امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25:توسط قدم پنجم رابطه من با نیروی برترم چگونه تغییر کرده است ؟
سوال 25:توسط قدم پنجم رابطه من با نیروی برترم چگونه تغییر کرده است ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6
 بااقرار نزد خداوند ترسی که عمری باعث دوری من از خداوند شده بود کم می شود و در عوض عشقم بیشتر می شود .
و همین اقرار باعث ایجاد همدلی و اعتماد به خداوندی می شود که تا چندی قبل از او رنجش داشتم و حالا با اقرار صادقانه در نزد او امید دارم مرا در ادامه این مسیر راهنمایی و هدایت کند و وقتی این قدر به خداوند نزدیک شده ام کمتر می ترسم و با ایمان و اعتقاد بیشتری قدم هایم را برمی دارم .
قدم 5 باعث شد نقش خودم را در زندگی گذشته و خطا ها و مشکلاتی را که فکر می کردم خداوند برای من رقم زده و به همین علت از او رنجش داشتم را بفهمم و امروز می دانم هر انچه که من به دنیا می دهم دنیا و کائنات هم همان را برای من در نظر می گیرد . رفتار امروز من سازنده اینده من است .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر6
اشتی کرده ام خجالت نمی کشم دوستش دارم احساس می کنم او هم مرا دوست دارد خواندن ترسها .روابط .رنجش ها و احساسات و رازها مرا از درون خالی کرد تا او وارد قلبم شود و فهمیدم اینها بزرگترین موانع ما بودند حال که با مفهوم فروتنی و خویشتن پذیری اشنا شده ام دیگر مثل گذشته نا شکری نمی کنم -
پارادکس : قدم پنجم برای من حالت پارداکس داشت هرچه بیشتر اقرار کردم و خطا هایم را به خداوند گفتم بیشتر به او نزدیک شدم
چیزهای بیرونی : مثل یک برکه بهاری است که مدتی می اید و دو ماه بعد هم خشک می شود و فقط یک چیز درونی است
( گوهر وجود ) می تواند پایدار باشد و مرا از درون راه بندازد 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر6
با کارکرد این قدم از اسارت‌هایی که داشتم رها شده و متوجه حضور خداوند خواهم شد، زیرا این همه مشکلاتی را که در قدم چهارم و پنجم نوشتم و بیان کردم را اگر کسی غیر از خداوند می‌دانست مطمئناً مرا سخت محکوم و تنبیه می‌کرد، اما امروز به واسطه‌ي حضور خداوند اجازه‌ی زندگی و خدمت کردن را پیدا کرده‌ام.

این فرایند برای من یک معجزه است. سعی می‌کنم این رابطه را با او حفظ کنم تا درک بهتری از خداوند پیدا کنم. من چشمانم باز شد و اين باعث شد كه به مهربانی او و اهمیّتم برای او پی ببردم و اين نیرویی بود که مرا از تمام فشارهای درونی نجات داد
پاسخ
اصول روحانی مانند رنگین کمانی است چون تمام ترکیب این رنگها،
از ترکیب رنگ دیگری بوجود می آید
یعنی اگر خودت را نشناسی به فروتنی نمیرسی 
کارکرد قدم پنج باعث کمتر شدن ترس،مخفی نکردن نواقصت،اعتمادت بهتر و محکمتر میشود
پاسخ
برای داشتن یک رابطه خوب باید از ترس طمع توقع به دور باشیم .در این قدم به این درک رسیدم .که موانعی سر راه رابطه من خدا وجود دارد .و به دنبال بر طرف کردن موانع بر آمدم .اولین آن ها ترس بی موردی بود که از مدت ها پیش از خداوند داشتم و باعث فرار کردن من از او میشد .و دیگر موانع ایجاد شده پنهان کاری ،رفتارهای اجباری .توجیح وبهانه لذت وسوسه خود فریبی همه حایل بودنند بین من و خدایم که با کمک خواستن و دعا کردن آن ها را برطرف کردم .مشارکت و درد دل کردن با خدا باعث صمیمیت این رابطه می شود و احساس شور شعف دست داده و اعتماد پیدا می کنی بزرکترین حامی را داری
پاسخ
نیروی شفا دهنده پذیرش شد آ زادی،زندگی،دارو شد اقرار،،اقرار شد درمان ازدرد،،صلح پذیرش درون شد نیروی شفابخش،انرژی که توسعه پیدا کردم گردش انرژی بخشنده ترم کرد تسلیم ترم کرد، بیرون کردن استرس نگرانی اضطراب آ آشفتگی رنج ،درک کلید آ زادی م شد ورهایم
پاسخ
سلام

نیرویی برتر معنا ومفهومی در زمان مصرف برایم نداشت.فکرم همیشه روی خودم حساب کردن بود و بدون توجه به اشتباهات.حال بعد از کارکرد قدم ها یک نیرو را پیدا کردم که برایم کارکرد وبه من راه درست وغلط را نشان داد.من شروع به اعتماد کردم.بدنبال اگاه شدن از نحوه اشتباهاتم به نیرویی برتر پناه آوردم وتوانستم مسیر اشتباهات خود را پیدا کنم و برای زندگی بهتر شروع به تمرین این ارتباط کردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، ناظر6
من قبلا نسبت به خدا بی ایمان شده بودم و فکر میکردم ارتباط با او فقط با نماز خواندن و یا جاهای مقدس قرار گرفتن امکان پذیر است ولی در قدم پنجم وقتی به راهنما و خداونداعتماد کردم و با سپردنی که در قدم سوم اموخته بودم مسیر تا حدودی برایم هموار شد من فهمیدم که با پذیرش نواقص و اقرار چگونگی دقیق خطاهایم و با فروتنی و اینکه خویشتن پذیر باشم تا بتوانم بر مشکلات فایق شوم اینجا بود که متوجه شدم رابطه من با نیروی برترم و خداوند نسبت به قبل تغییر کرده و هر زمان من اشتباهات و نواقصم را با صداقت و شهامت اقرار میکنم بهتر میتوانم حضور خداوند را در قلب و روح خود احساس کنم امروز من به کمک راهنما گام در مسیری گذاشته ام که علاوه بر بهبودی و بدست آوردن سلامت عقل رابطه من با خداوند بهبود پیدا کرده و مسیر جدیدی برایم باز شده و جا داره همین جا بابت این موضوع از خداوند و بنیانگذاران این برنامه 12قدمی سپاسگزاری کنم  Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6
درتمام طول عمرم من خداوندرامسئول تمام
بدبختیهاشکستهاوناکامیهایم میدانستم
درطول قدمهارابطه ام بهتروبهترشدودیگر
خداوندرامسئول دربدریهایم ندیدم
درقدم ۵ بااقراربه خداوندشهامت وجرات بهتردیدن
خودموپیداکردم وخداوندمنبعی برای کسب
قدرت برایم شداون ترس وباورهای غلط نسبت
به نیروی برتردرونم کم وکمترشدورابطه
بهترموثرتروکارامدتری پیداکردم
پاسخ