امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 22: آیا امروز خود را پذیرفته ام ؟ چه چیز در مورد خود را دوست دارم ؟ از زمانی که
سوال 22:  آیا امروز خود را پذیرفته ام ؟ چه چیز در مورد خود را دوست دارم ؟ از زمانی که این قدم را کار کرده ام ، چه چیزهایی تغییر کرده اند ؟ 
پاسخ
این ترس همیشه وجودداردالبته کم زیادمیشودویانوعش تغییرمیکند.درابتداقدم شش ترس ازپذیرش نواقصم داشتم وازاقراربه انهاترس داشتم.این ترس باگرفتن مرتب ترازنامه زندگی به روال کمترشدوحالا بارفتارنکردن به بعضی ازنواقصم ترسم کمترشده .این سوال به مامیخواهد بگوید روی چه نقصی کار کردی وچه تاثیری روی تو گذاشته.ماازتغییرکردن میترسیم بخاطر همین ازکارکردن قدم 6میترسیم
پاسخ
بخش اول : بله در خیلی از موارد خودم را پذیرفته ام و جنگی با خود ندارم متوجه شدم که قسمت های مثبت و منفی زیادی در من موج می زند و با واقعیت بیماریم در تماس هستم
بخش دوم : اینکه وقتی مسئولیت می پذیرم خوب ان را انجام می دهم
راهنما و رهجو و خدمت گذار وفاداری هستم
بخش سوم : اگاهی از نواقص و پذیرفتن انها و دیدن انها
سعی در عمل نکردن از روی انها بیشتر دعا کردن پذیرش دیگران و جهان هستی به همان شکلی که هستند دست برداشتن از خود محوری بیرون امدن از انکار و شکستن پوسته و لایه دفاعی
پیام سوال: خویشتن پذیری در این قدم ریشه در فروتنی دارد و فروتنی ریشه در نگاهی همه جانبه و عادلانه نسبت به خویش دارد
یعنی اینکه باید خوب و بد خود رابپذیرم و با فروتنی و خویشتن پذیری زندگی کنم و خودم را خیلی جدی نگیرم
امروز من دقیقا به همان اندازه که نیاز است رشد کرده ام 
پاسخ
من امروز خود را با تمام جنبه‌های مثبت و منفی پذیرفته‌ام و در طی انجام این قدم متوجه شده‌ام که قدرت تحمّل و پذیرش ما در برخورد با نقايص دیگران افزایش پیدا کرده است.من خود را پذیرفته‌ام اما مهم‌تر آنکه سعی دارم رفتاری را در زندگی به کار گیرم كه بتوانم محبّت و عشق را بروز دهم تا دیگران هم مرا بپذیرند، تعهّدهایم بیشتر شده، درک بهتری از نقايصم پیدا کرده‌ام و ترس‌هایم کمتر شده است.

من قرار نیست کامل شوم اما تمایل درونی‌ام را کامل می‌کنم، خدمت می‌کنم و سعی دارم قابل اعتماد باشم، غرورم کمتر شده و از آنجایی که در پذیرا شدن خود تجربه کسب کرده‌ام پذیرفتن و همدردی با مردم برایمان آسان‌تر خواهد شد.
پاسخ
در طی انجام این قدم متوجه می شویم که قدرت تحمل وپذیرا شدن مان در برخورد با نواقص دیگران افزایش پیدا کرده است هرگاه می بینیم شخصی عملی را که از خود ما نیز در نتیجه یکی از همان نواقص شخصیتی سر می زد انجام می دهد به جای قضاوت در مورد او با وی هم دردی می کنیم
ما تجربه ای شخصی داریم ومی دانیم چنین رفتاری چه احساس نامطلوبی دارد لذا به جای محکوم کردن دیگران نگاهی به خودمان می کنیم از انجای که در پیرا شدن خودمان تجربه یافتیم
اکنون پذیرا شدن دیگران وهم دردی با مردم برای مان اسان تر خواهد شد
پاسخ
خدایا
من حالم از تنبلی خودم بهم میخوره
از رنجش هایی که بخشیدم ولی هنوز هستن
از حسادت
از اینکه به یکی همه آرزوهای منو دادی و من ندارم
از ترسیدن خسته شدم
من از تنبلی عاجز شدم
من از تردید و دودلی و ترس و عمل نکردن عاجز شدم
خداوندا من از اینکه می دونم و عمل نمی کنم خسته شدم
خدایا دیگه واقعا وقتش شده دیگه
من خسته شدم خدا خسته خسته خسته
اگه صلاح می دونی اینها رو از من بگیر
پاسخ
سلام
بله.انسان بودن خودم را دوست دارم.محبت کردن به خودم را پاس میدارم.برای خودم ارزش و اهمیت قائل هستم به وقت خودم ارزش مینهم و دیگران را دوست دارم.به فرزندانم افتخار می کنم وخوشحال هستم که پدر خوبی برای آنها هستم.گوش دادن به راهنما و کارکرد مداوم قدم ها. 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، Mehran270
بله من امروز خود را با تمام نواقصی که دارم پذیرفته ام و دیگر احساس خود کم بینی و بی ارزشی ندارم من خودم را دوست دارم و به خودم به عنوان یک انسان ارزشمند حق اشتباه میدهم و اینکه امروز با خویشتن پذیری و فروتنی و تمایل سعی به تغییر و حرکت به جلو در مسیر و فرایند بهبودی دارم و از زمانی که این قدم را کار کردم متوجه شدم که هیچ انسانی کامل و بی نقص نیست و من نباید به خودم سخت بگیرم البته که از انجایی که من پای در مسیر روحانی گذاشته ام باید اگاهانه به رفتار و گفتار و عملکردم در خانواده و جامعه نگاهی بیندازم و اینکه بیشتر دعا و مراقبه کنم و خودم را در معرض بعضی از شرایط قرار ندهم و عاجز عمل کنم و سعی کنم با نواقصی که دارم به خودم و دیگران کمتر خسارت بزنم و از خداوند بخواهم که نواقص شخصیتی را در من کمرنگ تر کند و حضور خودش را در زندگیم پر رنگ تر  Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
  سلام

---آیا امروز خود را پذیرفته ام؟
بله-من یک انسان هستم مانند دیگران که گاها نواقصی هم دارد...
---چه چیز در مورد خود را دوست دارم؟
امیدواری و پشت کار علی رغم مشکلات جسمی که گاها برایم بوجود می آید...
---از زمانی که این قدم را کار کرده ام ، چه چیزهایی تغییر کرده اند؟
خود خواهی ها- عدم در نظر گرفتن احساس دیگران- محبت کردن بدون توقع- ترس هایم...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، ناظر10
امروزبطورنسبی بله خودموپذیرفته ام مقایسه نکردم خودموواینکه بخودم محبت داشتم ازخودم مراقبت کردم ومهربان بووم
درموردخودم من خیلی چیزامودوست دارم صمیمیتموخوش اخلاقی وخوش قولیمواحترام گذاشتن بخودودیگرانوک تووجودم هست وبرنامه داشتنومهمترازازهمه صبوری وسخت نگرفتنمودوست دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان