امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13: وقتی از روی این نواقص عمل می کنم ، چه تأثیری بر روی خود و دیگران می گذارم
سوال 13:    وقتی از روی این نواقص عمل می کنم ، چه تأثیری بر روی خود و دیگران می گذارم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، محمد خدمتگزار
رفتار از روی نقص که گاهی از ان لذت می برم و گاهی مواقع فکر می کنم بدون انها زندگی برای من ممکن نیست نه تنها به من کمک نمی کند بلکه زندگی من را اشفته و موجب انزوای من می شود با رفتار از روی نقص از خود واقعی ام دور می شوم از جایگاه واقعی ام خارج می شوم با دنیای اطرافم ناهماهنگ می شوم و رفتارهایم نا هنجار می شودآرامشم را از دست می دهم دچار احساسات منفی و نارضایتی می شوم از خودم متنفر می شوم اطرافیانم را می رنجانم تمام انرژی ام را صرف اثبات خودم می کنم زاویه دیدم نسبت به زندگی عوض می شود و به سمت نا امیدی گرایش پیدا می کنم وجودم پر از ترس و بی ارزشی می شود بی هدف می شوم روابطم با اطرافیانم خدشه دار می شود در نظر دیگران حقیر و احترام به خودم را از دست می دهم منزوی می شوم زیرا کسی دوست ندارد با یک انسان مغرور و خودخواه و ... زندگی کند بعضی مواقع تبعات رفتار من بر دیگران چنان عمیق است که سالها وقت نیاز است تا تاثیرات ان از بین برود و بعضی اوقات هرگز قابل جبران نیست

باید بخاطر بیاورم و بررسی کنم که یک نقص اخلاقی چقدر تاثیرات منفی دارد و تا چه حدی می تواند برای من کابرد داشته باشد وقتی صادقانه بررسی کنم متوجه می شوم نواقص اخلاقی به جز تاثیرات منفی بر خودم ودیگران چیزی برای من در بر ندارد راه حلش این است که به جای سردرگمی و واکنش نسبت به انها در مواقع عود بیماری یا بروز نقص قدری تامل کنم از خداوند کمک بخواهم و طلب یاری و راهنمای کنم و بر اساس اصول و ارزشهایم عمل کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
باعث خسارت های پی در پی به خودم و دیگران می شوم
خیلی از عزیزانم را به واسطه نواقصم و رفتارهای ناشی از نواقص از دست داده ام
از من فاصله می گیرند و باور انها به عنوان یک دوست نسبت به من خراب می شود در مورد خدم هم از نیروی برتر فاصله میگیرم حال روحانی خوبی ندارم اصلا نیروی برتر را گم می کنم دائما دنبال چیزی بیرونی هستم در حال جنگ و کشمکش با خود و دیگران هستم از خودم بیزار می شوم نمی توانم خودم را بپذیرم وقتی رابطه ام را با خودم قطع می کنند دیگر در هیچ جای احساس امنیت نمی کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، محمد خدمتگزار
ازخود واقعیم دور می شوم ، ازخودم متنفر می شوم ، ازدیگران فاصله می گیرم ، ازدنیای اطرافم جدامی شوم وبادنیا هماهنگ نیستم ، نسبت به عدالت
نیروی برتر دچارشک وتردید می شوم، تمام انرژی خود راصرف اثبات خودم
می کنم (تایید طلبی )،زاویه دیدم نسبت به زندگی تغییر می کند وبه سمت نا امیدی گرایش پیدا می کنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
استفاده از نواقص حالم را خراب می کند .احساس آرامش و پذیرش و رضایتمندی را از من گرفته باعت افزایش ترس هایم و از خودم و بهبودی فاصله میگیرم .تاثیرات بدی روی کسانی که با من زندگی می کنند گذاشته و تولید رنجش برای دیگران و بد آموزی شده نمی توانم ارتباط برقرار کنم خود خواه بی ملاحطه و بی حوصله می شوم.و....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
عمل از روی نواقص  باعث میشود تمام  روحانیت  قدمهای قبلی   مثل صداقت و باور   و روشن بینی   و ...در من کمرنگتر شود .و حس بهبودی و انرژی  در من کمتر شود
و مطمعنا  رفتار و.عملکرد من بر روی دیگران  مثل زمان مصرف  خواسته و ناخواسته  اثرات  جسمی  ..روحی  ...روانی....و عاطفی  خواهد داشت
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، مهدی1 ، ناظر10
سوال 13:    وقتی از روی این نواقص عمل می کنم ، چه تأثیری بر روی خود و دیگران می گذارم ؟ (قدم۶) 
مطمئنن تأثیرتمامی نواقص مخربه ، اما بنا به ویژگی های هر نقص تأثیرمتفاوتی، ازلحاظ روحی و روانی،احساسی ، جسمی و جانی، مالی ، اعتقادی و باورهای من و ارزش های خودم و دیگران آسیب میدید.
در کل زندگی من بااستفاده ازنواقص غیرقابل اداره شده بود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، مهدی1
سلام

-عمل از روی نقص بیشتر مواقع باعث خسارت می شود وقتی که من به خودم خسارت بزنم مسلما به دیگران نیز خسارت می زنم.نواقص ایجاد رنجش می کند وباعث می شود تا رفتارهای زمان مصرف به شکل دیگری دوباره شروع شود...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، ناظر10
عمل ازروی نقص باعث رنجش دلخوری
وازچشم دیگران افتادن میشه برام
خیلی ازروابطمواینجوری خراب کردم
ال خودمم حتماخراب تهاجمی وبی انرژی
میشه امروزوقتی ازنقصی استفاده میکنم
سریع خودخوری میکنم وخودموسرزنش
وباعث بی ثباطی روابطم میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
درود به دوستان همدردم

در قدم 6 متوجه شدم که ریشه تمامی مشکلات زندگی من توسط نواقص من آبیاری شده است.
  • عمل از روی نواقص باعث شد تا از روابط سالم محروم شوم
  • با استفاده از نواقص، روحانیت من دچار ضعف می شود
  • حالم بد می شود
  • حتی ممکن است کم کم سوق داده شوم به سمت لغزش
  • احساس رضایت درونی ام را معمولاً از دست می دهم
  • به دیگران خسارت می زنم
  • به خودم خسارت می زنم
  • با عمکرد از روی نواقص، به بیماری اعتیاد خوراک داده می شود
شنیده ام از قدیمی های انجمن که استفاده از اولین نقص، مثل داور بازی فوتبال است که با سوت او، تمامی نواقص من به بازی فراخوان داده می شوند.

(خداوندا تو در این تالار اینترنتی هم حضور داری، مرا از نواقصم رهایی بخش. نواقصی که مهلک هستند و باعث خسارات روحی، جسمی و روانی به خودم و دیگران می شوند)
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
استفاده ازهرنقصی باعث ناصادقیست ومن خودواقعیم رازیرپامیگزارم بحریم خودودیگران تعرض میکنم خواسته یاناخواسته بهمه وخودم خسارت میزنم وروابطم چ باخودخداوندودیگران راخراب میکنم وازاصول روحانی اعتمادمهربانی بخشش ایثاروفاداری و....دورمیشوم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان