امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 21 :چگونه از طریق کارکرد این قدم ، در حال افزایش اعتماد خود به نیروی برتر به آنگ
سوال 21 :چگونه از طریق کارکرد این قدم ، در حال افزایش اعتماد خود به نیروی برتر به آنگونه که او را درک می کنم ، هستم ؟ 
پاسخ
سپردن نواقص به خداوند یعنی سپردن قسمتهای تاریک وجودم و نقاط ضعفم به خالق هستی، صفاتی که در اثر خارج شدن از تعادل در من به شکل نواقص اخلاقی خودش را نشان می دهد و در زندگی من تاثیر منفی می گذارد انها را به خدا می سپارم وقتی قدم ششم را کار می کنم یعنی فقط برای امروز نواقصی را که از انها اگاهم و از انها خسته شده ام به خداوند می سپارم و در راستای این سپردن حرکت می کنم و این نیاز به تعهد ،تمایل ، پشتکار و استقامت دارد و انچه که حاصل می شود بهتر شدن زندگی من است که مرا علیرغم ترسهایم به خداوند نزدیک تر می کندو سعی می کنم فضیلتهایم را به جای نواقص بکار گیرم در نتیجه رنگ و بوی زندگی من تغییر خواهد کرد آرامش حاصل از سپردن نواقص و زیبائی زندگی که حاصل بکار گیری اصول روحانی است و تاثیرات حضور خداوند اعتماد من به نیروی برتر را افزایش می دهد یاد خداوند و یاد آوری این نکته که او حاضر است و بدانگونه که او را درک میکنم در زندگی من کار می کند هرچه من از نواقصم دور شوم حضور او پررنگ تر خواهد بود و آرامشی را برای من بهمراه خواهد آورد که ترس دلهره و اظطراب را از من دور می کند وقتی قدم ششم را کار میکنم یعنی فقط برای امروز نواقصی را که ازآنها خسته شده ام به خداوند می سپارم و در راستای این سپردن حرکت می کنم این نیاز به تمایل تعهد پشتکار و استقامت دارد و انچه که حاصل می شود بهتر شدن وضعیت زندگی من است که مرا علیرغم ترسهایم به خداوند نزدیک تر و اعتمادم به او بیشتر می شود
پاسخ
تکرار سوال 8:
وقتی ما یک نقص را به خدا بسپاریم و از سر راه او کنار می رویم و از اسارت ان نقص رهایی می یابیم باورمان نسبت به خدا و برنامه بازیابی قوی تر می شود و به مرور ایمان می اوریم که یک نیروی برتر نواقص من را برطرف می کند و به این وسیله ایمان و اعتماد ما افزایش یافت 
پاسخ
مقدار تمایلی که ما باید در قدم ششم به دست آوریم، رابطه‌ي مستقیم با ایمان و اعتقاد ما دارد ما باید باور داشته باشیم که نیروی برتر در زندگی ما تا آن اندازه که لازم است کار خواهد کرد و تاثیر خواهد گذاشت و به همان اندازه که لازم است حضور دارد خداوند این نقايص را قدری برطرف می‌کند که به مسیر عادي زندگی پس امروز از سر راهش کنار می‌رویم و اجازه می‌دهیم که کار خود را در زندگی ما اعمال کند به‌طور حتمي همان اندازه رشد روحانی که برای ما لازم است را تجربه خواهیم کرد.
پاسخ
ایمان آوری و اعتماد ما در قدم دوم و سوم شروع می شود . وبه این نتیجه رسیدیم که یک نیروی برتر کمک ما می کند و در وجود جلسات دوستان همدرد و راهنما وجود دارد و ما به اینها ایمان داشته باشیم بهتر می توانیم راه خود را پیدا کنیم . هرچه عاجز تر باشی قدرت نیروی برتر را بهتر می توان دید .

یکی از مزایای قدم 6این است که درک و شناخت اعتمادم به خداوند بیشتر می شود . وقتی صادقانه نواقص خود را می پذیرم و اقرار می کنم و از نقص های خود فرار نمی کنم و با خداوند مشارکت می کنم و دعا می کنم ایمان و باورم به او بیشتر می شود . نزدیک شدن به خداوند و خواست او == مساوی است با دور شدن از نواقص
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg
سلام

- از نظر اوایل ورود به انجمن من فقط قطع مصرف و گرفته شدن وسوسه مصرف را توان نیرو برتر می دانستم.اما پس از مدتی متوجه شدم که نیروی برتر می تواند در مینه های دیگر زندگی ام من را کمک نماید-پس سعی کردم رابطه ام را ارتقاء دهم...
پاسخ
درسته که درقدم سوم اقراروتصمیم به سپردن اراده
بخداوندراگرفتم امادرقدمهای چهاروپنج این شکل سپردن
ازحالت تصمیم ساده بصورت عملکردی وتمایل درقدم ۶تغییرکرد
باانجام این فرایندزنمدگیم نه تنهایک نواخت وخسته کننده
نشدوادم بی روحی نشدم
بلکه شدترازادتروارام ترشدم وهمه اینها
نتیجه اعتمادبه نیروی برتراست وهرچه
دراین راه کوشاترباشم واعتمادبیشتری به نیروی
برترداشته باشم شادترارامتروازادترتواهم بود
پاسخ
اعتمادبنیروی برتردرطی قدمهاتکراروتمرین اصول روحانی وتوجه به اینکه چقدرنیروی برتردرزندگیم کارکرده واراده شخصی خودم چهاک بامن نکردارام ارام اتفاق میفته 
درخواست ودعادرایندقدم برای پیداکردن تمایل واینکه نیروی برترنمیدانم چطورخارج ازتصورمن خیلی ازنواقصم رامرتفع کرده اتفاق میفته
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان