خودم و پذیرفتن اینکه سلامت عقل ندارم و نیاز دارم که دست به دامن این نیرو شوم
هرچند : بین این دست برداشتن از اتکاء به خود و تکیه به یک نیروی برتر و درخواست کمک از او یک مجادله بزرگ خواهد بود و ما گاهی از ان سر باز می زنیم اما با تمرین اصل روحانی فروتنی می توانیم موفق به انجام این کار شویم و در این صورت زندگی ما خود به خود در مسیر فرایند سلامت عقل قرار می گیرد رابطه من با نیروی برتر زمانی کارامد است که من بر این مجادله فائق اییم و دیگر خود را تکیه گاه قرار ندهم و بلکه در همه امورات زندگیم دست به دامن نیروی برتر شوم و از او کمک بگیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر14
یکی از لازمه های دستیابی به اصل روحانی در بهبودی ، "فروتنی" می باشد.

امروز پس از "اعتماد" به نیروی برتر، با "فروتنی" از طریق متفاوت از او کمک می‌خواهم، تا در روند بازگشت سلامت عقل مرا یاری کند.

همانند :مشورت کردن با راهنما ، مشارکت در خصوص افکار و احساسات و تجارب بهبودی در جلسه، راهنمایی خواستن از راهنمایم ،مطالعه نشریات na و استفاده از مطالب آن در زندگی، دعا کردن و راهنمایی خواستن قبل از انجام کاری،از خداوند می خواهم که اراده ام را خودش به دست بگیرد، از قدرت برتر می خواهم مرا در بهبودیم راهنمایی کند، خود محور نبودن و خدا محور شدن . . .   .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر10 ، ناظر14
این سوال می خواهد من را متوجه
سازد که  براثر داشتن بیماری اعتیاد وباورهای مخرب ونداشتن سلامت عقل
وتکیه بر اراده شخصی خودم ،برای من
مشکلات زیادی بوجود آمده ومن به نیروی برتر وقوی تر از بیماری اعتیاد نیاز دارم تا روزانه به من کمک کند.

باید فروتن باشم وخودم را به عنوان
یک بیمار که قابلیت مدیریت زندگی
راندارد بپذیرم ودرجایگاه واقعی خود
قرارگیرم وبااستفاده ازاصل اعتماد ازنیروی برتر کمک بگیرم.

فروتنی یعنی پیداکردن جایگاه واقعی خود یا خویشتن پذیری.

من می توانم درخواست کمک گرفتن
ازنیروی برتر را ازطریق دعا ،کمک
ازاعضای باتجربه ، مشورت با راهنما
وکارکردقدمها بدست آورم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر14
فروتنی به حرف زدن آسونه ولی در عمل مشکل به نظر می رسه.
من از نیروی برتر میخوام به من راه رو نشون بده و راهنمایی ام کنه چطور در بهبودی زندگی کنم.
ولی در چگونه زندگی کردن غرور بهم اجازه نمیده تا در جایگاه خودم نقش ایفا کنم.
نشانه های فروتنی برای من قبول اشتباهات و تکرار نکردن آنهاست.
انتقاد پذیری و استفاده از پیشنهادات سازنده است.
نزدن خسارت و جبران خسارته.
تمرین خویشتن پذیری و خود بودنه.
متاسفانه بیماری من از قدرت بالایی برخورداره که زمانیکه افکارم بر من حاکمند هیچ ایده نویی را پذیرا نیستم و همش با حساسیت و لجاجت سعی بر اثبات تعصباتم دارم.
برای تمرین اصل فروتنی باید صادق باشم و به واقعیات زندگی با روشن بینی نگاه کنم و از انجام مسئولیت ها تمرد نکنم.
برای تمرین فروتنی باید دعا کنم و برای انجام کارهام مشورت کنم.
من برای درخواست کمک از یک نیروی برتر از خودم باید خدمت کنم و در حین خدمت نقاط ضعف و قوت خودم رو شناسایی کنم.
نفاط ضعفم رو اصلاح کنم و نقاط قوتم رو ارتقا بخشم.
امروز سعی میکنم حق انتخاب و فرصت رشد رو از دیگران نگیرم.
مثالی که میتونم بزنم...
مشکلی این روزها گربیانگیر من و خانواده ام شده زندگی مشترک دخترم با همسرش هست.
و نقش من حمایت سالم از دخترم هست و هر تصمیمی که ایشان برای زندگی اش می گیرد با روشن بینی بررسی میکنم و با نظر وکلا و مشاورین کاردان حمایت میکنم از حق و حقوقات طرفین.
نتیجه هرچه که باشه خیر است
پاسخ
اصل فروتنی از تشخیص این که نیرویی برتر از خودمان وجود دارد سرچشمه می گیرد . برای ما دست برداشتن از اتکا کردن به افکار خودمان و درخواست کمک ، یک مجادله بزرگ خواهد بود ، اما زمانی که موفق به انجام این کار شویم ، اصل فروتنی نهفته در این قدم را تمرین می کنیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
بله
اصل روحانی فروتنی
سه اصل ضروری روحانی(صداقت.روشن بینی.تمایل)
وقتی اعلام عجز دربرابرافکار واحساسات خودم ودیگران میکنم وپی بردم که ناتوانم پس یه نیروی برتر درزندگی وبهبودی مثل::راهنما.جلسه.قدم و......میتواند  به من کمک کند..
اصل روحانی مشورت قدم ۲و....

نحوه کمک گرفتن از یک نیروی برتررا به من نشان میدهدکه امروز چگونه میتوانم ازیک نیروی برتراستفاده کنم.
نیروی برترنیرویی است که کارمیکند ومیتوانی ازآن کاربکشی
(لازمه کمک گرفتن توانایی است)
اگرمن نسبت به کمکی که میگیرم عاجزنباشم ودرخاستی که میکنم برحسب نیازنباشد،نیروی برتر میتواندبه من کمک کند
درخاست کمک گرفتن مثل بقیه اصول یک فرآینداست وبه مروراتفاق میوفتد
چگونه؟?مثال?شرکت درکلاس قدم،بیان احساس،اعتمادکردن، انجام کارمثبت،دعاکردن،برنامه ریزی والویت بندی درکارهایم
پاسخ
بله گرفتن تراز نامه قدم دهم و اقرار آن میتواند به من کمک کند تا جویای آگاهی اراده خداوند شوم تا درمسیر بهبودی کمتر اشتباه کنم وسعی کنم وسیله ای باشم برای خداوند روی زمین پروردگارا خود را تقدیم تو میدارم ازاسارت نفس رهایم کن تا انجام اراده ات بهتر توانم مشکلات رابگیر تاپیروزی برآنها شاهدی باشد براز کسانی که باقدرت تو عشق تووراه تو یاریشان خواهم داد باشد که همیشه بر اراده تو گردن نهم ...در هر لحظه فروتنی ما خودش یک نوع در خواست کمک است... از هر اتفاق هر شخص..هر تصویر..و یا هر چیزی ک بما کمک کند از حالت بیماری ب بیداری لحظه ای دست یابیم..برای من تراز ده میباشد ..تشکر
پاسخ
بله ، در تمام مراحل زندگی ، کار ، خدمت و جلسات با دعا و مراقبه از خداوند درخواست کمک می کنم . در کار کرد قدم ها ، انتقال آنها و اینکه در ذهنم برای انجام هر کاری از خداوند

یاری می خواهم و از او می خواهم تا مرا کمک کند .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
نیروی برتر برا من معتاد در هر لحطه میتونه متعیر باشه .
شما امروز برای من بهترین نیروی امید وبرتری هستید .
خداوند هست .که هر روز صبح حالا یا به صورت کتبی یا شفاهی باهاش راز نیاز میکنم وازش میخوام همیشه هوامو داشته باشه .
جلسات نیروی برتر ومنبع امید وانرزی هست که بهترین وامن ترین مکان برا پیدا کردن تعادل منه .
مطالعه نشریات که بابت خونبهای سنگینی از همدردانمون پرداخت شده .میتونه در مسیر بهبودی منبع کاملی از بهبودی برا من باشه .
تماس روزانه با راهنما .
خدمت به دوست همدرد و تازه وارد .که خودش بهترین نیروی برتر میتونه باشه .
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
با سلام....
این سوال میخواهد ببیند اگر در سوال قبل گفتم به بهبودی به عنوان یک فرایند اعتماد دارم،این اعتماد بطور روزانه به آن عمل میکنم یا نه؟
بله همینکه از خداوند خواستم امروز کمکم کنه با آدمهای اطرافم منصفانه رفتار کنم نشانه ایمان و اعتماد من است اینکه امروز از سر عجز و ناتوانی و با فروتنی نگاهی به قابلیتهای اعتیادم کردم که نمیخواهم امروز از نقصهایم استفاده کنم و برایش از خداوند درخوست کردم.یعنی
اول صبح به اعتیادم اقرار کردم تا روز خوبی داشته باشم.
سعی میکنم از اول صبح با خودم، شغلم،همکارانم و دنیا در صلح باشم.گاهی اوقات در طول روز با یه اسمس به راهنما سعی میکنم حضورش را در زنگیم احساس کنم.

با سلام....
در طول روز به یکی از بچه های برنامه زنگ میزنم .
قبل از اینکه بخواهم به کسی تجربه بدهم با زبان دل دعا میکنم .
زمانیکه از راهنمایم بر خلاف میلم راهنمایی میشوم و میپذیرم،زمینه ایی آماده میشود تا با انرژی نیروی برتر با محیط پیرامونم در صلح باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۰:۳۴ عصر)admin.a نوشته است: سوال 45 : ایا امروز از یک نیروی برتر از خودم درخواست کمک کرده ام ؟ چگونه          
درود فروان به همدردان و همسفران مسیر روحانی معتادان گمنام وقتی نیرویی بعنوان نیروی  برتر انتخاب میکنیم یعنی باور داریم نیروی خودمان به تنخایی کافی نیست و این یعنی صداقت و وقتی درخواست کمک میکنیم یعنی روشن بینی ،فروتنی ودرخواست یعنی دعا کردن و  زمانی که مراقبه میکنم یعنی ایجاد ارتباط دو طرفه و زمانی به خواسته ام میرسم مه با روشن بینی قدم در مسیر درخواستم و اراده خداوند میگذارم و این یعنی تمایل و تسلیم .بعد از دعا و مراقبه رپشن بینی و صداقت زیادی لازمه که متوجه خاست خداوند بشویم اغلب اولین فکرو حسی که دوست داریم و قتی متوجه اش میشپیم را خواست خدا تلقی میکنیم و به اجرا در می اوریم خپاست خدا گاهی با اتفاقات ناخوشایند ....رخ میدهد اما نتایجی دلرد که قطعا صلاح من درانها است ... Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر14
داریوش معتاد
بله.من زمانی که به جلسه می روم این درخواست عنوان می کنم.مواقعی به نشریات رجوع می کنم و جواب سوالی را پیدا می کنم.مواقعی که از راهنمای خودم در مورد یک مساله سوال میکنم و تجربه می گیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر20
سلام
بله
کاری را برای انجام دادن مدتها باید انجام میدادم و امروز تصمیم گرفتم مشورت کنم با دو نفر که این تجربه را داشتند صحبت کردم و بعد این کار را انجام دادم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر20
سوال 45 : ایا امروز از یک نیروی برتر از خودم درخواست کمک کرده ام ؟ چگونه  ؟(قدم۲)
در اینجا فروتنی یعنی دست از اتکا به افکار شخصی خود بردارم، و درخاست کمک کنم .
دراین سوال یعنی اینکه پی ببرم که من سلامت عقل ندارم و برای بهبودی و زندگیم نیاز به کمک مافوق خودم دارم و درخاست آن نشانه فروتن بودن من است .
فروتنی به معنای ضعیف بودن نیست،بلکه نشانه این است که من هم یک انسان هستم.
من امروزازخداوند،راهنمام، دوستان بهبودیم،آدم های اهل فن ، و هرکسی که ازخودم قدرتمندتراست و میتواند به من کمک کند،درخاست کمک میکنم.   
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Darush sistan ، ناظر14
سلام
 بله
با یک عضو در مورد احساساتی که من آزار می داد و نتوانستم برایش راهی پیدا نمایم صحبت کردم-بابت خدمتی که داشتم با مسئول کمیته تماس گرفتم و تبادل تجربه کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
بله من در هر ساعت از نیروی برترم درخواست کمک و راهنمایی می کنم و جویای آگاهی از خواست و ارداه اش هستم  اول از همه صبح با دعا کردن و شکر گزاری برای هدیه قشنگ زندگی شروع می کنم  بعد در جلسه با مشارکت کردن و اقرار به عجز و ناتوانی ام  ، و در طی روز با تماس با راهنما و مشورت کردن و به فکر خودم تکیه نکردن و ادامه دعا کردن در طی روز  و در آخر شب هم با تراز نامه نوشتن این درخواست را تمرین می کنم و سعی می کنم پیوند با نیروی برترم را برقرار کنم و قطع نباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
بله مثل هرروزصبح زودبیدارشدم دعاکردم پیاده روی کردم
بادوستان بهبودی مشارکت کردم وسرکارم 
حاظرشدم مطالعه نشریات داشتم وراهنمایم راازحال واحساس
امروزم اگاه کردم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
سلام

- بله -برای مشورت به یکی از اعضاء رجوع کردم ودر مورد مساله ای مشورت گرفتم وبعد از جلسه بهبودی ام برای کاری که داشتم از نیرو برتر درخواست کمک کردم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
بله بادعاکردن روزموشروع کردم بادوستان بهبودی ارتباط درموردافکارم داشتم یک وسوسه مستقیم داشتم ک بارانمایم درمیان گزاشتم مطالعه نشریات هم داشتم ضمنادرموردی خاص ازادم مربوط به ان کارهم راهنملیی ومشورت خواستم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۱۶ ، ناظر20
سوال 45  ـ آیا امروز از یک نیروی برتر از خودم درخواست کمک کرده ام ؟ چگونه ؟
بعد از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با ترس‌هایم و بعد از مشکلات فراوانی که دچار شدم به سختی توانستم ، از نیروی برترم درخواست کمک کنم .
اما هر از گاهی همچنان طبق روال گذشته حرکت و عمل کرده که دچار مشکلات فراوانی می‌شوم .
این سوال می‌خواهد بگوید که به خاطر قبول نکردن نداشتن سلامت عقل چقدر دچار مشکلات فراوانی شدم و وقتی با باورها و اعتقادات پوچ و اشتباه گذشته و ترس‌هایم حرکت کردم چقدر ضربه خوردم .
این سوال می‌خواهد یادآور شود با خودخواهی‌ها و خودمحوری‌هایم چه آشفتگی‌ها دیدم و چگونه زندگیم غیر قابل اداره شده بود پس تسلیم شو بپذیر مسیر یکیست و راه دیگری جز اینکه اعتماد کنی نداری . بیماریت را با فروتنی بپذیر و درخواست کمک کن .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر۱۶
سلام
بله
من با راهنمای خود در تماس هستم
در مواردی هم برای کاهس احساسات با دیگر دوستان تماس می گیرم و یا به صورت حضوری از انها راهنمایی می گیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر۴ ، ناظر۱۶ ، ناظر14 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان