امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 46: ایا امروز از راهنماییم کمک خواسته ام . یا به جلسات رفته ام –یا در دسترس دیگر
سوال 46: ایا امروز از راهنماییم کمک خواسته ام . یا به جلسات رفته ام یا در دسترس دیگر معتادان در حال بهبودی بوده ام ؟
نتایج ان چه بود ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
بله باراهنماودوستان بهبودی دایم درتماس هستم ونتیجه اون خدمت کردن ورعایت کردن اصول ودرمسیربهبودی وخداوند بودن است پاک زندگی میکنم ومثلث بهبودیم تکمیل است ودیگه نیازی نیست ماسک بزنم کمک گرفتن از راهنمام وحضوردرجلسات ودر دسترس دیگرمعتادان درحال بهبودی بودن کمک میکنه تااززیرچترعجزم خارج نشم فراموش نکنم که معتادم وتسلیم وارزندگی کنم من فقط برای امروز به این دلیل درجمع زندگی میکنم که اگرخواستم زمین بخورم بتونم دست یکی رو بگیرم تاکمک کنه سر پا بشم یامن کمک دیگران باشم تاسر پا بمونن وزمین نخورن امروز من آماده ام تاتومسیربهبودی خدمت وخداوند باشم باتماس داشتن بادوستان بهبودی آرامش وامنیت رو حس میکنم:
پاسخ
راهنما : بله به صورت روزانه با او در ارتباط هستم و درخواست کمک می کنم و به او اعتماد دارم و ان را به عنوان نیروی کارامد درزندگیم پذیرفته ام و با او راحت هستم
جلسات : دائما و به صورت مرتب شرکت می کنم و این حضور دیگر فقط فیزیکی نیست مشارکت می کنم خدمت می کنم فعال هستم و در اختیار گروه قرار دارم تا از من استفاده شود
دردسترس دیگر معتادان : به اندازه ممکن خدمت می کنم رهجو دارم و به انها خدمت می کنم احساسات دیگران را گوش می دهم با انها قدم کار می کنم تجربیاتم را در مورد سایر مسائل بهبودی به مشارکت می گذارم
نتایج ان : اعتماد دائم به راهنما و ارتباط موثر با او برطرف شدن خلا روحانی و معنوی من کم رنگ شدن نواقص و اشتباهاتم از بین رفتن ترسهایم بهتر شدن روابطم با خودم و دیگران امیدواری حاصل از این در فرایند بودن   و نهایتا حال روحانی و ارامش و داشتن روحیه فروتنی حاصل از نتیجه این درخواست 
پاسخ
عدم سلامت عقل نیاز به کمک گرفتن از
دیگران رادر من بوجود آورد ویک قسمت
ازفروتنی کمک خواستن از دیگران وکمک
به آنهاست،پس نیاز دارم اصل فروتنی
رابجای غروربکاربندم وهیچ ابایی ازکمک
گرفتن ازدیگران نداشته باشم.
پس بایدجلسه بروم وهمیشه این را به خود یاد آوری کنم که درهرمکان وزمانی وحتی تازه واردی برای من پیامی رابه دنبال خواهدداشت من بایدآماده شنیدن چیزهای نوباشم واصول روحانی قدمها رادرکلیه امور زندگی به کار بندم وفقط ارتباط خود رابه جلسات وبقیه معتادان محدود نکنم وباعملکردخود نشان دهم که به انجمن وصل هستم.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر14
امروز صبح در جلسه همیشگیم که راهنمام هم عضو آن جلسه است به اتفاق رهجوم شرکت کردم.
منشی جلسه خدمت هماهنگی خوش آمدگو رو به من سپرد.
چیپ شش ماهگی رو امروز گرفتم.
بعد جلسه با راهنما در مورد مشکلات اخیری که خودم مسبب آنها هستم مشارکت کردم.
گفتگو در مورد مسائل و مشکلات التیام بخش آسیب وارده به روح و روان من است و از شدت درد حاصل از خودآزاری می کاهد و بهم آرامش می بخشد تا بتونم یک روز پاک و موفق رو تجربه کنم.
پاسخ
بله هر وقع احساس می کنم در مورد چیزی تجربه ای ندارم با راهما مشورت می کنم در جلسات حضور پیدا می کنم و در حد تواننم خود را در دشترس دیگران قرار می دهم و با در میان ان چیزی که دارم ا ن را حفظ نمود و از اغعتماد یکه کردم سر خودره نیستم و از خود احساس رضایت دارم ما باید در عمل به خودمان سابت کنیم که به کمک نیاز داریم در تماس بودن در قدمها سنت ها خدمت به ما کمک زیادی می کند که به این باور برسیم که نیاز کمک گرفتن دارم متاسفانه بیشتر ما وقتی درخواست کمک می کنم که روبرواه نیستیم وقتی حالمان خوب است فکر ممی کنیم احتاج به دریافت کمک ندارم
پاسخ
چه تعریفی ازکمک خاستن دارم؟
کمک خاستن بانتیجه دلخواه فرق دارد.درخاست کمک بادرماندگی ایجادمیشود.
وقتی میخواهی کمک بگیری باید
ازرنجش،توقع،وتوانایی خالی باشی
نتیجه?فهم بیشترازاصول
ارتقاء دادن اعتمادم ،درگیری های روحی وروانیم کمترمیشود
احساس وانزوا وتنهاییم کم میشود
تصمیم گیریهایم درست وبه موقع میشود
پاسخ
من برای کمک گرفتن و کمک کردن از دیگران شد بنابراین باید غرور و خودمحوریم را کنار بگذارم و بدون هیچ ترسی از دیگران کمک بگیرم و به دیگران کمک کنم.
پس باید در هر شرایطی که باشم به جلسات بروم ( شرکت در جلسات بهبودی موجب می شود که من یکسری واحدها مثل؛ یادگیری سکوت ، سخنوری ، احترام به دیگران ، طریق گوش دادن و خیلی چیزهای دیگر که همگی موجب اعتماد بنفس در من می شوند را پاس کنم ) -- شرکت در جلسات موجب می شود من هم به دیگران پیام بدهم و هم از دیگران پیام بگیرم و همچنین با کارکرد قدم به یک خودشناسی برسم.
ارتباط با راهنما موجب می شود احساسات خودم را مشارکت کنم ، بتوانم با راهنما قدم هایم را کار کنم و نواقص خود را شناسایی و ریشه یابی کنم تا بتوانم کمتر اشتباه کنیم.
ارتباط با دیگران موجب می شود هم از تجربه آنها استفاده کنم و هم به آنها تجربه بدهم ( کمک یک معتاد به معتاد دیگر )
نتیجه آن:
آرامش--، ترمیم و برقراری یک رابطه درست با خودم ، خانواده ، اجتماع و در نهایت یک نیروی برتر -- تکرار نکردن اشتباه -- استفاده از تجربه دیگران -- خودشناسی -- تقویت اعتماد -- پذیرش خود -- فروتنی و در نهایت یادگیری قانونمندی نظام هستی.
در نتیجه
مشورت با راهنما موجب انگیزه در ما می‌شود و ما را از خودخوری و فشارهای روحی و روانی دور می کند.
 ارتباط با راهنما و رفتن به جلسه و در دسترس بودن ممکن است یک روز هر سه را انجام دهم و یک روز یکی را .
پیام این سوال؛
انجام این کارها موجب دادن انرژی مثبت  ، احساس نشاط و شادابی ، احساس با ارزش بودن ، احساس انسان بودن ، احساس امیدواری و احساس مفید بودن در ما می شود.
پس زمانی که این کارها را می کنم نتیجه اش مثبت و زمانی که انجام نمی‌دهم احساساتم منفی می شود.
پاسخ
کمک  و درخواست راهنمایی  ، از راهنما نشانگر رشد اصل روحانی اعتماد در ما می باشد که ما با فروتنی آنرا بدست آورده ایم و همچنین حضور مرتب در جلسات و اقرار صادقانه به بیماری همه بیانگر فعال بودن اصل روحانی فروتنی در ما می باشد ، و همینطور ما در این مسیر با عشق و فروتنی میکوشیم تا در دسترس دیگر همدردان خود قرار بگیریم و پیام رهایی بخش بهبودی را به آنها برسانیم ، ما با فروتنی شرایط ناپایدار همدردان تازه وارد را که با درد و فیزیکی همراه است را کاملاٌ احساس میکنیم و لحظات سختی که آنها در اول راه بهبودی می پیمایند را با تمام وجود درک میکنیم و هر آنچه را که در انجمن به رایگان آموخته ایم در اختیار و در دسترس آنها قرار میدهیم زیرا به این نکته معتقدیم که ما با درمیان گذاشتن آنچه که داریم میتوانیم آنرا حفظ کنیم .  در کل امروز  " کمک پذیری و کمک رسانی " منطق و جهان بینی و بینش و منش ما را شکل میدهد و نتایج این اعمال بطور حتم هم برای ما و هم برای دیگران سبب خیر و آرمش میشود .
پاسخ
بله با راهنمایم در تامل هستم و به جلسات هم میرم 
چرا که اینو یاد گرفتم که بهم گفتن اگر میخوای پاک بمانی و تجربه ثابت کرده کسانی که مرتب در جلسات حظور دارن پاک میمانند  علت این کار نشان فهم من از اصول است و دنبال اتفاق نیستم چرا که اینها را رو برای خود کردم یی نوع وظیفه
پاسخ
با سلام....
زمانیکه به راهنما و دیگر دوستان اعتماد میکنم و در ارتباطم،روشن بینی و تمایل در من گسترش پیدا کند و فرصت اینکه خودم نیروی برتر خودم بشوم از من گرفته میشود و کمک پذیر میشوم.
این مسئله باعث میشود مسائل را از چند زاویه ببینم و ضریب اشتباهاتم کمتر شود و دریچه افکارم باز شود و پیام خداوند را بشنوم اما......اینکه من تسلیم به جلسه میروم یا اینکه میروم کسی را خراب کنم یا دانشم را به نمایش بگذارم فرق میکند.

منظور سوال:هر جوری که میخواهم نشنوم بلکه گوشم را تمیز کنم و آنجوری که لازم است بشنوم.

به عنوان مثال ارزیابی اولیه را من انجام میدهم و راهنما کاملش میکند البته اطلاعاتی که به راهنما میدهم باید سالم باشد.
در دسترس دیگر معتادان بودن را برسی کنم و ببینم برای کمک دادن و کمک گرفتن است یا ریاست و کنترل و کلوپ؟؟

بهتر است در هر زمینه ایی صاحب نظر نباشم یعنی حرفی بزنم که به آن اعتقاد دارم یا تجربه اش را داشته باشم.
 در دسترس بودن باید نتیجه اش برای من فروتنی باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر14
سلام
بله
جلسه بهبودی شرکت کرده ام-کاری را انجام داده ام-به صحبت و احساس یک عضو هم گوش کرده ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
من تمام سعی ام این است که روزانه حال و هوای انجمنی خودم را حفظ کنم بله بصورت روزانه با راهنمایم در تماس هستم و بصورت مرتب و هر روز در جلسات شرکت می کنم و با تازه واردان در ارتباط هستم و نتایج تمام این کار ها این است که خودم از ترس و انزوا رها می شوم و ارتباط و اعتمادم به نیروی برتر بیشتر می شود و خلآ روحانی ام پر می شود آرامتر هستم و اغلب حال خوبی را در طی روز تجربه می کنم
پاسخ
درجلسه شرکت نکردم چون حرکت صبح نداریم
ولی شب حتماشرکت میکنم دردسترس دیکرمعتادان بوده ام
ب تماسهای دوستان پاسخ دادم وتبادل تجربه کردم
باراهنمایم هم درمورداحساسات وترسهایم مشارکت
کردم
پاسخ
سلام

- بله من صورت مرتب با راهنمایم ارتباط دارم ودر مورد مشکلات ومسائل زندگی از او راهنمایی می خواهم- در رابطه با اعضائ با تجربه نیز همین گونه است ومن با آنها تبادل تجربه می نمایم وبرای خدمات از آنها راهنمایی می گیرم.من همیشه خودم را در دسترس معتادان برای تبادل تجربه قرار می دهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
درخواست کمک ازراهنمابعنوان اولین رابطه قلبی وبدون مسایل مالی ملکی شهرت زیربناوچشم داشت یعنی قلب ان ای توتپشه ک دومعتادواندکی عشق تجربشونوباهم درمیان میزارن واین رابطه چیزی ناب وبهترینه من هرروزازاین قدرت بزرگ بهره میگیرم تابمن کمک بشه حس کنم کسی پشتمه ومراقبمه
پاسخ
سوال 46  ـ آیا امروز از راهنمایم کمک خواسته ام یا به جلسات رفته ام یا در دسترس دیگر معتادان در حال بهبودی بوده ام ؟ نتایج آن  چه بود ؟             
بله اکثراً در جلسات حضور دارم با دوستان بهبودی در ارتباطم و خدمت می‌کنم و در دسترس دوستان بهبودی که درخواست کمک کرده‌اند هستم و با راهنمایم سعی می‌کنم ارتباطم را بهتر و بیشتر کنم .
این ارتباطات باعث شده بیشتر اصول را تمرین و تکرار کنم و در حال یادگیری و عملکرد باشم .
این روزها با اینکه مشکلاتی در زندگی ام وجود دارد ، ولی به برکت اعضا و اصول در حال بد و یا رفتار اشتباه گیر نمی‌کنم و با اقرا و کمک خواستن به حرکت خود ادامه می‌دهم .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان