امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 6: عمل از روی اراده شخصی چگونه بر روی زندگیم اثر گذاشته ؟
سوال 6:   عمل از روی اراده شخصی چگونه بر روی زندگیم اثر گذاشته ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Nazer 5 ، ssaeedg ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، ناظر14
خود خواهی و لذت طلبی باعث می شود ارتباط من با دیگران و با خودم خراب شود .

در گذشته بیشتر و در زمان حاضر کمتر ، به دنبال خواست خودم بودم و تمام وقت و انرژی من صرف مبارزه با شرایط موجود و ایجاد فضایی باب میل خودم می شد و همیشه و همه وقت بر این کار اصرار می کردم تا دیگران مثل من فکر کنند و همانگونه که من می خواهم رفتار کنند و این تنها موجب انزوا و تنهایی من شد و خسارت زیادی به خودم و خانواده ام زدم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، Nazer 5 ، هامی ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، ناظر14
اراده شخصی یعنی تشخیص فردی و بیمار گونه و بدون مشورت
ترسهایم همیشه با من بوده
رابطه ام با دیگران خوب نیست در حال فرار هستم و عیر قابل اراده شده ام در روابطم عشق نیست و ماسک منی زنم بر کار و مادیات متمرکز نیستم احساساتم خراب است و از خود احساس رضایت درونی ندارم خداوندرا نمی بینم و پیام های اورا دریافت نمی کنم ادم بی ثباتی هستم ( عاطفی و احساسی ) خودمحوری می کنم می جنگم و قضاوت می کنم خودم را دوست ندارم و نمی پذیرم به سمت انزوا می روم برخلاف اب شنا می کنم همیشه رابطه هایم را از دست می دهم برنامه ریزی ندارم و بی هدف هستم دچار رنجش می شوم خود ازاری شدید و احساس گناه می کنم بی ملاحظگی می کنم احساس خلاء و تنهای می کنم اهدافم را رها می کنم مشورت نمی کنم و از راهنما دور هستم زندگیم دائما در حال تشنج است -
پیام سوال : هر مواقع موارد بالا را انجام می دهم در قدم سوم زندگی نمی کنم و از روی اراده شخصی عمل می کنم که نیاز است که سریعا موضوع رابه مشارکت گذاشته
با راهنما مشورت کنم و تصمیم بگیرم که ان موضوع را به مراقبت خداوند بسپارم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، Nazer 5 ، هامی ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، ناظر14
(۱۳۹۸/۱۰/۲۴، ۱۱:۱۰ عصر)admin.a نوشته است: سوال 6:   عمل از روی اراده شخصی چگونه بر روی زندگیم اثر گذاشته ؟
درود به همه

نتیجه عمل از روی اراده شخصی، خود واقعی ام را محو (مرگ روحانی) و منیت بیماری ام را نمایان (هیولای درون) کرد.
اراده شخصی محل سیاست بازی بیماری (دیگران) است و خدا محوری رهایی در میدان آرام و پرنشاط نیروی برتر مهربان است.

سپاس که خواندید Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، بَرمک ، Nazer 5 ، ناظر9 ، ssaeedg ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، ناظر14
بارها با استفاده از اراده‌ي شخصی با مشکلات (زندان، قانون، شکست) مواجه شدم هر گاه از این اراده افراطی استفاده می‌کردم مصرف مواد هم بیشتر می‌شد و از انسانیت دورتر می‌شدم و آشفتگی در تمام امور زندگی حکم‌فرما می‌شد. و هر چه خودخواهانه‌تر زندگی می‌کردم تنها و تنهاتر می‌شدم و اغلب اطرافیان و دوستانم را از دست می‌دادم. بعضی اوقات به علت عدم آگاهی و مشورت، نیت خیرخواهانه‌ام هم برخلاف نظام طبیعت بود. شکست‌های متوالی، دردهای غیرضروری، قطع ارتباط با دنیای اطراف و اوج مصرف تاثیرات استفاده از اراده شخصی در زندگی‌ام بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط بَرمک ، Nazer 5 ، هامی ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، ناظر14
عمل از روی اراده شخصی اختیار زندگی آروم و بی دغدغه رو ازم میگیره و منو به اسارت خودش در میاره‌.
با ذهن درگیر و روح زخمی بدون هیچ ملاحظه ای با تصور اینکه قربانی شده ام دست به هرکاری می زنم تا خودم رو ثابت کنم.

با اراده شخصی به یک زندگی ناهماهنگ و ناموزون مشغولم که بیش از همه به خودم آسیب می زنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، هامی ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، ناظر14
اراده شخصی من رفتار و افکار و زندگی اجتماعی و زندگی معنوی زندگی خانوادگی و زندگی شغلی مرا تحت تاثیر کامل قرار داده ،در تلاش خود برای کنترل جزییات ضرروی را نا دیده و همیشه از به مقصد نرسیدن واهمه و وقتی شکست می خوردم عصبانی و گناه را به گردان اطرافیان می انداختم ،احساس دلسوزی برای خودم در نتیجه ،ترس اضطراب و عدم اعتماد به نفس را هم به خانواده انتقال دادم که باعث شد بیماری به آنها سرایت و نه آنها و نه خودم روی آرامش را نبینیم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، Nazer 5 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
حالو احساسم هعی شکر 

اراده من باعث شد بارهاو بارها شکست رو تجربه کنم  روحی روانی احساسی مالی ووو

باعث شد ابرو نداشته باشم کسی بهم اعتماد نکنه حتی بابام  حق داشتن 

و در اخر ک احساسمم هست باعث شد با خانواده ام ب مشکل بخورم و الان تو شهر دور و قریب سر کار باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
با سلام....
اتوماتیک وار روی نقصهایم قرار میگیرم و تبدیل میشوم به همان آدم دوران مصرف.

با اراده شخصی باعث سر در گُمی و آشفتگی خودم و دیگران میشوم.
ما یکسری ارزشها و اعتقاداتی داریم که خیلی با ارزشها و معیارهای جامعه همخوانی ندارد.
با اراده شخصی الویتهای زندگیم را فراموش میکنم و تمام وجودم را افکار بحرانزا فرا میگیرد دچار بی تفاوتی میشوم دریچه افکارم بسته میشود و تمایل به هیچ کاری ندارم.

بهتر است مثالهای زنده را لیست کنیم.

مثلا کسی پول مارا بالا میکشد به او نمیگویم میخواهیم جای دیگری با او تلافی کنیم بعد آن شخص را برای همیشه از دست میدهیم.
اراده شخصی به ما وام میدهد اما هیچوقت  برسی نمیکنیم که ببینیم بهره آن چقدر سنگین است.بعضی وقتها ما با اراده شخصی لذت میبریم پول خوب در میاوریم نتیجه ش میشود اینکه وقتی پول خوب در نمیاوریم میرویم دنبال طمع و زیاده خواهی.

اراده شخصی اجازه میدهد بیماری و اعتیاد روی من سوار شود.
اراده شخصی یعنی بیماری اعتیاد را میبینم ولی از روی بهبودیم عمل نمیکنم و بهبودی را میبینم بازهم از روی اعتیاد عمل میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، هامی ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
وقتی که من بخواهم بااراده شخصی خودم بخواهم زندگیم رااداره میکردم بالطبع مشکلات زیادی درزندگیم پیش می آمدوباعث بروز مشکلات زیادی درزندگی من شده بودوالان هم اگربخواهم ازنیروهای برترکمک نگیرم وازاشتباهات گذشته ام درس نگیرم بازهم همان آدم قبلی خواهم بود. طلبکارشدن ازنیروی برتر،بی اعتمادی به خانواده واطرافیان،شکست دربرنامه هایم،ناامیدیدرکارهاوبرنامه هایم پی آمد اراده شخصی من می باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط هامی ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
سلام
مصرف مواد مخدر عمل از روی اراده شخصی بود.از دست دادن شغل هم از روی اراده شخصی و بیماری ام بود و همیشه پس از انجام عملی بر محور بیماری ام باعث خسارت خوردن به زندگی ام می شد و من از برنامه ها و اهدافم عقب می افتادم.
پاسخ
 سپاس شده توسط هامی ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
(۱۴۰۰/۴/۳، ۰۹:۲۹ صبح)kakam04 نوشته است: وقتی که بااراده شخصی خودم بخواهم زندگیم رااداره کنم بالطبع مشکلات زیادی درزندگیم پیش می آمدوباعث بروز مشکلات زیادی درزندگی من شده بودوالان هم اگربخواهم ازنیروهای برترکمک نگیرم وازاشتباهات گذشته ام درس نگیرم بازهم همان آدم قبلی خواهم بود. طلبکارشدن ازنیروی برتر،بی اعتمادی به خانواده واطرافیان،شکست دربرنامه هایم،ناامیدیدرکارهاوبرنامه هایم پی آمد اراده شخصی من می باشد

با سلام 
عمل خودخواهانه و خودمحورانه همراه با ترس از دست دادن و تکرار مجدد آن عمل و انتظار نتیجه متفاوت داشتن.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
زندگی من با خودمحوری می گذشت
اثری از خدا و خواسته اش در زندگی من نبود
جایگاه خذدا رو دو دستی به بیماری دادم
فقط به فکر خودم و لذت هایم بودم
خسارات جسمی مالی احساسی و روحانی بهبسیاری به خودم زدم
بی ملاحظه و منزوی و بدون روحانیت بودم
تنها ناامید شکست خورده بودم و زندگیم غیرقابل اراده شده بود و در هیچ کاری مشورت نمی کردم
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
هرجا اصرار وپافشاری کردم خودخواهانه وخودمحورانه رفتارکردم تک روی کردم مشورت نگرفتم تسلیم وار وعاجز وار عمل نکردم دقیقا ازروی اراده شخصی عمل نموده ام و عمل ازروی اراده شخصی  جز اشفتگی وغیرقابل اداره بودن-  تولیدرنج ودرد - جنگ وبحث چیزی برایم ندارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، moosavi307 ، حـمـیـد ، ناظر14
تمامی شکستهاناکامیهاوحسرتهای
امروزمن تمام ازدست دادنهاوحیف
شدهاازدست دادن داشته هاوقت قدرت 
جوانی پول موقعیت خوشی 
خوشبختی وهمه نتیجه تصمیمات
غلط ورفتارهای دیوانه واراست
که من میدونم ومن میتونم
واعتیادلذت هرانچه راک داشتیم ازما
گرفت
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
باعث تولید درد شده است  چون وقتی پای اراده شخصی در میان است بایست همه چیز و همه کس در اطرافم تحت کنترل و میل من باشند و چون این کنترل کردن پس از مدتی کوتاه از توانم خارج می شود  ایجاد درد می کند و من مجبور می شوم خواسته یا ناخواسته برای کاهش این درد به خودم و اطرافیانم خسارت بزنم و در این میان دیگر پای عشق و محبت از خود گذشتگی و مهربانی ایثار گری و ایمان  کنار رفته و در تمام جنبه های زندگی از جمله روح و روان و حتی فیزیک خودم و دیگران  اثرات مخرب با خود به همراه خواهد داشت.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
سلام
_ آشفتگی و از دست دادن اختیار زندگی-از بین رفتن احترام و شخصیت اجتماعی-بیکاری و...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
عمل ازروی اراده شخصی بی فکری عدم اینده نگری هدفهای نصفه ونیمه پابندنبودن به تعهدات ومسیولیتهافراراززندگی واقعی باعث ازبین رفتن عمرازادی پول هدفهای درست رسیدن بپوچی وتهش مصرف افراطی موادمخدروتنهایی بودحتی لذت چیزهاییم ک داشتم نبردم وهمچیومفت ازدست دادم روابط عمرهدفهاکارارامش سلامت اعتبارخوش حالی و....وتهش رسیدم به بن بست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
اثراتش شده تنبلی...بیماری های جسمی...آشفتگی روحی و روانی...احساس سنگین بودن در روح و کسالت دارم...روابطم با خودم خراب میشود چون احساس گناه...ترس باهامه....روابطم با نیروی برترم قطع میشود...با بقیه همینطور....
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر14
اخرین روزهای هر مصرفی نشانه ای از اراده شخصی من است من با نیت خوب بدون مشورت هم باز اراده خودم هست و مشکل ساز است اراده شخصی من را در تکرارها گیر میاندازد و انرژیمن را برای رسیدن به اهدافم را میگیرد حفظ و بقای بیماری اعتیاد در گرو اراده شخصی من است من هر زمان بخواهم نواقصم را نبینم و انان را پوشش دهم از اراده شخصی استفاده میکنم اراده شخصی لایه های انکار من را قوی میکند و در نتیجه دیگران از من دور و از من ناامید میشوند و من در چرخه تنهایی و انزوا قرار میگیرم اراده شخصی من انتخاب هایش را بهترین انتخاب برای من جلوه میدهد  Heart Heart Heart Heart Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۴ ، ناظر۱۶ ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان