امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 40 : آيا من كج خلقي و يا رفتار خشمگينانه دارم و يا بر اساس احساساتم عكسالعملي نش
سوال 40 : آيا من كج خلقي و يا رفتار خشمگينانه دارم و يا بر اساس احساساتم عكسالعملي نشان ميدهم كه

باعث خدشه به احترام به خود و ارزش من بشود؟ توضيح دهيد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر14
من اول فکر منفی میکنم و بعد احساس بدی را تجربه و در نتیجه رفتار مخربی را به صورت عصبانیت بروز می دهم و بیشترین خسارت را خانواده من از ناراحتی و عصبانیت لمس می کند .بیماری اعتیاد یعنی عدم تعقل و تفکر درست و هر چیزی که احساسم بگوید انجام می دهم .من وقتی در شرایط قرار می گیرم دو حالت دارم یا می پذیرم و یا تحمل می کنم و وقتی در حالت تحمل باشم خیلی زود عصبانی می شوم و هر وقت تحملم تمام شود همچون کوه اتش فشان عصبانی و خشمگین می شوم .رفتار های من چون متناسب با شرایط نیست یا کمتر و یا بیشتر از حد مجاز باعث می شود به احترامم خدشه وارد شود .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، AMAN56 ، ناظر2 ، ناظر10 ، ناظر14
همیشه وقتی از روی بیماریم عمل می کنم و سوتی می دهم و از روی احساساتم عکس العمل نشان می دم مثلا یک هفته است که احساسی را درون خود گیر داده ام و افکار بحرانزا را حفظ کرده ام در ان لحظه می ترسم و رفتار ی را نشان می دهم و یا حرفی را می زنم که در وجه شخصیت من نیست و نگاه دیگران عوض می شود و این سوتی دادن باعث می شود احساس بی ارزشی و خجالت کنم و به عزت نفس و اعتماد به نفسم لطمه می خورد و به خود ازار ی می پپردازم که چرا این کار را کردم و بعد مظلوم نمایی می کنم یا توضیح اضافه می دهم  تا موضوع را درست کنم 
پاسخ
بله
 کج خلقی باعث بروز رفتارهای خشمگینانه می شود که به واسطه آن دریچه افکار بسته شده و عکسالعمل‌های تدافعی بروز می دهم .
این کج خلقی ها ناشی از احساساتی چون دلتنگی، ناراحتی ،اضطراب، ترس، استرس و ... می باشد که باعث بروز رفتارهای مخرب می گردد و ارزش و احترام ما را از دید دیگران مورد خدشه قرار می دهد .
کج خلقی نقطه مقابل حسن اخلاق است.
 هر واکنشی که من بعد از احساس با خودم و دیگران انجام میدم به ترتیب اعمال و رفتار من نامیده می شود .
من از فکر منفی می کنم و بعد احساس بدی را تجربه می کنم که در نتیجه رفتار های مخربی را در قالب خشم و عصبانیت که باعث خدشه به احترام دیگران و خود می‌شود از خود بروز می‌دهم.
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۰:۲۷ عصر)admin.a نوشته است: سوال 40 : آيا من كج خلقي و يا رفتار خشمگينانه دارم و يا بر اساس احساساتم عكسالعملي نشان ميدهم كه

باعث خدشه به احترام به خود و ارزش من بشود؟ توضيح دهيد.
وقتیکه زندگی بروقف مرادمن نیست,چون احساس میکنم به من اهمیت نمیدهند,کج خلقی میکنم.
چون هنوز باورمن عوض,نشده مثالازهمه توقع احترام دارم که به من سلام کنند.
به چه شکل هایی کج خلقی میکنم قهرکردن,فرارکردن ازموقعیت ها,قایم شدن پشت اصولم.
تاثیرات آن چیست سردشدن رابطه ها,احساس خودکم بینی,ناصادقی وفریبکاری
به چه افرادی کج خلقی میکنم
هرکس که به من احترام نمیگذارد,
زیردستم باشد,کسی که ازمن بترسد
عکس العمل هایم پرخاشگری ,پشیمانی,بریدن ازطرف مقابل
ولخرجی,وقتی که یک نفرپیش من است که ازاوکینه دارم ومیخواهم پیش او کم بیاورم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
غیر قابل اداره بودن درونی برای من عدم کنترل بر عصبانیت من است که در این شرایط من نمیتوانم صبر و سکوت پیشه کنم و تصمیم نگیرم

در این شرایط گفتار من استفاده از الفاظ رکیک و بی احترامی به طرف مقابل و رفتارم ناسازگاری و عملم صدمه رساندن به دیگران است که ارزش انسانی مو زیر سوال می برم و حرفی که نباید بزنم به زبون میارم و کاری که نباید انجام بدم عملی میکنم

اوایل بهبودیم یادمه دوستان می گفتند در شرایط عصبانیت تصمیم نگیر تنبیه نکن تشویق و تایید هم نکن
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر14
من هميشه دربرابر خطرهاي جدي واکنش بدونفکر از خودشان نشان ميدادم وروزي رسيد که نتوانستم

از خود دفاع کنم به خاطر بحران هاي مادي واجتماعي تواناي روبری شدن باکسي را نداشتم اگر حقم را مي خورند مي گفتم واگذار مي کنم به خدا .در اصل چيزي که باعث مي شد من به اين روز بيفتم بي تفاوتي اي که در راس بیماری ما حکومت می کرد بود یا انکار بیماری انکار اشفاگي زندگةي انکار عجز خود کم بيني ترس ومعمولا ارزيابي واگاهي داشتن از ضعف وناتواني خودم موجب مي شد نتوانم از خودم حمايت کنم واوضاع هم چنان بدتر مي شد
پاسخ
من فکر میکنم که برنامه خیلی فروتنی به خرج میده که میگه طی فرایندی سلامت عقل برمیگرده
اصلا بر نمیگرده
اجرای اصوال کمک میکنه امروز ضریب دیوانگیهایم کمتر باشه
واز شدت مشکلاتی که خودم برای خودم درست میکنم کمتر میشه
احساساتم رو ببینم

و اروم باشم

ب کسی با صدای بلندم خسارت نزنم

بیشتر مهربون باشم
و تمرین عشق و مشق از خود گذشتگی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط kakam04 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
با سلام
بله زمانیکه به ما بی احترامی میشود باعث رنجش ما شده و تولید احساسات بد در ما میکند و احساسات ما بر انگیخته میشود و رفتار و اعمالمان تحت کنترل احساساتمان قرار میگیرد و دست به یکسری واکنشهایی میزنیم که باعث بر بی ارزشی ما میشود مثلا احساس شادی و نشاط افراطی که باعث میشود شوخی های زننده با دوستانمان بکنیم و آنها از ما ناراحت شده و درگیر میشویم.
بخاطر نداشتن پذیرش شرایط موجود حالم بد میشود عصبانی بدخلق و ناراضی میشوم یا فکر میکنم جامعه و اطرافیان به من بدهکارند وقتی اینطوری با بیماری رفتار میکنم دیگران مرا تحمل نمیکنند و عکس العمل نشان میدهند و احترام مرا نگه ننیدارند و ارزشهایم از دست میرود.وقتی عصبانی میشوم کنترلم را از دست میدهم چشمم را بر روی حقایق میبندم خودخواه میشوم و گفتگوی دو طرفه برایم بی معنی میشود .
در کل احترام و ارزشهای من دست خودم است میتوانم آنها را حفظ کنم میتوانم آنها را از دست بدهم.
پاسخ
من خیلیزود عصبا نی می شو م وکنتر ل از دسیتم می رود اطر ا فیا نم نمی تو انند مر ا تحمل کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر14
با سلام
افکارمن احساسات مرا به وجود می آورد ومن بر اساس این احساسات ازخود واکنش نشان می دهم ورفتار می کنم من به خاطر داشتن بیماری اعتیاد تمام اعمال و رفتارمن از بیماری من نشات می گیرد ومن بخاطر خودمحوری ، حق به جانبی وخودخواهی محض ، منافع وسودبیشتر ،قدرت بیشتر،زیاده خواهی بیشتر ویارسیدن سریع وبدون دردسر . دراکثر موارد رفتارهای من به محض برخورد با یک مانع یا کج خلقی ویا به صورت خشمگین بروز می کند باعث واکنش وعکس العمل سریع ونسنجیده که من اینگونه رفتار نموده ام باعث به خطر افتادن موقعیت خودم واحترام به ارزشهایم دربین خانواده ودوستان میگردد
پاسخ
بله کج خلقی بدرفتاری بددهنی توهین وعمل انی ازروی احساسات خصوصاترس ورنجش قهرکردن لج بازی کم محلی وازاین دست رفتارهاهنگام فعال بودن بیماری بوفوردررفتارم دیده میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر14
بله زمانی که در گیر احساساتم میشوم یا ارزو های بر باد رفته خستگی گرسنگی دشمنی  نفرت و.... کج خلق و عصبانی میشوم 
عصبانیت یعنی .احساس یا هیجانی که بر ما غلبه و ما را بر علیه کسی یا خودمان میشوراند مثلا  ترافیک  سرو صدا  اب و هوا  صفهای بلند و .....
عصبانیت در نوع خود خوب یا بد نیست بلکه انگیزه ما از عصبانیت مهم است 
برسی خودم و یا دیگران از دید گاه بیماری کج خلقی نامیده میشود ...
اگر بتوانم حق به جانبی را در زندگی  خارج کنیم از شر خیلی از کج خلقی ها خلاص میشویم 
پاسخ
سلام

--قطعا زمانی که بر اساس وسوسه واجبار عمل نمایم وبرای توجیه بیماری ورفتارهایم از یک سری نواقص مانند کج خلقی استفاده می نمایم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر20
درودبررفقا بله زمانهای که عاجزواررفتارنکنم وخودرادرمعرض خطرمثل مصرف کننده کرسنگی  عصبانیت خستگی تنهای  مقایسه نارضایتی وترس قرار میگیرم  خودراجدی می گیرم وبایدنبایدهایم شروع می شوند خیلی سخت گیرمیکنم ودرچرخه معیوب اعتیاد قرار می گیرم عکس العمل های انی نشان می دهم صدایم بالا می رود پرخاشگر می کنم دعواراه می اندازم هرچیز نزدیکم باشد پرت می کنم دقیقن غیر قابل کنترل می شوم حرفهای می زنم وحرکات ازخودم نشان می دهم که بعدمثل سگ از کرده خودپشیمان می شوم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
بله وقتی عصبانیم پرخواشگرمیشم نه طرف برام مهمه ن خودم بهمه بی توجهم ازروی احساسات قلوشده رفتارهای تهاجمی وزشت ونابودگرانجام میدم احساسی عمل میکنم اونم بدون فکرویدفعه قهرمیکنم بدمیگم فحش میدم غیبت میکنم واگردرتوانم باشه کتک کاریم میکنم اون لحظه انگارخودم نیستم وخشم بجام عمل میکنه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
بله زمانی که رنجش دارم یا مقایسه کردم و اون احساس خود کم بینی و احساس قربانی بودنمو حفظ میکنم 
در مواجهه با بقیه کج خلقم و شروع میکنم جواب دادن و تحقیر کردن
که باعث واکنش طرف مقابل میشود و من احساس بی ارزشی بیشتری میکنم و عزت نفسم کم میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر14
سوال 40 : آيا من كج خلقي و يا رفتار خشمگينانه دارم و يا بر اساس احساساتم عكسالعملي نشان ميدهم كه باعث خدشه به احترام به خود و ارزش من بشود؟(قدم۱)
بله،من آنی تصمیم میگیرم،آنی انجام میدم و آنی پشیمان میشم ، و این نشانه غیرقابل اداره بودن درونی منه ،مثل شهری هستم که زلزله هشت رشتری داخلش آمده،هیچ چیز سرجاش نیست، توان اداره زندگی از کنترل من خارج بود و برنامه طی فرایندی آن را بهم بازمیگرداند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۷ ، ناظر14
بله خشم عصبانیت جیغ ودادقهرکردن روباخودم دارم وازروی احساساتم لحظه ای واکنش نشون میدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر۱۶ ، ناظر۷ ، ناظر14 ، ناظر۴

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان