امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8 : چگونه اقرار می تواند مسیر زندگی مرا تغییر دهد ؟
سوال 8 : چگونه اقرار می تواند مسیر زندگی مرا تغییر دهد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
اقرار کردن یعنی من تمایل دارم مسیر زندگیم را تغییر دهم .

من با اقرار قبول می کنم که اشتباه کرده ام و وقتی این اشتباه را اقرار می کنم این یعنی خطاهایم را می پذیرم و وقتی پذیرفتم اشتباه بود پس با تکرار آن حالم بد می شود و سعی می کنم تکرار نکنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
وقتی ما چیزی را اقرار میکنیم ان را ازحد  ذهنیت  به مرحله عمل در میاوریم باعث میشود راهنما را به عنوان یک دوست واقعی ببینیم شاید برای اولین بار باشد که یک نفر صادقانه به احساسات ما گوش میدهد و برای من ارزش قائل می شود اسراری که درونمان نگه داشته بودیم باعث شده بود که یک لایه پوششی بین من و خودم بین من و دیگران و بین من و خداوند ایجاد شود و با همه فاصله داشته باشم که با اقرار از بین میرود باعث میشود دست از پنهان کاری برداریم و خیلی راحت به دیگران و خداوند و خود بگویم که چی و کی هستیم از احساس تنهای و انزوا بیرون میاییم اقرار ترسهایمان را میگیرد و دیگر ترسها زندگی مرا رهبری نمیکنند مثلا وقتی یک نقص را به راهنما اقرار میکنم اولا به او نزدیک میشوم و دیگر فرار نمیکنم و انکار نمی کنم و انرژیم را برای درخواست کمک خرج میکنم و به فروتنی میرسم و برای رفع ان درخواست کمک میکنم در قدم چهارم متوجه شدیم که بیماری ما به اندازه رازهایمان بزرگ است و وقتی اقرار میکنیم هیمنه و ابهت بیماری در هم میشکند و تسلیم میشویم و دنبال راه تازه ای برای زندگی و بهبودی میگردیم و به راهنما اعتماد میکنیم و رهنمودهایش را بهتر میپذیریم 
زمانی میتوانم بگویم کارم درسته : که با صدای بلند به خود خداوند و یک نفر دیگر اقرار کنم و گزارش شفاف بدهم -وقتی چیزی درونم گیره یعنی کارم درست نیست 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
اقرار در قدم پنجم خیلی بیشتر ومهم
ترازچهارقدم قبلی می باشد ، زیرا که 
خودمان و دیگران را می بخشیم ومقداری تواضع وفروتنی پیدامی کنیم
ودرواقع این فروتنی دراثرتسلیم مادربرابراصول روحانی شکوفا می شود
وبا بکارگیری این اصول وتکرارنکردن
اشتباهات گذشته زندگی ما دچار تغییرات بزرگی می شود.درواقع با اقرار
کردن وپذیرش ذات دقیق خطاهایمان
تمایل به تغییر درما ایجاد می شود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
اقرار موجب می شود که اگر مرتکب خطایی شدم دوباره ان را تکرار نکنم و مجددا به جای اصلی خود باز گردم
با اقرار کردن دست از جنگ و انکار بر خواهم داشت و بیماری ام را متوقف خواهم کرد و وارد زندگی جدید خواهم شد
در ابتدای ورود به انجمن اقرار به من کمک کرد و زندگی ام دچار تغییر شد
با توجه به اینکه اگاهی کامل نسبت به اقرار در قدم پنچم ندارم و لی اطمینان دارم که زندگی ام را دچار تغییر خواهد کرد
پاسخ
اقرار موجب می شود وقتی مرتکب خطایی شدم ، آن را نکرار نکنم و باعث می شود به جای اصلی خود باز گردم . یعنی مسیر بهبودی و تعادلم راربا اصول روحانی دنبال کنم . هیچ کس و هیچ چیز توان تغییر من را ندارد مگر اینکه خودم تمایل داشته باشم . 
با اقرار کردن دست از جنگ و انکار بر خواهم داشت و بیماریم را متوقف خواهم کرد و وارد زندگی جدیدی خواهم شد ... 
 اقرار و دعا ابزاری است روحانی ،  جهت درمان خطا و نواقص
پاسخ
سلام

در قبل از شروع پاکی ام همیشه بدون فکر کاری را انجام میدادم.همیشه هم قصور وکم کاستی ها را گردن دیگران می انداختم.قبول نمی کردم که اشتباه کردم.اما بعد از ورود به انجمن در پی اصلاح رفتارهایم شروع به کارکرد قدم کردم ودر قدم پنج سعی کردم با کمک راهنما راه هایی که به وسیله آن آن اشتباه می کنم به ان اگاه میشوم وسعی در تکرار نکردن ان اشتباه را در مسیر می گیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر20
سلام

در زمان مصرف برای این که زندگی کنم باید همه کاری انجام می دادم و همه حرفی را قبول می کردم و مسیر اشتباه برایم معنی نداشت- اما امروزه یاد گرفتم اگر می خواهم دوباره گرفتار مسائل گذشته نشوم من باید اشتباهات خودم را برسی نمایم وانها را اقرار نمایم تا دوباره مسیری را اشتباه نروم...
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270 ، حـمـیـد ، ناظر14 ، ناظر20
درخواست کمک دربرنامه بااقراربه اعتیاداغازشدوبااین کاردریچه انکاربسته شدوتوانستیم ازشروسوسه واجباررهایی پیداکنیم
کمک معنوی یک معتادبه معتاددیگربااقراردرخواست کمک
وشنیدن تجربه صورت میگیره
هرگاه صادقانه اقراری انجام میدهم
اول ازشروسواس فکری ووسوسه رها
میشم دوم حق انتخواب پیدامیکنم
بنظرمن بدون اقراربه خطااشتباه اعتیاد
ویانواقص دریچه فک بسته میماند
وفقط ترسه که وجودداره وحق
انتخواب رهایی وشنیدن تجربه
صورت نمیگیره
زیربنای بنیادی برای من اقراره
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، یثنا ، ناظر14 ، 9 ساعت پیش">ناظر۱۶
سلام ..
وقتی که اقرار میکنم یعنی قبول میکنم اشتباه کردم و چون این اقرار با آگاهی بیشتری نسبت به قدمهای قبلی هست به دنبال راه حل آن هم هستم  و همچنین عواملی که باعث این اشتباهات میشود را با همکاری راهنما شناسایی میکنم و نسبت به آنها آگاه میشوم . هر چند که برطرف کردن آنها زمان میبرد و ذهن و فکر من کوچکتر از آن هست که بتوانم این اشتباهات را تکرار نکنم اما مطمئنم که به مرور زمان مسیر زندگیم از حالا بهتر میشود .
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدمتگزار ، ناظر14 ، 9 ساعت پیش">ناظر۱۶
اقرارزندگی نابسامان مرانجات داداقراربه عجزدرمقابل اعتیادوبیماری اقراربه نداشتن سلامت عقل ودرخواست کمک ازنیروی برتراقراربه داشتن اراده مخرب وباورهای غلط ونصفه ونیمه اقراربه اشفتگی هاووسوسه هاوپس ازاقرارصادقانه ودرخواست کمک است که عجزمعنی پیدامیکندومیتوان حق انتخواب پیداکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط یاسی ، یثنا ، ناظر14 ، ناظر۴ ، ناظر20 ، 9 ساعت پیش">ناظر۱۶
  سلام

من در رفتارها یم همیشه چیزهایی را قبول نمی کنم به این دلیل که توانایی روبرو شدن
 با اشتباهات خودم را ندارم.
اما برای این که بخواهم این روند را تغییر دهم باید بتوانم درک کنم که کجا یا کدام مسیر
 من باید تغییر کند ودرست شود راهنما در این مسیر می تواند برای خطا به من کمک کند...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۴ ، ناظر20 ، ناظر۱۶ ، ناظر14 ، ناظر9

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان